تنها کسی که حریف بروس لی بود را بشناسید! / این غول بروس لی را لتو پار کرد! / تصاویر

به گزارش ساناپرس، تنها کسی که حریف بروس لی بود را بشناسید! / این غول بروس لی را لتو پار کرد!

توافق همگان بر این است که مبارزات اندکی خارج از دنیای سینما بین بروس لی و کسانی که داعی شکست دادنش بودند درگرفته است و در این درگیری های معدود نیز هیچ شکستی برای وی ثبت نشده است. با این وجود لی معتقد بوده که اگر مبارزه ای بین وی و محمد علی کلی رخ دهد، قطعاً او بازنده خواهد بود.

روزیاتو: به گفته خود بروس لی، محمد علی کلی تنها مبارزی بود که می توانست او را در یک مبارزه واقعی شکست دهد. بروس لی به مهارت های کونگ فویی که در طی سال ها تمرین سخت بدست آورده بود بسیار اعتماد داشت اما ظاهراً بر این باور بود که توانایی رزمی او کاملاً شکست ناپذیر نیست.

تنها کسی که حریف بروس لی بود را بشناسید!

لی خودش گفته است که نمی تواند برنده باشد اگر مقابل یکی از بهترین بوکسورهای تاریخ یا شاید بهترین آن ها قرار گیرد.

به عنوان استاد وینگ چون و بنیانگذار سبک هنرهای رزمی جیت کان دو، بروس لی یک استاد کونگ فوی محترم و شناخته شده در هالیوود بود، مدت ها قبل از اینکه به دنیای سینما راه یابد. لی که در ایالات متحده زندگی می کرد، دستکم یک مدرسه هنرهای رزمی در آمریکا تاسیس کرده و به شاگردان بسیاری کونگ فو آموخت.

تنها کسی که حریف بروس لی بود را بشناسید!

حتی ستارگان هالیوودی مانند استیو مک کویین و جیمز کابرن نیز با لی دوست شده و به جرگه شاگردان سبک جیت کان دو او پیوستند.

وقتی بروس لی در هنگ کنگ به شهرت رسید، حتی افراد بیشتری به سبک رزمی او علاقمند شدند و بدین ترتیب به مرحله ای رسید که بارها توسط استادان هنرهای رزمی در خارج از حوزه کونگ فو و داخل آن به مبارزه طلبیده شد.

با این وجود توافق همگان بر این است که مبارزات اندکی خارج از دنیای سینما بین بروس لی و کسانی که داعی شکست دادنش بودند درگرفته است و در این درگیری های معدود نیز هیچ شکستی برای وی ثبت نشده است. با این وجود لی معتقد بوده که اگر مبارزه ای بین وی و محمد علی کلی رخ دهد، قطعاً او بازنده خواهد بود.

تنها کسی که حریف بروس لی بود را بشناسید!

به ادعای رابرت کلوز، کارگردان فیلم Enter the Dragon ، بروس لی در مورد مبارزه احتمالی بین خود و محمد علی در دوران ساخت این فیلم، دورانی که محمد علی کلی در اوج شهرت و قدرت قرار داشت، گفته است: «به دست های من نگاه کنید. این دست های کوچک چینی است. او مرا خواهد کشت».

به عبارت دیگر، جثه قابل توجه این بوکسور سنگین وزن و قدرت او باعث شده بروس لی به این باور برسد توانایی مقابله با وی را ندارد هر چند مهارت های رزمی لی بسیار قابل توجه بود.

در حالی که بروس لی بطور قطع می توانست رقیبانی بزرگ تر و قوی تر از خود از لحاظ بدنی را شکست دهد محمد علی کلی در کلاس متفاوتی بود. او در درون رینگ بسیار قدرتمند و به شدت سریع بود.

تنها کسی که حریف بروس لی بود را بشناسید!

اگر چه لی نیز به اندازه خود قوی و سریع بود اما یک رزمی کار ریز اندام ۱۴۸ پوندی با قد حدود ۱۷۵ سانتیمتری نمی توانست ضربات مشت زیادی از یک قهرمان بوکس سنگین وزن جهان را تاب بیاورد، کسی که پشت هر مشتش قدرت بسیار قابل توجهی قرار داشت.

با این وجود، صحبت های بروس لی در مورد نتیجه مبارزه او با محمد علی کلی، از احترام خاص او نسبت به قهرمان سنگین وزن بوکس آن زمان جهان خبر می دهد.

محمد علی و بروس لی هیچگاه با هم روبرو نشدند اما ظاهراً بروس لی مبارزات کلی را تماشا کرده و به خوبی می دانست که نمی تواند رقیب او باشد. او چنان به سبک مبارزه محمد علی کلی علاقه داشت که سبک مبارزه او رقص پایش را در سبک مبارزه خود نیز وارد کرد و به شاگردانش یاد می داد که حرکات پایشان را تقویت کنند.

اخبارورزش
پربازدید
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی