این دختره اوکراینی دختر شایسته ژاپن شد/عکس

به گزارش ساناپرس، یک اوکراینی دختر شایسته ژاپن شد/عکس

کارولینا شینو ۲۶ ساله در اوکراین و از پدر و مادر اوکراینی به دنیا آمده است، در پنج سالگی به ژاپن نقل مکان کرد و در ناگویا بزرگ شد و اکنون تاج دختر شایسته ژاپن را بر سر گذاشته است.

او اولین شهروند ژاپن از طریق دریافت تابعیت است که برنده این مسابقه شده است، اما پیروزی او دوباره بحثی را در مورد معنای ژاپنی بودن برانگیخته است.

در حالی که برخی پیروزی او را به عنوان نشانه‌ای از تغییر زمانه می‌شناسند، برخی دیگر می‌گویند که او شبیه آن چیزی نیست که یک «دختر شایسته ژاپن» باید باشد.

سال‌ها پیش از کارولینا، آریانا میاموتو، که از مادر ژاپنی و پدر آفریقایی آمریکایی به دنیا آمده بود، اولین زن دو رگه‌ای بود که در سال ۲۰۱۵ تاج دختر شایسته ژاپن را بر سر گذاشت.

اگرچه در آن زمان نیز بحث‌های زیادی در مورد اینکه آیا یک فرد دو رگه می‌تواند واجد شرایط برنده شدن در این رقابت باشد، شکل گرفته بود، اما اکنون این بحث‌ها به واسطه اینکه خانم شینو اصالت ژاپنی ندارد قوت بیشتری گرفته است.

کارولینا شینو در سخنرانی خود هنگام برنده شدن نیز به این نکته اشاره کرد و گفت که موانع نژادی وجود داشته و پذیرفته شدن به عنوان یک ژاپنی چالش برانگیز بوده است.

با این حال او که اوایل سال گذشته ملیت ژاپنی را دریافت کرده، خود را یک ژاپنی می‌داند زیرا در ژاپن بزرگ شده و به گفته او ذهن‌اش «ژاپنی شده است».

تصاویری از یک متولد اوکراین که دختر شایسته ژاپن شد

تصاویری از یک متولد اوکراین که دختر شایسته ژاپن شد

تصاویری از یک متولد اوکراین که دختر شایسته ژاپن شد

اخباربازیگران و هنرمندان
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی