سورپرایز دولت برای این حقوق بگیران

6 دیدگاه

به گزارش ساناپرس، شگفتانه جدید دولت برای کارمندان + افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان از ۱۴۰۳
رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه نشست با فعالان فرهنگی از موافقت دولت با افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان خود در لایحه بودجه سال آینده خبرداد.

داود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در حاشیه نشست خود با فعالان فرهنگی در محل سازمان برنامه و بودجه در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه هدف دولت این است که بودجه غیر تورمی بسته شود، گفت: روز گذشته در کمیسیون تلفیق، موارد ارجاعی از طرف صحن مجلس که ناظر بر موارد اختلافی دولت و مجلس بود، مطرح شد و به تدریج در حال برطرف شدن است.

وی در مورد تغییرات کمیسیون تلفیق مجلس در لایحه بودجه ۱۴۰۳، اظهار داشت: به طور طبیعی وقتی نمایندگان در حین بررسی لایحه بودجه، درخواست‌ها و پیشنهاداتی از جاهای مختلفی دریافت می‌کنند، زیرا نمایندگان پاسخگوی موکلان هستند که اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی یا سازمان‌ها انتظاراتی دارند که ممکن است در زمان تدوین لایحه بودجه به آن موضوع‌ها توجه نشده باشد؛ لذا عمدتاً نمایندگان این موارد را بررسی می‌کنند و اگر مورد تایید قرار بگیرند به بودجه الحاق خواهد شد.

وی افزود: امسال در کمیسیون تلفیق بودجه هم الحاقاتی داشتیم، البته نسبت به سال‌های گذشته از نظر تعداد کمتر بود، اما از نظر میزان بار مالی که ایجاد می‌کرد، عددها نسبتاً معتنابه بود که این نگرانی را با هیئت رئیسه مجلس مطرح کردیم که محدودیت‌هایی در تامین منابع داریم و تراز بودجه دولت با این الحاقات دستخوش تغییر می‌شود که باید مورد بازبینی قرار بگیرد.

بخش زیادی از اختلاف نظرها برطرف شده است

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: خوشبختانه همراهی خیلی خوبی انجام شد و روز گذشته در کمیسیون تلفیق مواردی که از طرف صحن مجلس ارجاع شده بود و عمدتاً ناظر بر همین تغییرات و موارد اختلافی بین دولت و مجلس بود که تقریباً به یک جمع بندی‌های خیلی خوبی رسید و نگرانی‌هایی که قبلاً داشتیم، با این میزان از هماهنگی که بین کمیسیون تلفیق مجلس و دولت برقرار شده، به تدریج در حال برطرف شدن است.

منظور در مورد اینکه چه میزان بار مالی به بودجه اضافه شده است، بیان کرد: برآوردها متفاوت است و بستگی محاسبه مفروضاتمان دارد، البته بین سازمان برنامه و بودجه و مرکز پژوهش‌های مجلس اختلاف نظرهایی بود، ولی درصد قابل توجهی و عدد معتنابهی نسبت به کل بودجه پیشنهادی دولت، اضافه شده بود که با بازنگری‌هایی که در حال انجام است، فکر می‌کنیم به یک توافق خوب بین دولت و مجلس نزدیک شویم.

وی ادامه داد: اینکه آیا سقف بودجه افزایش پیدا کند یا نه، فعلاً قطعی نیست، ولی بخش زیادی از اختلاف نظرهایی که در گذشته داشتیم در دو روز گذشته برطرف شده است.

هدف دولت تصویب بودجه غیر تورمی است

رئیس سازمان برنامه و بودجه در خصوص افزایش حقوق کارمندان و اینکه که نگاهی شکل گرفته بود که دولت مخالف افزایش حقوق کارکنان است، گفت: افزایش حقوق و دستمزد باید متناسب با ظرفیت‌های تامین مالی باشد و هدف دولت این است که بودجه غیر تورمی بسته شود.

منظور توضیح داد: قطعاً مردم راضی نخواهند بود که میزان حقوق و دستمزد را بالا ببریم، اما از روش‌های تورمی مانند روش‌های قرضه‌ای یا با استفاده از ظرفیت‌های نظام بانکی بخواهیم کسری بودجه دولت را تامین کنیم، زیرا نهایتاً اثر تورم بیشتر می‌شود و افزایش حقوق را خنثی می‌کند.

وی تاکید کرد: پیشنهاد دولت برای افزایش حقوق در لایحه بودجه ۱۸ درصد بود که مجلس آن را کافی ندانست و دولت هم با افزایش ۲۰ درصد حقوق موافقت کرد، البته اقداماتی هم در مجلس برای فوق‌العاده‌های خاص در حال انجام است که برخی از دستگاه‌ها آن را پیشنهاد دادند و در مورد این موضوع در حال رایزنی با مجلس هستیم تا به جمع‌بندی برسیم.

سازمان برنامه و بودجه به دنبال ایجاد تحول است

رئیس سازمان برنامه و بودجه در خصوص جلسه شب گذشته خود با فعالان فرهنگی جبهه انقلاب، اظهار کرد: بحث‌های خوبی در نشست با اصحاب فرهنگ، حوزه و دانشگاه، تشکل‌های مردم نهاد و قرآنی مطرح و انتظارات جبهه فرهنگی انقلاب از دولت و سازمان برنامه بودجه عنوان شد.

منظور بیان کرد: سازمان برنامه و بودجه در یک فرایند تحولی به دنبال این است تا بتواند گفتمان انقلاب را در جریان نظام برنامه‌ریزی و بودجه‌ریزی کشور بیش از گذشته جاری کند؛ به همین جهت جلسات گفتمانی را برگزار می‌کنیم و شب گذشته چهارمین نشست برگزار شد.

وی تاکید کرد: در جلسه شب گذشته مطرح شد که سهم بخش فرهنگ در بودجه‌های سالانه ناچیز است و زیر بخش‌های فرهنگی تقریباً نادیده گرفته می‌شوند؛ در بررسی‌هایی که انجام داده بودیم به این جمع‌بندی رسیدیم، البته تلاش ما این است که یک تراز مناسب‌تری بین بخش‌های مختلف در برخورداری از بودجه جاری و عمرانی برقرار کنیم تا نسبت‌ها در حوزه فرهنگ و همه زیربخش‌های آن اعم از کتاب، سینما نشر، مساجد، تشکل‌های مردمی منطقی شود.

بخش دوم لایحه بودجه روزهای آینده به مجلس تقدیم می‌شود

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه سهم بخش فرهنگ در بودجه ۱۴۰۳ افزایش یافته است، بیان کرد: معتقدیم پیشرفت اقتصادی بدون پیوست فرهنگی و پیشرفت در حوزه فرهنگ امکان‌پذیر نیست، یعنی دولت به دنبال پیشرفت همه جانبه است. این موضوع را حوزه‌های زیربنایی و زیرساختی در کنار هم می‌بینیم.

اخباراقتصاد
افزایش حقوقپربازدید
 

6 دیدگاه.

 • محمد
  2024-01-24 11:11

  مصوبات کمیسیون تلفیق خیلی وقت میش باید به همه کارمندان تعلق میگرفت و این بی هدالتی در دولت و مجلس باعث شد که خیلی ها از چندین سال پیش این فوق العاده رو دریافت کنند.در ضمن افزایش حقوق طبق قانون و تورم اصلا ربطی به این مصوبه ها ندارد .یعنی نه تنها باید این فوق العاده ها و رفاهایات و..به کارمندان تعلق بگیره بلکه حقوق هم باید طبق سبد معیشت و تورم به حقوق ها افزوده بشه .
  دور زدن کارنندان باز از طرف مجلس و دولت.
  بزرگان کشور بدانتد که این حقی هست بر گردن شما و بابد پاسخگو باشند .
  بنده و اعضای خانواده به عنوان عضوی از جامعه کارمندی تا محقق نشدن حقوق قانونی کارمندن پای هیچ صندوقی نخواهیم رفت.

 • جون ب لب
  2024-01-24 21:09

  از زمان دولت روحانی وضعیت معیشتی کارمندانی که پاچه خواری نمیکنند فاجعه بوده و با این ارقام و درصدهای ناچیزی که مردم رو فیلم خودشون کردند هیچ یک از چاله چوله های فقر و بدبختی‌ای که خودآقایون مسببش بودند و از این اوضاع فقر و مصیبت مردم خودشون رو فربه تر و
  ..کردند، دیگه دست خون آلوده‌شون پیش مردم رو شده این رو بدونن که دست‌خدا بالای همه دستهاست و چوب خدا همه‌ی … رو با غرش مهیب خواهد لرزوند و حامی مظلومین خداست.

 • والا حقوق مجلسی ها و وزرا و… علنی بشه ما کارمندا هم فیش11 12 میلیونیم هامون را میاریم،خدایی چه وضعیتی هست

 • کاری کنین همه جز نماینده ها و ریس ها استفا بدن. مالیات بالا عامل اعتراض و…. تاریخ بخونید لطفا

 • ناشناس
  2024-01-25 09:38

  سلام جانباز معسر حقوق بگیر بنیاد هستم با۲۰۰ عدد ترکش دربدن همیشه مرگم رایاد میکنم مرگ برام نیست به قول مجلس افزایش حقوق ۲۰ درصد الان ۵۶۰۰ حقوق میگیرم سال اینده میشود ۶۶۰۰ چه جوری بااین تورم ۴۰ و۵۰ درصد زندگی میشود خدا به داد ما برسه یا علی

 • یعقوب محمدی
  2024-01-25 22:11

  هیچ امیدی به زندگی با این حقوق رو ندارم فقط مرگ چاره سازه

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی