استخدام معلمان فقط با این روش صورت می‌گیرد / تصمیمات مهم دولت برای جذب فرهنگیان

به گزارش ساناپرس، استخدام معلمان فقط با این روش صورت می‌گیرد / تصمیمات مهم دولت برای جذب فرهنگیان
معاون سلامت و تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش، معلم را کلید و محور تحول در نظام تعلیم و تربیت دانست و گفت: دولت سیزدهم مفتخر است که در لایحه برنامه هفتم توسعه جذب معلم حق‌التدریسی را ممنوع کرد و معلم فقط از طریق دانشگاه تربیت معلم فرهنگیان و شهید رجایی جذب می‌شود.

جذب معلمان جدید برای هر سیستم آموزشی بسیار مهم است. معلمان جدید می‌توانند با تجربیات و دانش خود به بهبود کیفیت آموزش و پرورش کمک کنند. همچنین، جذب معلمان جدید می‌تواند به افزایش تعداد معلمان و بهبود نسبی نسبت به نیروی انسانی موجود در سیستم آموزشی کمک کند. از طرفی، جذب معلمان جدید می‌تواند به ایجاد رقابت سالم بین معلمان و بهبود کیفیت آموزش و پرورش منجر شود. به طور کلی، جذب معلمان جدید برای بهبود کیفیت آموزش و پرورش و توسعه سیستم آموزشی بسیار حائز اهمیت است.

صادق ستاری فرد امروز در نشست با مسئولان بسیج دانشجویی اظهار داشت: بزرگ‌ترین انحراف در جذب معلم در سال ۱۳۷۹ اتفاق افتاد و امکان جذب نیروی حق التدریس آزاد و دانش‌سرای تربیت معلم تعطیل شد که این روند تا سال ۱۴۰۱ ادامه داشت.

وی ادامه داد: سال ۱۳۸۷عنوان شد که نیروهای آموزش و پرورش حق‌التدریس هستند و خرید خدمات هم به آنها اضافه کنیم، سال ۱۳۸۸ گفتند حق‌التدریس‌های آزاد را هم استخدام کنیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ۱۱ قانون در طول ۱۰ سال تصویب شد، گفت: قانون تعیین تکلیف و استخدام حق‌التدریسی ها یکی از قوانینی بود که سپس آموزشیاران نهضت سواد آموزی و پیش دبستانی هم به آن اضافه شد و این بزرگ ترین انحراف بود که استخدام افراد با سن‌های بالا را داشتیم.

ستاری فرد تحول در نیروی انسانی، تولید محتوا، فضا و تجهیزات و فضای اداری وزارت آموزش و پرورش باید انجام شود.

پیش از سخنان معاون وزیر آموزش و پرورش شماری از معلمان دانشجو درخصوص سند تحول در آموزش و پرورش، استخدام در این وزارتخانه و مسایل اساسی کشور نظرات خود را مطرح کردند.

اخباراقتصاد
پربازدیدحقوق معلمان
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی