فوری تعطیلی مدارس فردا 6 آذر/ مدارس این شهر فردا دوشنبه تعطیل است

به گزارش ساناپرس، فوری تعطیلی مدارس فردا 6 آذر/ مدارس این شهرفردا دوشنبه تعطیل است
در این خبر به توضیحاتی درباره اینکه مدارس خراسان رضوی و مشهد فردا دوشنبه ۶ آذر ماه ۱۴۰۲ تعطیل است؟ تعطیلی مدارس مشهد، پرداخته شده است.

فرماندار سرخس گفت: به دنبال هجوم ریزگردها و طبق تصمیم ستاد بحران سرخس برای روزهای یکشنبه و دوشنبه همه مدارس و دانشگاه‌های این شهرستان و برای روز دوشنبه ادارات نیز تعطیل شدند.

به دنبال هجوم ریزگردها و گرد و خاک بر طبق تصمیم ستاد بحران سرخس روز دوشنبه همه ادارات به جز بخش‌های خدمت رسان ضروری و حاکمیتی تعطیل شدند.

فرماندار سرخس بیان کرد: پیش از این وقوع گردوخاک و ریزگردها موجب برگزاری غیرحضوری کلاس‌های درس در شهرها و روستاهای سرخس در صبح و عصر امروز شده بود.

وی گفت: با توجه به هشدار هواشناسی و اینکه هم اکنون شاخص میزان ذرات گردو خاک (با اندازه قطر pm۱۰) ۹۷۰ میلی گرم در متر مکعب است، لذا تصمیمی به تعطیلی فعالیت‌های آموزش اداری در شهرستان برای فردا گرفته شد.

نوری‌زاده خواستار تردد خودروها در صورت ضرورت در جاده ترانزیتی سرخس -مشهد شد و گفت: برای حفظ ایمنی مسافران قطار مسافری سرخس- مشهد در نوبت عصر امروز و فردا دوشنبه لغو شده است.

محمد ملتجی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سرخس با تأیید خرابی ایستگاه پایش هوای این اداره در شهر سرخس اظهار کرد: برای رفع نقص فنی منتظر حضور عوامل تعمیرات از تهران هستیم.

کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: از امروز با شدت گرفتن وزش باد از نواحی شرقی به مناطق مرکزی استان، گرد و غبار روانه این نواحی به خصوص کلانشهر مشهد خواهد شد.

آذر رضایی پور افزود: هم اکنون وضعیت کیفیت هوا، در نوار شرقی خراسان رضوی، غبار آلود است که این پدیده به تدریج تا مناطق غربی استان تسری خواهد یافت.

وی ادامه داد: هم اکنون آسمان در بیشتر نقاط خراسان رضوی ابری و نیمه ابری است و دمای هوا تا اواسط هفته جاری به طور تدریجی افزایش خواهد یافت.

کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: افزایش شدت باد نیز در مناطق بادخیز ادامه خواهد داشت که بروز خسارت در این مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

رضایی پور افزود: طی شبانه روز گذشته، قوچان با ۲ و سرخس با ۲۸ درجه سلسیوس به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستان های استان بوده اند و طی همین مدت کلانشهر مشهد نوسانات دمایی ۶ تا ۲۰ درجه را به ثبت رسانده است

اخبارجامعه
پربازدید
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی