افشاگری یک نماینده از جلسه غیرعلنی استعفای نادران

به گزارش ساناپرس، افشاگری یک نماینده از جلسه غیرعلنی استعفای نادران

مهر: نماینده مردم کاشمر در مجلس با بیان اینکه اصلاح‌طلبان می‌خواستند از استعفای نادران بهره‌برداری کنند، گفت: آنان از عقلانیت انقلابی نمایندگان در جلوگیری از ایجاد یکشنبه سیاه دیگر عصبانی شدند.

حجت‌الاسلام جواد نیک‌بین درباره صحبت‌هایی که اخیراً آقای نادران در خصوص استعفای خود مطرح و مدعی قانونی نبودن صحن غیرعلنی شده بودند، گفت: در آئین نامه داخلی مجلس صراحتاً تاکید شده است که با درخواست ده نماینده و تصویب نمایندگان صحن باید غیرعلنی شود. آقای نادران با علم به این موضوع، ادعای خلاف آئین‌نامه مجلس مطرح می‌کنند.

نماینده مردم کاشمر، بردسکن، خلیل آباد و کوهسرخ در مجلس شورای اسلامی افزود: از نظر آقای نادران نه فقط هیئت رئیسه بلکه بیش از ۲۰۰ نماینده همگی اشتباه می‌کنند. همین غیرعلنی شدن جلسه بررسی استعفای آقای نادران با رأی بیش از ۲۰۰ نماینده بود.

وی افزود: ایشان این ادعاها را مفصل قبلاً هم عمومی و هم به نمایندگان مفصل بیان کرده است، نتیجه چه شد؟ قاطبه نمایندگان نظر وی را قبول نکردند و ۲۲۰ نماینده دلایل ایشان برای استعفا را نپذیرفتند. ایشان با همین حرف‌ها برای ریاست مجلس کاندیدا شد و فقط ۱۶ درصد رأی آورد.

نیک بین با اعلام اینکه آقای نادران حرف از آئین نامه مجلس می‌زند در حالی که آئین نامه مجلس برای این حرف‌ها راهکار استعفا نداده است بلکه راهکار استیضاح هیئت رئیسه را گذاشته است، تاکید کرد: وی نتوانسته حتی امضای ۲۵ نماینده را برای استیضاح بگیرد و بعد که دیده است نمی‌تواند استیضاح کند، گفته استعفا می‌دهم، حالا هم ۲۲۰ نماینده دلایلش را نپذیرفتند و بر این اساس بیرون دارد کار رسانه‌ای می‌کند.

وی تاکید کرد: عصبانیت اصلاح‌طلبان و اعتدالیون از جلسه غیرعلنی بررسی استعفای آقای نادران، به این دلیل است که آنها در پروژه سازی علیه مجلس انقلابی شکست خورده اند و نمایندگان مجلس یازدهم با تدبیر و عقلانیت انقلابی اجازه ندادند که یکشنبه سیاه دیگری رقم بخورد و دشمنان شاد شوند.

نیک‌بین گفت: اصلاح طلبان نوبت خودشان که می‌شود حتی از قتل شهردارشان هم دفاع می‌کنند اما وقتی نوبت نیروهای انقلاب می‌رسد، یاد شفافیت و رعایت آئین نامه می‌افتند اما واقعیت این است اصلاح طلبان روی بهره برداری رسانه‌ای این استعفا برای انتخابات آتی حساب ویژه باز کرده بودند که بدجوری ناامید شدند.

اخبارسیاسی
پربازدید
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی