تکلیف واریز یارانه بنزین نهایی شد / سهمیه بنزین افزایش می‌یابد؟ / تصمیم دولت

به گزارش ساناپرس؛ تکلیف واریز یارانه بنزین نهایی شد / سهمیه بنزین افزایش می‌یابد؟ / تصمیم دولت

نمایندگان مجلس با توزیع یارانه مساوی بنزین برای همه ایرانیان موافقت نکردند.

سهمیه بندی بنزین یک روش تقسیم بندی مصرف بنزین بین مصرف‌کنندگان با استفاده از کارت سوخت است. در این روش، هر خودروی دارای کارت سوخت خود، به یک حجم بنزین محدود دسترسی خواهد داشت. حجم بنزین محدود برای هر خودرو براساس سیلندر حجم موتور خودرو تخصیص داده می‌شود و مصرف‌کننده باید برای خرید بنزین از این کارت استفاده کند. این روش برای کاهش مصرف سوخت و برخورداری از توزیع عادلانه‌تر بنزین در جامعه به کار گرفته می‌شود.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حکم لایحه برنامه هفتم توسعه درباره بهره‌مندی مساوی ایرانیان ساکن در کشور از یارانه حامل‌های انرژی مخالفت کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت صبح روز سه شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ صحن مجلس در جریان رسیدگی به گزارش کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه جمهوری اسلامی، درباره موارد ارجاعی به کمیسیون، پس از مخالفت با تصویب بند الف ماده ۳۱ این لایحه به شرح زیر به حذف آن رای دادند:

«به منظور توسعه عدالت اقتصادی و بهبود توزیع درآمد، اقدامات زیر تا پایان سال اول برنامه انجام می‌شود:

الف- دولت مجاز است در راستای عدالت در توزیع درآمد، مبارزه با قاچاق، بهینه سازی مصرف انرژی با فراهم‌سازی زیر ساخت‌های لازم، بر اساس آیین نامه اجرائی که به تصویب هیأت وزیران می‌رسد، اقدامات لازم را برای بهره‌مندی مساوی ایرانیان ساکن در کشور از یارانه حامل‌های انرژی به عمل آورد.»

بدین ترتیب توزیع سهمیه مساوی بنزین برای همه ایرانیان منتفی شد.

اخباراقتصاد
پربازدید
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی