یارانه در سال ۱۴۰۳ افزایش پیدا می‌کند؟

به گزارش ساناپرس، یارانه در سال ۱۴۰۳ افزایش پیدا می‌کند؟
جزئیات طرح یارانه نقدی در سال ۱۴۰۳ اعلام شد.حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۳ از منابع ۷۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت یارانه نقدی خبر داد .

وی با اشاره به دیگر مصوبه اعضای کمیسیون تلفیق بودجه با بیان اینکه ۳ درصد از محل فروش به مناطق نفت خیز و محروم اختصاص خواهد یافت، افزود: همچنین طبق مصوبه اعضا مقرر شد در سال آینده ۱۴.۵ درصد از محل فروش نفت به وزارت نفت جهت سرمایه‌گذاری در این حوزه اختصاص یابد . همچنین سهم بودجه دولت از فروش نفت سی و هفت و نیم درصد تعیین شد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۳ با اشاره به مصوبه کمیسیون در رابطه با هدفمندی یارانه‌ها تصریح کرد: حدود ۷۰۰ هزار میلیارد تومان منابع برای هدفمندی مصوب شد که برای پرداخت یارانه نقدی و معیشتی ، جبران قدرت خرید خانوار ناشی از افزایش قیمت‌ها، یارانه دارو ، نان و پرداخت مستمری به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی هزینه خواهد شد.

حاجی‌دلیگانی همچنین با اشاره به مصوبه اعضای تلفیق در موارد الحاقی به لایحه بودجه ، گفت: طبق مصوبه مقرر شد منابعی برای ساخت مسکن در کشور در نظر گرفته شود؛ لذا با تصویب کمیسیون تلفیق، بانک‌های دولتی اعم از بانک ملی، سپه، توسعه تعاون و مسکن باید تا ۱۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه خود را افزایش دهند که این افزایش سرمایه صرفا برای پرداخت تسهیلات ساخت مسکن هزینه می شود.

وی درباره مصوبه اعضای کمیسیون تلفیق برای پرداخت بدهی پیمانکاران به دولت گفت: کمیسیون تلفیق با اختصاص ۱۰ هزار میلیارد تومان برای ارائه اسناد تسویه جهت پرداخت بدهی پیمانکاران به دولت موافقت کرد.

نماینده شاهین‌شهر در مجلس اضافه کرد: همچنین با تصویب اعضای کمیسیون تلفیق، بخشودگی سود، دیرکرد و کارمزد و جریمه تسهیلات پرداختی کشاورزان تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان برای سال آینده اعمال شود.

وی اظهار کرد: مصوبات کمیسیون تلفیق برای تبدیل شدن به قانون نیاز به موافقت نمایندگان در جلسه علنی و تایید شورای نگهبان دارد.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه کار کمیسیون تلفیق درباره جزئیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ به اتمام رسیده ، گفت: لایحه این هفته در دستورکار نمایندگان در جلسه علنی مجلس قرار می‌گیرد.

اخباراقتصاد
پربازدیدیارانه
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی