می دانستید این 6 نوشیدنی حسابی چاقتان می کند!

به گزارش ساناپرس؛ می دانستید این 6 نوشیدنی حسابی چاقتان می کند!
نوشیدنی های الکلی تمام تلاش شما را برای لاغری از بین می برد.

وقتی صحبت از کاهش وزن به میان می‌آید، همه در مورد اینکه چه غذاهایی را باید در رژیم غذایی خود حذف یا اضافه کنید صحبت می‌کنند، اما آنچه می‌نوشید نیز می‌تواند به اندازه آنچه برای کاهش وزن می‌خورید تأثیرگذار باشد.

نوشیدنی‌ها می‌توانند عامل اصلی افزایش وزن باشند، زیرا اغلب حاوی قند و کالری فراوان هستند و احساس سیری کامل را ایجاد نمی‌کنند و منجر به پرخوری در طول روز می‌شوند. علاوه بر این، نوشیدنی‌های شیرین می‌توانند باعث افزایش سطح قند خون شوند و بدن را وادار کنند که قند اضافی را به عنوان چربی ذخیره کند. توجه به کالری‌های پنهان در نوشیدنی‌ها برای کسانی که قصد کاهش وزن دارند ضروری است، زیرا حتی نوشیدنی‌های به ظاهر بی‌ضرر نیز می‌توانند حاوی کالری بالا باشند و سبب افزایش وزن ‌شوند.

زیره ادویه‌ای است که از دانه خشک گیاهی به نام زیره سبز که از خانواده جعفری است، تهیه می‌شود.

۱) نوشابه‌های انرژی‌زا

نوشیدنی‌های انرژی‌زا اغلب حاوی قندهای اضافه‌شده و کافئین هستند و می‌توانند به طور غیر مستقیم بر مدیریت وزن تأثیر منفی بگذارند.

۲) اسموتی میوه‌ای بدون پروتئین

اسموتی ها که اغلب سالم تلقی می‌شوند، در صورت کمبود پروتئین می‌توانند به بمب‌های قندی تبدیل شوند. پروتئین سیرکننده‌ترین درشت‌مغذی است که می‌تواند به کنترل وزن کمک کند. با افزودن ماست یونانی یا پودر پروتئین به اسموتی‌های میوه‌ای خود، پروتئین را به آنها اضافه کنید تا برای کاهش وزن مؤثر واقع شوند.

افرادی که باید رژیم غذایی بگیرند باید نانهایی با فیبر بالا بخرند؛ این غلات باید چربی سوز باشند و در مدت زمانی کوتاه چربی‌های بدنتان را بسوزانند.

۳) آب میوه

بسیاری از آب میوه‌ها علیرغم تصویر سالمی که در ذهن عموم افراد دارند، مملو از قندهای اضافه‌شده هستند و می‌توانند کاهش وزن را با چالش مواجه کنند. متخصصان تغذیه به دلیل قندهای غلیظ این نوشیدنی‌ها که می‌توانند سطح قند خون را بالا ببرند و منجر به افزایش دریافت کالری شوند، نسبت به مصرف این نوشیدنی‌های به ظاهر سالم هشدار می‌دهند.

چای سبز با افزایش میزان سوخت‌وساز در بدن می‌تواند به بهبود عملکرد متابولیسم کمک کند و درنهایت سرعت روند کاهش وزن را افزایش بدهد.

۴) لیموناد

محتوای قندی لیموناد دارای مقدار زیادی کالری است. دریافت کالری اضافی از قندهای افزوده‌شده به لیموناد، تا حدودی در افزایش وزن نقش دارد. شاید اضافه کردن چند قطره لیموترش تازه به یک لیوان آب و نوشیدن آن جایگزین مناسب‌تری باشد.

۵) نوشیدنی‌های الکلی

نوشیدنی‌های الکلی نقش مهمی در افزایش وزن دارند و می‌توانند مانع از به ثمر رسیدن تلاش‌های شما در جهت کاهش وزن شوند. بد نیست بدانید هر گرم الکل حاوی ۷ کالری است. الکل به تنهایی می‌تواند اثرات مخربی بر متابولیسم داشته باشد، زیرا نوشیدن زیاد آن می‌تواند باعث ذخیره چربی بیشتر و کاهش قند خون شود و احساس گرسنگی را در شما افزایش دهد.

۶) لاته

اگرچه قهوه سیاه حاوی آنتی‌اکسیدان‌ها و فواید بسیاری برای سلامتی است، اما مشتقات قهوه مانند فراپوچینو و لاته فواید مشابهی ندارند. نوشیدنی‌هایی مانند لاته می‌تواند حاوی شیر، خامه، قندهای افزوده‌شده و … باشد. در حالی که نوشیدن یک فنجان قهوه در ابتدای صبح، به دلیل کالری پایین، برای کاهش وزن مفید است، اما نوشیدن یک فنجان لاته در روز می‌تواند باعث افزایش وزن شود.

اخبارجامعهسلامت
پربازدید
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی