اولین واکنش ایران به تهدید هسته‌ای اسرائیل

به گزارش ساناپرس، اولین واکنش ایران به تهدید هسته‌ای اسرائیل

تسنیم: رییس سازمان انرژی اتمی در گفتگویی در خصوص موضع کشورها در نشست شورای حکام درباره اسرائیل گفت: جلسه شورای حکام تحت تاثیر جنایات رژیم اشغالگر در غزه بود.

محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران امشب پنجشنبه با حضور در برنامه به افق فلسطین در خصوص جلسه شورای حکام و تهدیدات رژیم صهیونیستی برای استفاده از بمب هسته ای سخن گفت.

وی گفت: این استاندارد دوگانه در این جنگی که رخ داد خودش را عریان به جهانیان معرفی کرد. من همین موضوع را به مدیرکل اژانس بیان کردم و در این نامه به تهدید وزیر رژیم صهیونیستی اشاره کردم. تاکید کردم بر اساس وظایف قانونی اژانس مسئول است اما آقای گروسی در گزارش خود به این موضوع نپرداخت ولی کشورهای گوناگون در بیانیه های خود به این موضوع اشاره کردند و جلسه شورا تحت تاثیر جنایات رژیم اشغالگر در غزه بود. این در تاریخ شورای حکام نظیر نداشته است.

اسلامی درباره ابتکار ایران گفت: ما در سال 96 یک مرتبه دادگاه بین المللی دادگستری حکمی را استفاده کرده که استفاده از سلاح هسته ای را به عنوان سوال بیان کرده و ما خواهان این هستیم تا بار دیگر این در دستورکار قرار گیرد و بار دیگر مقرره ای را از این دادگاه دریافت کنیم تا تاثیرگذاری خود را بگذارد.

وی درباره موضع گیری کشورها در نشست شورای حکام گفت: شرایطی که اتفاق افتاد به غیر چهار کشور امریکا، انگلیس، فرانسه و المان که حامی اسراییل هستند، بقیه کشورها از این بیانیه انان تبعیت نکردند. موضع کشورهای عربی در گذشته اینچنین مشاهده نمیشده است. انتظار داریم در جمع بندی به این موضوع اشاره شود تا فشار سیاسی به این رژیم اشغالگر وارد شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی درباره موضع آژانس گفت: ما در شرایطی هستیم که فشار سنگین به ایران میاورند و تمام اتهامات ساخته و پرداخته اسراییل است. به صراحت اعلام کردم که رژیم نه عضو پادمان و نه عضو ان پی تی است. متاسفانه اژانس هم ادبیات رژیم را بکار می‌برد. دنیا در این برهه زمانی به گونه ای است که انتظار داریم این فشار سیاسی دیگر کاربرد نداشته باشد و دنیا به سمتی برود که این سازمان ها قادر به رسیدگی امور در دنیا نیستند. باید به فکر یک دگرگونی در سازمان ها برای صلح بین المللی باشیم.

وی در آخر در خصوص موضع گیری کشورهای عربی در شورای حکام گفت: آنها در بیانیه خودشان موضع ایران را تاکید کردند و بیان کردند با سلاح هسته ای دنیا آرامش نخواهد داشت.

اخبارسیاسی
پربازدید
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی