اظهارات جدید یک روحانی درباره فضای مجازی

اظهارات جدید یک روحانی درباره فضای مجازی

حسینی بوشهری، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به جایگاه ویژه فضای مجازی در جامعه امروز اشاره کرد و گفت: بخش قابل توجهی از زندگی مردم به فضای مجازی گره خورده و این فضا عرصه‌ای برای جنگ با دشمن تبدیل شده است و نباید این تحرکات بی‌پاسخ بماند.

دیده‌بان: سید هاشم حسینی بوشهری در دیدار دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: دشمنان در تلاشند تا اهداف شوم خود از جمله ایجاد بی‌تفاوتی در مردم را با استفاده از فضای مجازی در جامعه محقق کنند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم،افزود: مسئولان نباید از تولید محتوا در فضای مجازی غفلت کنند، چرا که دشمنان در این عرصه مدام فعالیت می‌کنند و در سال‌های گذشته ما شاهد حملات آن‌ها بوده‌ایم.

وی به جایگاه ویژه فضای مجازی در جامعه امروز اشاره کرد و گفت: بخش قابل توجهی از زندگی مردم به فضای مجازی گره خورده و این فضا عرصه‌ای برای جنگ با دشمن تبدیل شده است و نباید این تحرکات بی‌پاسخ بماند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه به برخی از فرصت‌های به وجود آمده در بستر فضای مجازی پرداخت و گفت: همه نخبگان و صاحبان فکر و اندیشه نسبت به فضای مجازی دغدغه دارند و ما می‌توانیم در بستر این فضا تهدید‌ها و تردید‌ها را از میان برداریم.

حسینی بوشهری، افزود: ما نباید در فضای مجازی حالت تدافعی به خود بگیریم، بلکه باید با بروز ابتکارات و خلاقیت‌ها، حالت مطالبه‌گری و تهاجمی داشته باشیم.

رئیس جامعه مدرسین به موضوع غزه و شکست تحقیرآمیز رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: ما می‌توانیم با استفاده از فضای مجازی صدای مظلومان را به گوش جهانیان برسانیم و باید بستر‌ها و امکانات لازم برای حضور پررنگ در این فضا فراهم شود.

وی به فعالیت طلاب خلاق و مبتکر در بستر فضای مجازی اشاره کرد و افزود: طلاب حوزه‌های علمیه امروز با تسلط و اشراف بر مباحث علمی و حوزوی در عرصه‌های هنری هم پیشرو هستند و با ادبیات مورد پسند جوانان و نوجوانان با آن‌ها ارتباط می‌گیرند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور نیز در این دیدار به استفاده روزافزون مردم از فضای مجازی اشاره کرد و گفت: روزانه بیش از ۲۴ میلیون نفر به نرم‌افزار‌ها و پیام‌رسان‌های بومی مراجعه می‌کنند و از خدمات آن‌ها بهره‌مند می‌شوند.

سید محمد امین آقامیری به حملات گسترده دشمنان در فضای مجازی پرداخت و گفت: حملات دشمنان در عرصه فضای مجازی بیش از ۳۰ برابر نسبت به سال‌های قبل افزایش داشته با این حال با اقدامات جهادی فعالان فضای مجازی به ویژه در حوزه زیرساخت‌ها دشمنان نتوانستند آسیبی به کشور وارد کنند.

وی بر تهیه پلتفرم‌ها و پیام‌رسان‌های بومی در مدت زمان محدود اشاره کرد و گفت: در ظرف سال‌های اخیر پیام‌رسان‌های خوبی تهیه شده که با اقبال گسترده مردم نیز همراه بوده است.

در این دیدار قطعه‌ای از فرش متبرک آستان قدس رضوی و یک تراشه ایمپلنت کاشتنی به عنوان نمونه‌ای از توفیقات دانشمندان جوان ایرانی به رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اهدا شد

اخبارجامعه
پربازدید
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی