یک جشن عروسی متفاوت در چادر/فیلم

 

به گزارش ساناپرس، یک جشن عروسی متفاوت در چادر
یک زوج اهل غزه مراسم عروسی خود را در چادر اردوگاهی در رفح در نزدیکی مرز مصر، جایی که بسیاری از غزه‌ها آواره شده‌اند، جشن گرفتند.

فرارو: در بحبوحه جنگ جاری در غزه، یک زوج فلسطینی به نام‌های محمد الغندور و شهد، جشن عروسی خود را در یک مراسم غیرمتعارف و در عین حال صمیمانه در داخل چادری در نزدیکی رفح، نزدیک به مرز مصر برگزار کردند.

رویای این زوج برای عروسی باشکوه با واقعیت‌های جنگ تغییر کرد. جشن عروسی آن‌ها که مجبور به فرار از خانه‌های خود شدند، با آنچه در ابتدا برنامه ریزی کرده بودند فاصله زیادی داشت.

مراسم عروسی در چادری که با چراغ‌های رنگارنگ و آینه‌ای با قاب طلایی تزئین شده بود، با حضور بستگانی برگزار شد که با وجود شرایط وخیم به شادمانی پرداختند.

عروس خانم با لباس سفید و توری روی سر که به گلدوزی‌های سنتی مزین شده بود، برای دریافت حلقه ازدواجش در محل موقتی که محل برگزاری جشن آن‌ها بود، دستش را بالا برد.

این زوج این واقعیت دلخراش را تأیید کردند که خانه‌های آن‌ها در گلوله باران اسرائیل که منجر به کشته شدن بستگانشان شد، ویران شد.

محمد احساسات تلخ و شیرینی را ابراز کرد و اظهار داشت که فقط سه درصد احساس خوشبختی می‌کند، اما باید شادی را در جشن عروسی خود نشان دهد.

جشن باشکوه موردنظر به جمع کوچکی از اقوام که مانند آن‌ها توانسته بودند زنده بمانند و از غزه به رفح فرار کنند، کاهش یافت.

برای جشن عروسی در منطقه‌ای محصور که سازمان ملل هشدار می‌دهد که به سمت قحطی می‌رود، این زوج فقط چند تنقلات در بسته‌بندی پلاستیکی داشتند که با دقت برایشان در چادر چیده شده بود.

مادر عروس گروه کوچکی از زنان را رهبری کرد که جشن ازدواج را به شادی تبدیل کنند.

قبل از جنگ، هر دو خانواده بیش از ۲۰۰۰ دلار برای آماده سازی شبی که امیدوار بودند مهم‌ترین شب برای این زوج باشد، سرمایه گذاری کرده بودند.

آن‌ها این رویا را داشتند که زیباترین عروسی دنیا را برگزار کنند، اما همه چیز در گلوله باران از بین رفته است.

اقتصادچند رسانه ای
پربازدید
 
 
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

وبگردی