سرنوشت عجیب جسد زینت، دختر تاجر ایرانی / ماجرای قتل دختر تاجر ایرانی در هند چه بود؟

به گزارش ساناپرس و به نقل از همشهری: به دنبال قتل دختر تاجر ایرانی در هند، جسد وی به ایران فرستاده شد تا در وطن خودش دفن شود و خانواده وی با مراجعه به دادسرای جنایی تهران از عاملان این جنایت شکایت کردند. آنطور که خانواده این دختر می گویند وی به دست عمویش به قتل رسیده چون به خواستگاری پسر عمویش جواب منفی داده بود.

 این حادثه شامگاه جمعه پنجم ژانویه در شهر نویدا در ایالت اوتار پرادش هند اتفاق افتاد. مقتول دختر 22 ساله ایرانی به نام زینت بود که به تازگی نامزد کرده بود و برای خرید جهزیه به کشور هند سفر کرده بود. پدر این دختر به نام فیروز 45 ساله که تاجر پوشاک است، از یک سال و نیم قبل به هندوستان رفت و آمد داشت. دخترش زینت حدود پنج ماه قبل با ویزای گردشگری به هند رفته بود تا خریدهای عروسی‌اش را انجام دهد. تحقیقات حکایت از این داشت آنها در آنجا یک خانه اجاره کرده بودند و چند نفر از بستگانشان نیز در آن ساختمان سکونت داشتند. شب حادثه بین خانواده زینت و دو خانواده دیگر که در طبقات دوم و سوم زندگی ‌می‌کردند، درگیری و اختلاف پیش آمد. وقتی درگیری بالا گرفت، زینت به دفاع از پدرش وارد درگیری شد و یکی از بستگان خانواده‌ای که در طبقه دوم زندگی می‌کنند، به زینت حمله کرد و چند ضربه چاقو به گردن او زد. زینت به شدت مجروح و نقش بر زمین شد.

خانواده‌اش بلافاصله پلیس و اورژانس را خبر کردند. زینت به بیمارستان منتقل شد اما او بر اثر شدت جراحات جان باخت. پس از این حادثه، پرونده ای تشکیل شد و سفارت ایران دردهلی نیز در جریان این جنایت قرار گرفت. همچنین در تحقیقات از شاهدان مشخص شد که این خانواده‌ها مدام با هم مشاجره داشتند، اما روز جمعه این مشاجره‌ها تبدیل به درگیری و در نهایت منجر به جنایت شد. به این ترتیب پلیس هند، 4 نفر که همگی ایرانی هستند را دستگیر کرد. یکی از آنها عموی مقتول و مابقی از اقوام دختر ایرانی هستند.

رسیدگی در تهران

جسد زینت دختر تاجر ایرانی چند روز قبل به ایران انتقال یافت و خانواده وی راهی دادسرای جنایی تهران شدند و به طرح شکایت از عامل جنایت و 3 نفر دیگر که در قتل نقش داشتند شکایت کردند. آنها می گفتند که عموی خانواده قاتل است و مابقی که در درگیری حضور داشتند، اقوام نزدیک آنها. آنطور که خانواده مقتول می گفتند، پسرعموی خانواده خواستگار زینت بوده اما آنها جواب منفی داده بودند. درگیری دو خانواده نیز بر سر ازدواج زینت و جواب منفی به خواستگاری پسرعموی خانواده بوده است. همین موجب شده بود که روز حادثه درگیری میان این دو خانواده در کشور هند به وجود آید که پایان هولناکی در پی داشته و به قتل زینت منجر شده است. حالا با توجه به شکایت خانواده مقتول و ثبت اظهارات آنها، جسد زینت به دستور بازپرس جنایی تهران به پزشکی قانونی منتقل شده تا علت اصلی مرگ مشخص شود و بعد برای خاکسپاری تحویل خانواده شود. از سوی دیگر مکاتبات قضایی از طریق اینترپل انجام شده، تا پرونده به تهران ارجاع و عاملان جنایت به اداره پلیس منتقل شوند تا محاکمه آنها در کشور ایران صورت بگیرد.

حوادث
پربازدید
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی