قیمت طلا و سکه دوباره اوج گرفت / سیگنال جدید از بازار طلا + جدول ۴ بهمن

به گزارش ساناپرس؛ قیمت طلا و سکه دوباره اوج گرفت / سیگنال جدید از بازار طلا + جدول ۴ بهمن

قیمت طلای ۱۸ عیار در بازار آزاد امروز به میزان ۲ میلیون و ۷۴۷ هزار تومان برای هر گرم است. همچنین، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد امروز ۳۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

در حال حاضر، قیمت طلای ۱۸ عیار در بازار آزاد هر گرم ۲ میلیون و ۷۴۷ هزار تومان است. همچنین، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم ۲۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز ۳۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۱۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۱۱میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و سکه یک‌گرمی۶ میلیون تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

  هر مثقال طلا در بازار داخلی، ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است؛ ضمن اینکه قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۲۰۳۰ دلار است.

  در معاملات امروز (چهارشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۲) مرکز مبادله ارز و طلای ایران، هر اسکناس دلار آمریکا با ثبات نسبت به روز کاری قبل به ۴۲ هزار و ۹۲۲ تومان و نرخ حواله دلار هم به‌‌نرخ ۳۹ هزار و ۵۲۳ تومان معامله می‌شود.

  قیمت هر اسکناس یورو در مرکز مبادله ایران نیز با کاهش نسبت به روز کاری قبل به ۴۶ هزار و ۴۷۹ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۲ هزار و ۷۹۸ تومان رسیده است.

  از سوی دیگر، اسکناس درهم امارات نیز با ثبات قیمت نسبت به روز کاری گذشته ۱۱ هزار و ۶۸۷ تومان ارزش‌گذاری شده و نرخ حواله درهم نیز ۱۰ هزار و ۷۶۲ تومان است.

  جدول

  عوامل موثر بر قیمت طلا

  چندین عامل می‌تواند بر قیمت طلا تأثیر بگذارد. برخی از این عوامل عبارتند از:

  عرضه و تقاضا: عرضه و تقاضا برای طلا می‌تواند قیمت آن را تحت تأثیر قرار دهد. اگر تقاضا برای طلا افزایش یابد و عرضه ثابت بماند یا کاهش یابد، قیمت ممکن است افزایش یابد.

  نرخ بهره: نرخ بهره تعیین کننده قدرت خرید و سرمایه‌گذاری است. زمانی که نرخ بهره پایین است، سرمایه‌گذاران به دنبال سرمایه‌گذاری در طلا می‌گردند و این می‌تواند قیمت طلا را افزایش دهد.

  نرخ تورم: در صورت وجود تورم، ارزش پول کاهش می‌یابد و سرمایه‌گذاران به دنبال سرمایه‌گذاری در دارایی‌های آلترناتیو مانند طلا هستند. این می‌تواند قیمت طلا را افزایش دهد.

  وضعیت اقتصادی جهانی: در زمان‌های ناپایداری اقتصادی یا بحران‌های سیاسی، سرمایه‌گذاران به دنبال سرمایه‌گذاری در دارایی‌های امن مانند طلا هستند. این می‌تواند قیمت طلا را افزایش دهد.

  تغییرات ارزش ارز: طلا به عنوان یک دارایی جهانی محسوب می‌شود و قیمت آن تحت تأثیر تغییرات ارزش ارزها قرار می‌گیرد. اگر ارز ملکه طلا (مانند دلار آمریکا) کاهش یابد، قیمت طلا ممکن است افزایش یابد.

  عوامل جغرافیایی و سیاسی: عواملی مانند بحران‌های سیاسی، جنگ‌ها و تنش‌های جهانی نیز می‌توانند قیمت طلا را تحت تأثیر قرار دهند. در زمان‌های ناپایداری، سرمایه‌گذاران به دنبال دارایی‌های امن مانند طلا می‌گردند.

  مهم است بدانید که قیمت طلا تحت تأثیر تعداد زیادی عامل قرار می‌گیرد و تحلیل صحیح قیمت طلا نیازمند بررسی و تحلیل چندین عامل است.

  منبع: تسنیم

  اخباراقتصاد
  پربازدیدقیمت طلا و سکه
   

  آخرین اخبار

  برچسب‌های پربازدید

   

  وبگردی