آخرین تصمیم در مورد سهمیه نان

به گزارش ساناپرس، آخرین تصمیم در مورد سهمیه نان
آزادسازی و سهمیه بندی آرد و نان منتفی شد

باشگاه خبرنگاران: مدیرعامل طرح هوشمندسازی نان گفت: انجام سهمیه بندی و آزادسازی به صورت کامل منتفی شده و درحال‌حاضر هوشمندسازی این سهمیه مطرح است.

ابراهیمی مدیرعامل طرح هوشمندسازی نان در آیین ارائه دستاوردهای طرح ملی هوشمندسازی یارانه آرد ونان و رونمایی از بزرگترین سامانه اشتراک‌گذاری تجربه خرید گفت: از اواخر سال ۱۴۰۰ موضوع آزادسازی قیمت ارز و بهبود هدف مدتی یارانه مطرح شد و با جنگ اوکراین با عث افزایش غلات شد.

به گفته وی در همان دوره موضوع حفظ قدرت خرید نان مطرح شد و در شهریور ۱۴۰۰ ثبات قمیت نان در بودجه مطرح شد که در نهایت دولت تصمیم گرفت مجموع اقداماتی را برای سامان‌دهی وضعیت آرد و نان انجام دهد.

ابراهیمی اظهار کرد: برخی گفتند آزادسازی قیمت انجام شود و برخی اعلام کرد سهمیه بندی آرد شود که در یک اقدام فنی دانش‌بنیان با همراهی همه سازمان‌های درگیر به صورت شبانه‌روزی و انجام مطالعات دقیق در حوزه نرم افزاری و سخت افزاری طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان را آغاز کردیم.

او گفت: انجام سهمیه بندی و آزادسازی به صورت کامل منتفی شد همچنین تا قبل از آن فکر می‌کردیم ۱۵تا ۱۶نوع نان در کشور داریم اما بعدا مشخص شد ۷۲۵ نوع نان در کشور کشف شد.

ابراهیمی افزود: امروز با اتصالات داشبورد از خروجی آن سیستم‌های مرتبط منظومه‌ای از سامانه مورد نیاز مرکز تماس و کاربران کشف تقلب‌های اجتماعی از طریق هوش مصنوعی قابل کشف است و به مرور این کنترل‌ها انجام می‌شود همچنین در واحد پشتیانی ۹۱۷ هزار تماس گرفته شده و پاسخ داده شده است.

او بیان کرد: ۲هزار و ۲۰۰ تماس در روز داریم و پشتیانی این سیستم‌ها آنلاین در حال انجام است و با مرکز پشتیانی و حدود ۲هزار تراکنش در ثانیه آماده پردازش هستیم و در این مدت از بعد پیچیدگی و تنوع صرفه جویی قابل توجه انجام شده است.

اخبارجامعه
پربازدیدقیمت نان
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی