اوسمار ویرا سرمربی جدید پرسپولیس کیست؟ / جانشین یحیی بالاخره مشخص شد + بیوگرافی و مشخصات همسرش

با سوابق سرمربی جدید پرسپولیس آشنا شوید ؛ اوسمار ویرا کیست؟
اوسمار ویرا که پیش از این به عنوان دستیار یحیی گل محمدی فعالیت می کرد حالا به‌ عنوان گزینه‌ نهایی هدایت پرسپولیس انتخاب شده است.این مربی برزیلی که در ۲ سال گذشته دستیار یحیی گل محمدی در تیم فوتبال پرسپولیس بوده بلافاصله بعد از رفتن یحیی به گزینه اصلی هدایت این تیم تبدیل شده بود، اما فشار هواداران باعث شد تا درویش در آن بازه زمانی بی‌خیال این اتفاق شود. حالا و بعد از گذشت چند هفته به نظر می‌رسد این مربی برزیلی بار دیگر به‌عنوان گزینه اصلی هدایت سرخ‌ها مطرح است.

اوسمار: هر روز برای قهرمانی کار می‌ کنیم/ همسر و دخترم عاشق ایران هستند |  نودادامروز

برخلاف تصور خیلی ها اوسمار اصلا مربی کم تجربه ای نیست و سابقه کار در برزیل و فعالیت به‌عنوان دستیاری را در تیم‌های کورینتیانس، فلامینگو و اینترناسیونال دارد و به همین خاطر بود که گل محمدی او را به‌عنوان دستیار اول خودش معرفی کرد. البته ویرا تجربه مشابهی را در اینترناسیونال دارد و در آن تیم هم در یک بازه زمانی کوتاه مدت به‌عنوان سرمربی موقت فعالیت کرد.

حالا و بعد از اینکه مذاکرات رضا درویش در قطر به نتیجه نرسیده و برانکو، پاکتا، دی بیاسی و ژوزه پسیرو جواب رد به سرخ‌ها داده‌اند به نظر می‌رسد باید کم کم آماه بازگشت درویش به تهران باشیم.

همه این اتفاقات در حالی است که پرسپولیسی‌ها از ساعاتی قبل با انتشار یک استوری رسما حمایت خود را از سرمربیگری دستیار برزیلی یحیی گل محمدی اعلام کرده‌اند و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد می‌توان انتظار داشت که این مربی به‌عنوان سرمربی سرخ‌ها در ادامه فصل معرفی شود

رضایت پرسپولیسی‌ها از دستیار جدید یحیی نودادامروز

بیوگرافی اوسمار ویرا

اوسمار لوس ویرا (Osmar Loss Vieira؛ زادهٔ ۳ ژوئیهٔ ۱۹۷۵) یک مربی فوتبال اهل برزیل است که در حال حاضر به عنوان دستیار مربی برای باشگاه پرسپولیس فعالیت می کند. او در مرداد ماه ۱۴۰۱ به عنوان مربی جدید پرسپولیس در لیگ برتر فوتبال ایران انتخاب شد و طی قراردادی به این تیم ایرانی پیوست.

تغییر و تحولات و بمب نقل و انتقالات ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ در باشگاه پرسپولیس به تغییر مربی و دستیار یحیی گل محمدی نیز رسید. با جدایی حمید مطهری مربی سابق پرسپولیس، اوسمار ویرا مربی برزیلی دستیار جدید یحیی گل محمدی خواهد شد و سرخ پوشان با این مربی برزیلی به توافق رسید و بلیط سفر به تهران نیز برای او تهیه شده تا به اردوی پرسپولیس اضافه شود.

این مربی نام آشنا و معروف بزریلی به‌عنوان دستیار گل‌ محمدی جانشین مطهری می‌شود تا فصل جدید برای پرسپولیس با موفقیت ضروع و به اتمام برسد تا بار دیگر کاپ قهرمانی را بر سر بگیرد

ازدواج، همسر و فرزندانش

وی ازدواج کرده و حاصل این ازدواج یک دختر نوجوان است. همسر دامپزشک معروفی در بزریل است.

اوسمار وی را، فوتبال را کودکی و بطور حرفه ای از نوجوانی در آکادمی اینترناسیونال آغاز کرد و در طول فعالیت های فوتبالی خود در تیم های چون اینترناسیونال ، ژوونتود ، فلومیننزه و … توپ زده است.

وی پس از خداحافظی از فوتبال در حال حاضر به عنوان مربی فوتبال فعالیت میکند و در کارنامه ایشان مربیگری و دستیار مربی تیم هایی چون زیر ۲۰ سال کورینتیانس و تیم براگانتینو ، کورینتیانس (دستیار) گوارانی ، ویتوریا ، اینترناسیونال (دستیار) و .. دیده می شود.

اوسمار مربی جدید پرسولیس پیش از پیوستن به این تیم، مربی موقت تیم اینترناسیونال بود. او در رده های سنی زیر ۲۰ سال فوتبال و جوانان تجربه زیادی دارد.

کارنامه حرفه‌ای و ورزشی اوسمار ویرا

وی مدتی مربی ژوونتود بود و سپس، هدایت تیم جوانان اینترناسیول را بر عهده گرفت و مدتی نیز هدایت آکادمی فلومیننسه را برعهده داشت.

اوسمار ویرا در سال ۲۰۱۹ هدایت دو تیم گوارانی و ویتوریا را برعهده داشت و در سال ۲۰۲۰ دوباره به عنوان دستیار به اینترناسیول پیوست تا انتهای فصل ۲۰۲۱ در این تیم ماند.

او در آغاز فصل ۲۰۲۱ هدایت سیانورته در لیگ سطح اول ایالت پارانای برزیل را بر عهده گرفت. در کل بیشترین همکاری انی مربی فوتبال اهل برزیل با تیم ایننرناسیونال بود و حالا در اولین تجریه خود در یک تیم ایرانی باید دید چه عملکردی را نشان خواهد داد.

عملکرد مربیگری

اوسمار لس ویه‌را در سال های اخیر و در سال ۲۰۲۱ در باشگاه اینترناسیوناله در سری آ برزیل دستیار اول و در فصل ۲۰۲۰/۲۱ نیز در اینتر ناسیونال سری آ دستیار بوده و برای دو بازی سرمربی شده.

اوسمار مربی پرسپولیس از سال ۲۰۱۱ و از فوتبال پایه شروع کرده و سپس در باشگاههای بزرگ اینترناسیونال و کورینیتانس برزیل در سری ۱ دستیار بوده و در سری بی هم سابقه سرمربیگری داشته است.

اخبارورزش
پربازدیدپرسپولیس
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی