اعتراف تلخ استقلالی درباره این بازی

به گزارش ساناپرس، اعتراف تلخ استقلالی درباره این بازی

سرمربی تیم فوتبال هوادار به این نکته اذعان کرد که تیمش مستحق شکستی سنگین مقابل ملوان بوده است.محمود فکری در نشست خبری پس از دیدار تیمش مقابل ملوان اظهار داشت: جا دارد به تیم ملوان بابت بردی که به دست آوردند، تبریک بگویم. فکر می‌کنم ما مستحق باختی خیلی سنگین‌تر بودیم. متأسفانه شاید یکی از چیزهایی که در تیم ما گم شده، شخصیتی تیمی‌مان است. وقتی یک برد آوردیم بازیکنان فکر کردند همه چیز تمام شده است و دنبال مرخصی بودند یا اینکه در این یکی دو هفته تمرینات خوبی را پشت سر نگذاشتیم. ما در بازی دوستانه‌مان هم بازی خوبی انجام ندادیم و هرچه گوشزد کردیم گوش شنوایی نبود. نیاز بود این بازی را ببازیم تا بازیکنان ما متوجه شوند. در نیمه اول و نیمه دوم می‌توانستیم گل‌های بیشتری دریافت کنیم و روز بدمان بود. در روزی که شاید می‌توانستیم سه امتیاز را بگیریم، نتیجه را واگذار کردیم.

وی ادامه داد: ما باید خوشحال باشیم که گل‌های بیشتری دریافت نکردیم. امیدوارم خیلی سریع و زود بازیکنان به خودشان بیایند. بازیکنان بازی می‌کنند و بابت آن حق و حقوق می‌گیرند و باشگاه هم سعی می‌کند تمام امکانات را در حد توانش در اختیار بازیکنان بگذارد. ما الان در دریافتی‌های‌مان عقب نیستیم و فکر می‌کنم جلو هم باشیم که جا دارد از مدیریت باشگاه تشکر کنم. فکر می‌کنم جواب باشگاه این نیست و بازیکنان ما باید تلاش بیشتری کنند. ما وقتی به زمین می‌رویم با توجه به تعطیلی‌های لیگ می‌ترسیم که الان چند بازیکن‌مان مصدوم شوند و در چند بازی گذشته‌مان تعویض‌های اجباری داشتیم. این شرایط باعث می‌شود کارمان سخت شود و نتوانیم برنامه‌های‌مان را در زمین پیاده کنیم. البته این شرایط نمی‌تواند برای ما بهانه باشد، چون همه تیم‌ها با چنین وضعیتی روبه‌رو هستند.

سرمربی تیم فوتبال هوادار خاطر نشان کرد: بازیکنان ما باید توجه بیشتری به زندگی‌شان داشته باشند. آنها باید بیشتر به زندگی‌شان برسند تا وقتی می‌خواهیم از وجودشان استفاده کنیم کاملاً سالم باشند تا بازدهی و کارایی داشته باشند. ما در هر بازی یا در حین بازی آسیب‌دیده داریم که منجر به تعویض زودهنگام می‌شود و یا اینکه قبل از بازی آسیب می‌بینند. امیدوارم شرایط زندگی بازیکنان به شکلی باشد که بتوانیم همه آنها را سلامت در اختیار داشته باشیم.

فکری در پاسخ به این پرسش که چرا او به‌عنوان سرمربی هوادار یک برنامه کنترلی برای بازیکنان تنظیم نکرده است تا بعد از تعطیلی لیگ آنها را سالم در اختیار داشته باشند، گفت: من فکر نمی‌کنم حتی در دنیا به این شکل بتوانند بازیکنان را لحظه به لحظه کنترل کنند. وقتی فرهنگ‌سازی در بازیکنان به وجود بیاید باعث می‌شود که بازیکن بداند که کارش چیست و چگونه باید بازی کند. اگر به این شکل باشد باید لحظه به لحظه زندگی بازیکنان بزرگ دنیا هم فیلمبرداری شود و باشگاه‌ها کنترل کنند. این فرهنگ باید وجود داشته باشد که بازیکن بداند از باشگاه پول می‌گیرد و باید کیفیت خوبش را داشته باشد و کمترین آسیب را ببیند. ما نباید هر لحظه نگران سلامتی بازیکنان‌مان باشیم. ما این مسائل را به بازیکنان گوشزد می‌کنیم و بقیه مسیر را باید خودشان انجام دهند، چون شغل‌شان است و باید از بدن‌شان محافظت کنند و اگر هر روز آسیب ببینند هم خودشان ضرر می‌کنند و هم باشگاه. ما خیلی نمی‌توانیم بازیکنان را از دور کنترل کنیم و این موضوع دست خودشان است. آنها باید دل‌شان هم برای خودشان بسوزد و هم برای باشگاه تا بتوانند از آبرو و سرمایه باشگاه محافظت کنند.

وی درباره تشویق یکسری از هواداران ملوان و اینکه روی عملکرد تیمش تأثیرگذار بود، تأکید کرد: نه این اتفاق تأثیری روی بازی بازیکنان ما نداشت. من در مصاحبه‌های قبل هم گفتم که هر چقدر استادیوم‌ها پُرتر باشد شور بازی بیشتر می‌شود و بازیکنان انگیزه بالاتری پیدا می‌کنند. به عقیده من تشویق ملوانی‌ها تأثیری روی بازی ما نداشت.

فکری در پایان در واکنش به این موضوع که تیمش در خارج از خانه بهتر نتیجه می‌گیرد، یادآور شد: من نمی‌دانم این چه چیزی است که در ذهن  بازیکنان ما افتاده تا نتوانیم در بازی‌های خانگی برنده باشیم. ما باید روی این موضوع بیشتر کار و فکر کنیم که چرا در زمین خودمان نمی‌توانیم برد به دست بیاوریم. قدرت تیم ما در حدی نیست که بخواهیم یک تیمی باشیم که در زمین خودی و حریف فشار مضاعف روی حریف بیاوریم، به خاطر همین در زمین خودمان مجبوریم باز بازی کنیم و در این شرایط به حریف‌مان فرصت می‌دهیم و نباید اشتباه کنیم. در اکثر باخت‌های‌مان در زمین خودمان این اتفاق افتاده است و اشتباه کردیم.

انتهای پیام/

اخبارورزش
استقلالپربازدید
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی