وقتی مردن هم دیگر صرف نمی‌کند| مخارج مراسم تدفین در این کشور سرسام آور است

به گزرش ساناپرس، وقتی مردن هم دیگر صرف نمی‌کند| مخارج مراسم تدفین در این کشور سرسام آور است
مخارج مراسم تدفین یا سوزاندن مردگان در اسپانیا به شکل سرسام‌آوری دچار تورم شده و تا 6500 یورو برای بستگان متوفی هزینه دارد. یک رسانه عربی به نقل از گزارش شرکت بیمه “سانتالوسیا” اعلام کرد، مراسم تدفین یا سوزاندن اجساد در اسپانیا بر اساس شهر و نوع مراسم انتخاب‌شده بین 3500 تا 6500 یورو هزینه در پی دارد.

این رقم سوای مبلغی است که باید برای خودرو نعش‌کش و تابوت پرداخت شود که همگی به باری سنگین برای نزدیکان متوفی تبدیل شده‌اند و باید آن را به بار عاطفی بزرگی از دست دادن فرد افزود.

بر اساس این گزارش، امروز هزینه متوسط هر تابوت 1200 یورو است که در صورتی که نزدیکان متوفی ماده و کیفیت بهتری بخواهند مبلغ بالاتر هم می‌رود.

همچنین در صورتی که متوفی قبرستان خانوادگی نداشته باشد، باید 650 یورو بابت محل دفن و 500 یورو هم بابت سنگ آن پرداخت شود.

اما در صورتی که جسد سوزانده شود هزینه آن به طور میانگین 547 یورو است و به کوزه‌ای که خاکستر در آن قرار می‌گیرد بستگی خواهد داشت، اگر نزدیکان بخواهند کوزه خاکستر در جای خاصی نگهداری شود 300 یورو اضافی باید بپردازند.

دولت 211 یورو به عنوان هزینه‌های جسد و 150 یورو نیز برای انجام اقدامات اداری همچون صدور گواهی فوت و تایید آخرین وصیت و ثبت واقعه مرگ دریافت می‌کند.

همین امر باعث شده است بسیاری از افراد برای اینکه انتقاد (!) نزدیکان خود را به خاطر این مخارج پس از مرگ نداشته باشند، اقدام به استفاده از خدمات بیمه تشییع جنازه کنند تا این هزینه‌ها را شرکت‌های بیمه بپردازند.

بنا بر آمارهای موجود، 46.6 درصد از اسپانیایی‌ها یعنی حدود 22 میلیون نفر از آنها در حال حاضر بیمه‌نامه مرگ دارند.

منبع: اعتمادآنلاین

 

اخبار
پربازدید
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی