خبر مهم برای سربازان/ قانون سربازی دوباره تغییر می کند

به گزارش ساناپرس، خبر مهم برای سربازان/ قانون سربازی دوباره تغییر می کند

تاکید رهبر انقلاب در خصوص اصلاح تبصره قانون سربازی . نامه وزیر دولت به قالیباف برای بررسی خارج از نوبت
کیومرث هاشمی در نامه‌ای به رییس مجلس شورای اسلامی، خواستار طرح لایحه اصلاح تبصره (۵) الحاقی به ماده واحده قانونی سرباز قهرمان مصوب ۱۳۹۱ خارج از نوبت در صحن مجلس شد.

در نامه وزیر ورزش و جوانان خطاب به محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی آمده است:

«جناب آقای دکتر قالیباف
رییس محترم مجلس شورای اسلامی
سلام علیکم

ضمن سپاس از حمایت‌ها و مساعدت‌های جنابعالی و نمایندگان محترم مجلس انقلابی از جامعه ورزش، به استحضار می‌رساند که «لایحه اصلاح تبصره (۵) الحاقی به ماده واحده قانونی سرباز قهرمان مصوب ۱۳۹۱» پس از طی تشریفات قانونی در نوبت طرح در صحن علنی مجلس قرار گرفته است. از آنجایی که اصلاحیه مذکور در جهت رفاه و معیشت ورزشکاران کشورمان بسیار موثر بوده و در دو دیدار جامعه ورزش با مقام معظم رهبری توسط ورزشکاران مطرح شد و مقام معظم رهبری در هر دو دیدار بویژه دیدار مورخ ۱۴۰۲/۹/۱ به تسریع در حل این مشکلات تاکید فرمودند خواهشمند است مقرر فرمایید این لایحه خارج از نوبت در صحن مطرح گردد تا پاسخ شایسته نظام به زحمات و تلاش‌های افتخارآفرینان ورزش کشور در مرحله بین‌المللی باشد.

ضمنا در متن مورد تایید کمیسیون اجتماعی که به صحن تقدیم شده است، اصلاحات پیشنهادی در صورت تصویب باعث خواهد شد افتخارآفرینان پارالمپیکی، پارآسیایی و المپیک ناشنوایان از مزایای استخدام برای خود یا همسر و یا یکی از فرزندانشان برخوردار شوند که با توجه به جمعیت جوان این قشر، نویدی روشن‌بخش برای آینده آنان است و به تاکیدات مقام معظم رهبری جامه عمل خواهد پوشاند. در اصلاحیه مذکور همچنین برخی نفرات مدال‌آور و قهرمانانی که فعالیت شایانی داشته‌اند و در قانون قبلی مغفول مانده بودند هم واجد شرایط شناخته خواهند شد که تاثیر بسزایی در بالا رفتن انگیزه ایشان و تلاش مضاعف برای برافراختن پرچم کشور در میادین بین‌المللی خواهد داشت.»

اخبارجامعه
پربازدید
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی