پایان بلاتکلیفی این بازنشستگان / میزان عیدی و پاداش مشخص شد

21 دیدگاه

به گزارش ساناپرس، پایان بلاتکلیفی این بازنشستگان / میزان عیدی و پاداش مشخص شد
پس از مدت ها انتظار تکلیف میزان عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی مشخص شد.باتوجه به سال های گذشته، انتظار می رود میزان عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی در سال جاری به اندازه مبلغ عیدی کارمندان و بازنشستگان کشوری و لشکری باشد.

عیدی یا پاداش آخر سال مبلغی است که طبق قانون به عنوان پاداش آخر سال برای مشمولان ازجمله بازنشستگان واریز می‌شود. زمان واریز عیدی بازنشستگان معمولا در دو ماه پایانی آخر سال است.

بازنشستگان دولتی معمولا هر ساله همزمان با حقوق بهمن ماه که در بازه زمانی ۲۶ تا ۳۰ این ماه است، عیدی خود را دریافت می‌کنند و پیش‌بینی می‌شود عیدی این دسته از بازنشستگان امسال نیز تا پایان بهمن ماه به حساب آن‌ها واریز شود.

انتظار می‌رود بازنشستگان نیروهای مسلح نیز همانند بازنشستگان دولت، عیدی خود را به مانند سال‌های گذشته تا اواخر بهمن ماه دریافت کنند.

در خصوص عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی هنوز تصمیم‌گیری صورت نگرفته اما معمولا بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی در اواسط اسفندماه و براساس حروف الفبا عیدی خود را دریافت می‌کنند.

بازنشستگان تامین اجتماعی چقدر عیدی می‌گیرند؟
هر ساله پیش از اعلام رقم عیدی، تصور بازنشستگان از عیدی چیزی است که بتوانند با آن سفره عید خود را رنگین کنند اما واقعیت این است مبلغی که به عنوان عیدی برای آن‌ها در نظر گرفته‌ می‌شود حتی بخشی از هزینه‌های عید خانواده‌های بازنشسته را هم پوشش نمی‌دهد و همین باعث اعتراض بازنشستگان می‌شود.

گرچه تاکنون به صورت رسمی درباره میزان عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی و همچنین بازنشستگان کشوری و لشکری تصمیم‌گیری نشده، اما براساس سنوات گذشته میزان عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی در سال جاری به اندازه مبلغ عیدی کارمندان و بازنشستگان کشوری و لشکری خواهد بود.

حقوق-بازنشستگان-مستمری بگیران

متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان به معنای تنظیم مجدد حقوق و مزایای بازنشستگان است تا با تغییرات اقتصادی و اجتماعی سازگار شود. این اقدام معمولاً به منظور حفظ قدرت خرید بازنشستگان، تعادل مالی و عدالت اجتماعی صورت می‌گیرد.

متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان ممکن است به صورت دوره‌ای یا دائمی انجام شود. در برخی کشورها، قوانین و مقررات مربوط به بازنشستگی تعیین کننده‌ای برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان دارند و برخی از کشورها این وظیفه را به صورت دولتی یا خصوصی به صورت توافق نامه‌ها و قراردادهای کاری انجام می‌دهند.

متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان به عنوان یک اصل عدالت اجتماعی و حقوق انسانی مورد توجه قرار گرفته و تأثیر بسزایی بر سطح زندگی بازنشستگان دارد. این اقدام به منظور پاسخگویی به نیازهای مالی، بهداشتی و اجتماعی بازنشستگان و ارتقاء کیفیت زندگی آن‌ها انجام می‌شود.

نقش دولت در متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان بسیار حیاتی است. دولت مسئول تعیین و تنظیم سیاست‌ها، قوانین و مقررات مربوط به بازنشستگی و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان است. این شامل تعیین حداقل حقوق بازنشستگان، فراهم کردن بودجه لازم برای متناسب‌سازی، تعیین روش‌های محاسبه و تعداد سال‌های مورد نیاز برای اخذ بازنشستگی و موارد مشابه می‌شود.

دولت همچنین مسئول نظارت بر اجرای قوانین مربوط به بازنشستگی و اطمینان از اینکه شرکت‌ها و سازمان‌ها وظایف خود را در این زمینه به درستی انجام می‌دهند. همچنین، دولت ممکن است برنامه‌ها و طرح‌های اجتماعی را برای حمایت از بازنشستگان و افزایش کیفیت زندگی آن‌ها اجرا کند.

دولت همچنین مسئول بودجه‌بندی و تأمین منابع مالی برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان است. این شامل تأمین منابع مالی از طریق مالیات‌ها، صندوق‌های بازنشستگی، بودجه دولت و منابع دیگر است.

به طور کلی، دولت نقش بسیار مهمی در تضمین حقوق بازنشستگان و اجرای سیاست‌های متناسب‌سازی حقوق آن‌ها دارد تا اطمینان حاصل شود که بازنشستگان به دستاوردهای خود در زندگی کاری خود احترام گذاشته شده و حقوق آن‌ها تضمین شده است.

اخباراقتصاد
بازنشستگانپربازدید
 

21 دیدگاه.

 • بازنشسته
  2024-01-26 02:10

  چرا اینقدر راحت دروغ میگید

 • چرا همه شدروغ میگی
  کجاش مبلغ عیدی هست
  همه ش تبلیغات دروغ

 • باز نشسته
  2024-01-26 09:21

  چی هی یه طومار میذارید .عنوانتون گول میزنه میای باز کنی طومار تکراری.انصافا خمدتون حالتون به هم نمیخوره.یه کم به روز باشید این همه اتفاق های بزرگ وکوچیک تو دنیا.یه کم به خودتون زحمت بدید.فقط چندتا دکمه هستش

 • مهرزاد
  2024-01-26 10:40

  واقعا جای تاسف داره الکی با یه عنوان دروغ عیدی کلی وقت آدمو میگیرید که به بازدید کننده هاتون اضافه بشه کمی وجدان وانجام چیز خوبیه

 • احمد
  2024-01-26 11:01

  این مطلب که گذاشتین کجاش مشخص می‌کنه مبلغ عیدی چقدر است اونا از شما و شما هم از اونا بدتر

 • ناشناس
  2024-01-26 11:51

  چرا تنها چیزی که براتون ارزش نداره بازنشسته است جان وجدان نداشته‌اند حداقل با اساب بازنشسته بازی نکنید آنقدر با کلمات بازی ژورنالیستی نکنید

 • ناشناس
  2024-01-26 13:34

  دروغگو های بیشعور

 • حمیدی
  2024-01-26 13:35

  گوز به قبر پدر دروغگو

 • فقط کف خیابان باید مبلغ عیدی رو تعیین کنیم/

 • سعید
  2024-01-26 15:19

  شما فقط دنبال پول هستید از همه کثافت تر هستید فقط تیترهایی می‌زنید که خواننده را فریب دهید بعد از همه انتقاد میکنید تف تو شرفتون

 • بنده خدا....
  2024-01-26 15:35

  خاک عالم بر سر همه دروغگو های زبون نفهم بااین‌همه مطالب تکراری بسه دیگه خجالت بکشید!!!!!

 • ناشناس
  2024-01-26 15:37

  خجالت بکشید با مردم بازی نکنید،شماها همتون حق ما راخوردن خدا ازتون بگیره دزد کثیف هستین.

 • ناسناس
  2024-01-26 15:39

  خجالت بکشید با مردم بازی نکنید،شماها همتون حق ما راخوردن خدا ازتون بگیره دزد کثیف هستین.

 • ناشناس
  2024-01-26 16:44

  ازاینکه سرکارمیذارین خوشتون میاد همین عیدرو سال‌های گذشته میدادین فقط بلدین یه مشت دورغ تحویل مردم بدین خودتون خوب میدونید هرروز برگردانی وتورم افزایش میشه دخل به خرج نمیخوره الان گوشتی که شیصد ومرغ کیلویی نود یاصدتومان هست یه بازنشسته مگه چقدرمیگره تازه این گوشت ومرغ هست بقیه دیگه ازجمله حبوبات وغیره واقعااگه یکم یکم وجدان باشه حقوقها وعیدی دربرابراینها هیچ هستن موندم اینکه واقعا نمی‌فهمید یاخودتونو رو به اونرا زدیدن مگه دستون تو خرج نیست که بفهمید ماهاچی میکشیم آه همه بازنشستگان به بگردنتون که حقوقها رو دورست نکنید

 • ناشناس
  2024-01-26 17:09

  واقعا با اعصاب بازنشستگان بازی کردن خدا رو خوش نمیاد

 • ناشناس
  2024-01-26 18:01

  حرف بیخودی

 • دیواری. از دیوار بازنشسته تامین اجتماعی پیدا نکردیم. با روح و روانشان بازی نکنید

 • فریارسلطانی
  2024-01-26 21:12

  بادوردفراوان به دستندگاران این رسانه اینهمه بشما بدگفتن داشتم ازاسمسهای بازنشسته هاکه همه شان نازتان میدادن میخوادم نیایدبی ادبی کردبه بنظراین حقیربایدچوپ گرفت شما امسال شماهاراادب کردتااینقدرازوضع اسفناکی که بازنشسته گان درحال حاضردارن مورد بی‌حرمتی قرارندهین شماها برایاینکه 2هزارگیرنان ازطریق مصرف اینترنت بازنشستگان بیاددست بهردورغی رادراول صحفه مینوسیدواخرسرباتمامشدن اینترنت این مفلوکان. ای دراز

 • تو روح پدر ومادر نویسند این دروغ ها خودت می دانی چی

 • یه‌بازنشسته‌بدبخت‌
  2024-01-27 19:00

  سلام‌لعنت‌خدا‌بر‌پدرومادر.اونایی‌که‌با‌رای‌مردم‌میرن‌
  مجلس‌بعد‌از‌اینکه‌جاشون‌محکم‌شد‌بر‌ضد‌همین‌مردم‌
  کار‌میکنن‌خیانت‌میکن‌فقط‌بفکر‌جیب‌خودشون‌هستن‌‌
  یه‌نفر‌تو‌اینهمه‌نماینده‌مجلس‌بنفع‌مردم‌کار‌نمیکنه‌وبفکر
  باز‌نشسته‌نیست‌از‌حقوق‌چندر‌غاز‌که‌بگزریم‌اخه‌این‌مبلغی
  که‌بعنوان‌عیدی‌به‌بازنشسته‌میدن‌برای‌یک‌نعر‌هم‌کفایت
  نمکنه‌انگار‌دارن‌صدقه‌میدن‌سیسال‌زحمت‌کشیدیم‌
  خدا‌ازتون‌نگزره‌که‌مارو‌شرمنده‌خانواده‌میکنید‌
  لعنت‌خدا‌بر‌پدرو‌مادرتون‌با‌این‌عیدی‌دادنتون‌

 • ناشناس
  2024-01-31 15:14

  خدایا خدایا به فریادمون برس

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی