چراغ سبز برانکو به پرسپولیس / آخرین مصاحبه پروفسور برای بازگشت به ایران / واکنش درویش؟

به گزارش ساناپرس؛ چراغ سبز برانکو به پرسپولیس / آخرین مصاحبه پروفسور برای بازگشت به ایران / واکنش درویش؟
برانکو در آخرین مصاحبه خود برای بازگشت به ایران و پرسپولیس چراغ سبز نشان داد.
در حالی‌که بعد از جلسه آخر رضا درویش با برانکو ایوانکوویچ در دوحه، همه پرسپولیسی‌ها از بازگشت این مرد کروات کاملا ناامید شده بودند، او حالا دوباره با حرف‌هایش آنها را سورپرایز کرد.

برانکو دیشب بعد از حذف ناباورانه عمان مصاحبه نسبتا مفصلی انجام داد که در بخشی از آن درباره پرسپولیس هم صحبت کرد. اینجا گفت‌وگوی کامل این سرمربی کروات با خبرنگار را می‌خوانید:

شما به پایان کارتان در عمان رسیدید؟
برانکو: چيزي كه براي من واضحه اينه كه همه چيز بيش از يك ماهه كه روشنه. چون از لحاظ منطقی هم قراردادم‌ یک فوریه تموم می‌شه که باید فرایند تمدید پیش از اردو و مسابقات صورت می‌گرفت. چیزی که من رو خرسند می‌کنه اینه که بازیکنان به بهترین شکل و بالاترین سطح خودشون رو در این مسابقات نشان دادند. من و کادرفنیم، با حرفه‌ای‌گری تمام به کار خودمون ادامه دادیم و تا آخرین روز حضور در مسابقات کار خودمون رو پیش بردیم به‌خاطر عملکرد بازیکنانم افتخار می‌کنم و‌ پیشرفت زیادی رو هم شاهد بودیم. من به‌شخصه بابت این چهارسال حضور و کارم با بازیکنان عمانی خوشحالم.

نوع برکناریتون به‌صورت یک توییت در حساب رسمی فدراسیون بود. آیا به‌صورت مستقیم بعد از اتمام بازی هم به ایشون ابلاغ شد؟
برانکو: نه؛ کسی به من چیزی ابلاغ نکرد ولی چیز عجیبی نبود. از این فرصت استفاده می‌کنم و از مسئولان فوتبال عمان بابت این چهار سالی که در کنار هم بودیم تشکر می‌کنم و در این مدت از کار لذت بردم.

شما یک‌ مربی بزرگ و معروف هستید در منطقه اما فوتبال‌دوستان عمانی بابت عدم دعوت یک‌سری بازیکنان به اردو عصبانی هستند مثل گلزن تیم الفیصلی. پاسخ شما چیه به این انتقادات؟
برانکو: طبیعیه همیشه بابت دعوت یک‌سری بازیکنان و یک‌سری دیگه چالش و‌ اختلاف نظر هست. هميشه بين مردم انتقاد هست ولي خب فوتبال يك ورزش جهانیه و این امری طبیعی است.

سوال بعدی من دو بخش داره؛ بخش اول اینه که یک‌سری اخبار منتشر شد که شما در یک جلسه‌ با مدیران یکی از باشگاه‌های ایرانی بود، شرکت کردید. و بخش دوم اینه که چرا از تمدید قرارداد با تیم ملی عمان یک ماه پیش از اتمام قراردادتون امتناع کردید؟
برانکو: من نزدیک به ۲۳ سالی می‌شه که در ایران حضور دارم. هم به‌عنوان سرمربی تیم‌ملی و هم به‌عنوان سرمربی باشگاه در این کشور کار کردم و دوستان خیلی خوبی دارم. ۱۰ سال خیلی جذابی بابت این مدت سپری کردم و همچنین از لحاظ ورزشی نتایج خوبی هم کسب کردم. این نشست و جلسه فقط یک جلسه دوستانه بود و پذیرای آن‌ها بودم به‌عنوان یک دوست و چند سؤالی هم از آن‌ها داشتم و ترجیح دادم تا پایان مسابقات با کسی در مورد چیزی صحبت نکنم.

دمسابقات تمام شد. آیا این دوستان از باشگاه پرسپولیس بودند؟ برای مذاکرات در مورد این قرارداد؟ مسابقات امروز تمام شد.
برانکو: بله… بله… از این باشگاه بودند ولی من بهشون گفتم که تا پایان مسابقات دوست ندارم در این‌ مورد صحبت کنم. تا زمانی که کارم رو با تیم ملی عمان تمام کنم و قدم بعدیم رو مشخص کنم. من افتخار می‌کردم که سرمربی این تیم بمونم و دلیل این صحبت نتایج مثبتی که با این تیم داشتم. حضور ۴ ساله من در فوتبال عمان هم نشون دهنده اینه که اونا هم از من راضی بودند و خب الان وقت جداییمان رسیده است.

آیا آینده آقای برانکو می‌تواند باشگاه پرسپولیس ایران باشد؟
برانکو:در حال حاضر این سوال سختیه ولی همه‌چیز ممکنه چون هنوز مربی‌ جدیدی پیدا نکردن.

سپتامبر گذشته، فدراسیون فوتبال عمان خبر داد که با برانکو برای تمدید قرارداد تا مقدماتی جام‌جهانی‌ ۲۰۲۶ ادامه خواهند داد. چه اتفاقی افتاد بعد از اون تفاهم تا به امروز و‌ چرا تمدید نشد؟
برانکو: در مورد تمدید صحبت کردیم ولی خب ممکنه که منتظر نتایجمان در این مسابقات بوده باشند و شاید بعد از این نتایج تصمیم گرفتند که قرارداد رو‌ تمدید نکنند. من و کادر فنی‌ام به شخصه بابت این دستاورد، عملکرد و‌ کارمون تا آخرین روز خوشحالیم. این امری است که هر آدم حرفه‌ای باید انجام‌ می‌داد.

دسؤال آخر ؛ آیا فدراسیون فوتبال عمان تمام امکانات رو برای شما در جهت موفقیت فراهم کرد؟
برانکو: بله کاملا و من از آقای شیح سالم رئیس فدراسیون فوتبال عمان تشکر می‌کنم و نمی‌تونم اعتراضی بکنم چون همه شرایط رو برامون فراهم کرده بودند و نقدی بابت این موضوع ندارم.

اخبارورزش
برانکو ایوانکوویچپربازدیدپرسپولیس
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی