خیز سکه به سمت کانال 29 میلیون/ پیش‌بینی قیمت سکه امروز 4 آذر

به گزارش ساناپرس، خیز سکه به سمت کانال 29 میلیون/ پیش‌بینی قیمت سکه امروز 4 آذر
اقتصادنیوز: طبق ادعای برخی از معامله گران قیمت سکه امامی روز جمعه با وجود اخبار آتش‌بس در نوار غزه 100 هزار تومان افزایش را ثبت کرد.
بازار سکه در چند روز گذشته شاهد رکود بوده و قیمت سکه امامی در یک محدوده خاص نوسان رفت و برگشتی محدودی را تجربه کرده است.در همین راستا قیمت سکه امامی روز پنجشنبه گذشته با افت ۵۰ هزارتومانی بر روی ۲۸ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان قرار گرفت.

برخی از فعالان اقتصادی علت عقب‌نشینی خریداران معاملات در بازار سکه را ناشی از کاهش سطح انتظارات تورمی می‌دانند. به عقیده این دسته کاهش ریسک‌های سیاسی در خصوص جنگ غزه فضای و همچنین مشاهده ثبات طولانی‌مدت در بازار سبب شده انتظارات تورمی معامله‌گران و افراد جامعه کاهش‌یافته و سوخت افزایشی نرخ سکه تأمین نشود.

همان‌طور که گفته شد یکی از خبرهای مهمی که موردتوجه عده‌ای از معامله‌گران بوده، اتفاقات اخیر در نوار غزه است. آن‌طور که در خبرها آمده آتش‌بس چهارروزه بین رژیم صهیونیستی و جنبش مقاومت حماس در نوار غزه از ساعت ۷ صبح روز جمعه (به‌وقت محلی) اجرایی شد. اجرای این توافق پس از اخیر یک‌روزه آغاز شده است. در ابتدا قرار بود توافق تبادل اسراء بین رژیم صهیونیستی و جنبش حماس از صبح روز پنجشنبه آغاز شود، اما تا روز جمعه به تعویق افتاد.

روز گذشته اگرچه خبر آتش‌بس و تبادل اسرا داغ شد اما در معاملات پشت خطی روز جمعه، معامله‌گران مدعی بودند که سکه امامی ۱۰۰ هزار تومان گران شده و به ۲۸ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان رسید. قبل از آتش‌بس عده‌ای از معامله‌گران تصور می‌کردند که این اقدام می‌تواند بازار طلا و سکه را تحت‌تأثیر قرار دهد.فارغ از بازار سکه، قیمت طلای جهانی دیروز قیمت طلا به مرز ۲ هزار دلار رسید و اندکی بالاتر از این محدوده معامله شد.این درحالی است که دو روز قبل قیمت طلای جهانی در محدوده 1991 دلار قرار داشت.

همچنین قیمت دلار هم در مقایسه با دو روز قبل تقریباً رنج بود. به نظر می‌رسد طلا فعلاً اقدامات بانک‌های مرکزی جهان را رصد می‌کند و افزایش اقدامات انقباضی بانک مرکزی اروپا در شرایطی که بانک مرکزی آمریکا از این اقدام دست کشیده، باعث اصلاح ایندکس دلار و پیشرفت اونس طلا شده است. همچنین رمق کم دلار در آذر موجب شده سکه بازان بی‌گدار به آب نزنند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که در حال حاضر طلای آب شده روی حمایت تنکانسن قراردارد و مدتی است در محدوده ۱۰ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان تا ۱۰ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان رنج شده و نوسان می‌کند.

فنی کارها می‌گویند در شرایط کنونی سکه مرز ۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارد. این مرز برای سکه‌بازان مهم است و اگر سکه نتواند به بالای آن برگردد، احتمال عقب‌نشینی تا نیمه کانال ۲۸ میلیون تومان محتمل خواهد بود.

اخباراقتصاد
پربازدیدقیمت طلا
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی