حداقل کف حقوق کارمندان در سال 1403 + جزئیات

به نقل از ایلنا، «علی‌اصغر عنابستانی» رئیس کمیته حقوق و دستمزد کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1403 درخصوص آخرین تصمیم‌گیری پیرامون حقوق و دستمزد کارکنان و بازنشستگان برای سال آینده، گفت: کمیته حقوق و دستمزد کمیسیون تلفیق جلسات متعددی را برگزار کرد و نهایتاً دولت پیشنهاد کرده بود که 18 درصد متوسط حقوق و دستمزد کارکنان و بازنشستگان افزایش پیدا کند، بحث ما در مجلس و در کمیته حقوق و دستمزد این بود که بازه 18 درصد چطور تعیین می‌شود و ساختار اجرای آن چگونه خواهد بود.

وی ادامه داد: خب با جلساتی که داشتیم این را در کمیته مشخص کردیم و سقف 18 درصد را با هماهنگی عزیزان دولت به 20 درصد افزایش دادیم.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1403 خاطرنشان کرد: یک نکته بسیار مهمی وجود دارد و آن اینکه در شرایط تورمی که الان داریم وضعیت اقتصادی حداقل‌بگیرها شرایط اقتصادی مناسبی نیست، به همین خاطر تصمیم گرفتیم برای حداقل‌بگیرها افزایش خوبی داشته باشیم، در نتیجه 3 تصمیم گرفتیم.

وی ادامه داد: البته جا دارد تاکید کنم که این موارد در حال حاضر تصمیمات کمیته حقوق و دستمزد است و تا به صحن تلفیق برود و بعد در صحن مجلس مطرح شود و به تصویب برسد زمان می‌برد و تا آن مرحله فاصله دارد اما فعلا تصمیم این است که حقوق‌ها 20 درصد متوسط افزایش پیدا کند.

عنابستانی درخصوص ترتیبات اجرا و اعمال این افزایش حقوق گفت: نخست اینکه کف حقوق و دستمزد حداقل دریافتی باید 10 میلیون تومان برای کارمندان باشد که امسال 7 میلیون و 920 هزار تومان است. نکته دوم اینکه حقوق همه کارمندان به صورت مساوی نفری 1/5 میلیون تومان افزایش پیدا کند، این کمک می‌کند که کارمندانی که حقوق‌های پایینی دارند دریافتی‌شان بهتر شود.

وی افزود: تصمیم سوم اینکه یک افزایش 10 درصدی روی حقوق همه کارمندان اعمال شود.

رئیس کمیته حقوق و دستمزد مجلس در ادامه عنوان کرد: یعنی این 20 درصد افزایش حقوق اینطور تقسیم می‌شود که 1/5 میلیون تومان ثابت و 10 درصد هم به همه افزوده شود، آن وقت اتفاقی که رخ می‌دهد این است که کسی که حداقل حقوق را دریافت می‌کند؛ کف حقوقش می‌شود 10 میلیون، 1/5 میلیون هم به آن اضافه می‌شود یعنی 11/5 میلیون و حدوداً 1 میلیون تومان هم عائله‌مندی و اولاد به او اضافه می‌شود که خارج از این قاعده است و در نهایت تقریباً حدود 40-41 درصد افزایش را خواهد داشت.

وی افزود: یعنی ما برای آن کسی که حداقل حقوق را دریافت می‌کند، تقریبا متناسب با تورم افزایش داشتیم و همینطور برای آن کسی که بیشترین حقوق را دریافت می‌کند هم همان 1/5 میلیون تومان به همراه 10 درصد افزایش حقوق خواهد بود که می‌شود حدود 13-14 درصد افزایش حقوق که متوسط افزایش حقوق‌ها 20 درصد خواهد شد.

 

اقتصادجامعه
پربازدیدحقوق
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی