خبر خوش رئیس‌جمهور آمریکا برای مردم غزه

به گزارش ساناپرس، خبر خوش رئیس‌جمهور آمریکا برای مردم غزه

فرارو: جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی که در جمع خبرنگاران بیان کرد گفت که احتمال تمدید وقفه چهار روزه در جنگ اسرائیل علیه غزه وجود دارد.خبر خوش  رئیس‌جمهور آمریکا برای مردم غزه

رئیس جمهور آمریکا ضمن طفره رفتن از پاسخ به این سوال که جنگ غزه تا چه زمانی ادامه پیدا خواهد کرد، بر حمایت خود از اسرائیل تاکید و تصریح کرد: فکر می‌کنم شانس برای عملی شدن تمدید آتش‌بس وجود دارد. انتظار و امید من این است جهان عرب و کشور‌های منطقه هم به همه طرف‌ها فشار بیاورند تا هرچه سریع‌تر به جنگ پایان دهیم.

وی مدعی شد که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی را تشویق کرده تا تلفات غیرنظامیان کمتر شود. انتظار می‌رود تعداد بیشتری از اسیران صهیونیست و زندانیان فلسطینی تا روز تا دوشنبه و در جریان توقف درگیری آزاد شوند.

تاکنون حدود ۱۵ هزار فلسطینی که بیشتر آن‌ها زن و کودک هستند در بمباران‌های ارتش رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند. بر اساس شرایط آتش بس که از اوایل روز جمعه اجرایی شد، ۵۰ اسیر صهیونیست در غزه در ازای ۱۵۰ زن و کودک فلسطینی از هزاران زندانی در زندان‌های رژیم صهیونیستی هستند، طی چهار روز آزاد خواهند شد.

روز جمعه ۳۹ فلسطینی در کرانه باختری اشغالی در ازای آزادی ۲۴ اسیر از جمله ۱۳ اسرائیلی توسط حماس آزاد شدند. پس از آزادی اولین اسیران صهیونیست که در اختیار حماس بودند، بایدن گفت: این تازه شروع کار است، اما تا کنون به خوبی پیش رفته است. تل‌آویو اعلام کرده است که در صورت آزادسازی اسرای بیشتر (۱۰ نفر در روز) آماده تمدید آتش بس است.

حماس گفته که اسرایی را که در اختیار دارد، تنها با هزاران فلسطینی که در شرایط سخت در زندان‌های رژیم صهیونیستی به سر می‌برند، مبادله خواهند شد. بسیاری از این زندانیان فلسطینی بدون هیچ اتهامی نگهداری می‌شوند.

حدود ۲۰۰ کامیون حاوی کمک‌های بشردوستانه نیز به عنوان بخشی از آتش بس روز جمعه وارد منطقه محاصره شده غزه شده و اولین محموله‌های امدادی از زمان آغاز جنگ به شمال غزه در روز شنبه رسید.

اخبارسیاسی
پربازدید
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی