درخشان هم قلعه نویی را با خاک یکسان کرد!

به گزارش ساناپرس، درخشان هم قلعه نویی را با خاک یکسان کرد! درخشان: شبیه تیمی بودیم که نفراتش برای اولین بار کنار هم بازی می‌کنند مُردیم تا بردیم!
بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال معتقد است که نمایش شاگردان قلعه‌نویی در بازی با هنگ‌کنگ شبیه تیمی بود که برای اولین‌بار در کنار هم بازی می‌کند.
حمید درخشان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص پیروزی یک بر صفر تیم ملی مقابل هنگ‌کنگ گفت: وقتی ترکیب اولیه تیم را دیدیم مشخص بود که با تغییرات زیادی که داشتیم سازماندهی تیم ملی دچار مشکل خواهد شد. برابر هنگ‌کنگ هیچ حرفی برای گفتن نداشتیم و نتیجه‌ای غیرقابل باور گرفتیم و 3 امتیاز زجرآوری را به دست آوردیم. فشاری که هنگ‌کنگ به خط دفاع ما وارد می‌کرد اصلاً قابل دفاع نیست. بازیکنان ما توان دادن چند پاس سالم به هم را نداشتند و برای اینکه از زیر فشار حریف خارج شویم و بازی را ببریم، مُردیم تا پیروز از زمین بیرون برویم.

وی عنوان کرد: اگر عراق که روز گذشته مقابل ژاپن به پیروزی رسید، مقابل هنگ‌کنگ بازی می‌کرد حداقل 4 یا 5 گل به این تیم می‌زد. تیم ما از شروع بازی هیچ طرح و برنامه‌ای برای نزدیک شدن به دروازه هنگ‌کنگ نداشت. نه روی زدن ضربات ایستگاهی و کرنر برنامه داشتیم و نه می‌توانستیم از روی زمین به دروازه حریف نزدیک شویم. وظیفه‌ کادرفنی این است که برای هر دیدار نسبت به شرایط حریف، طرح و برنامه داشته باشد، در صورتی که ما مقابل هنگ‌کنگ تاکتیک خاصی نداشتیم و پُر از اشکال بازی کردیم.

کاپیتان پیشین تیم ملی افزود: نیمه اول را با برتری یک بر صفر به پایان رساندیم، اما مشکلات زیادی داشتیم و در نیمه دوم هم تغییری در نحوه بازی تیم ندیدیم. اشتباهات در خط دفاعی ادامه پیدا کرد و یک بازی بی‌هدف با پاس‌های اشتباه را تکرار کردیم و نتوانستیم در لحظاتی از بازی از زیر فشار هنگ‌کنگ خارج شویم. تیم ملی، شبیه تیمی بود که برای اولین بار کنار هم بازی می‌کند. اگر هنگ‌کنگ خودش را باور داشت می‌توانست بازنده نباشد. دعا می‌کردیم که بازی زودتر تمام شود چون خیلی اذیت شدیم تا بردیم.

درخشان با اشاره به تقابل تیم ملی در مراحل حذفی با مدعیان قهرمانی خاطرنشان کرد: نگران بازی با تیم‌های کره و ژاپن هستم. هنگ‌کنگ با یک حربه و بستن فضای تیم ملی از جلو، اجازه بازسازی از بازیکنان ما گرفت. در تهران هنگ‌کنگ را با 4 گل شکست دادیم اما این تیم بعد از حدود 2 ماه توانست طوری مقابل ما بازی کند که اگر خوش‌شانس بود می‌توانست امتیاز هم بگیرد. مشخص نیست چه اتفاقی افتاد که تیم ملی اینقدر بی‌برنامه و بی‌هدف بازی کرد. مقابل هنگ‌کنگ خوش‌شانس هم بودیم چون داور با کمک VAR می‌توانست یک پنالتی برای هنگ‌کنگ بگیرد و حتی بیرانوند هم اخراج شود.

وی یادآور شد: در صورتی می‌توانیم به موفقیت تیم ملی در مراحل حذفی در شرایطی امیدوار باشیم که اشکالات و نقایص برطرف شود. در ابتدا باید بازیکنان را به لحاظ حفظ تمرکز و انگیزه در سطح بالایی نگه داریم. اگر شبیه دیدار با هنگ‌کنگ در مرحله حذفی بازی کنیم با کمک شانس هم نمی‌توانیم برنده شویم. باید هرچه زودتر خودمان را جمع و جور کنیم چون کار خیلی سختی برای رسیدن تا فینال داریم. باید تا نیمه‌نهایی با یکی از دو تیم کره جنوبی یا ژاپن بازی کنیم. امیدوارم تنها روز بد تیم ملی در جام ملت‌ها بازی با هنگ‌کنگ باشد و از بازی با امارات شاهد روند روبه رشد تیم ملی باشیم.

انتهای پیام/

اخبارورزش
پربازدیدقلعه نویی
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی