اتهام گستاخانه آمریکا علیه ایران ؛ پای تهران در میان است! | درخواست یک مقام ارشد کاخ سفید

به گزارش ساناپرس، جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا، جمهوری اسلامی ایران را به دست داشتن در توقیف کشتی از سوی انصارالله یمن در دریای سرخ متهم کرد.
به گزارش همشهری آنلاین، جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید روز سه شنبه به وقت محلی در گفتگو با خبرنگاران با تکرار ادعاها علیه ایران گفت: توقیف کشتی توسط حوثی‌ها (انصارالله) نقض آشکار قوانین بین‌المللی بوده ایران همدست این گروه و اقدامات آن است.

این مقام ارشد کاخ سفید از «حوثی‌ها» خواست کشتی و خدمه را آزاد کنند.

شبکه العربیه روز یکشنبه از توقیف یک فروند کشتی اسرائیلی توسط نیروهای وابسته به جنبش انصارالله یمن خبر داد اما دولت ژاپن کشتی باری توقیف شده در دریای سرخ را متعلق به خود دانست و این اقدام را محکوم کرد.

این سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا همچنین اعلام کرد که واشنگتن در حال بررسی قرار دادن گروه انصار الله یمن در فهرست سازمان های تروریستی است.

کربی به خبرنگاران گفت: «با توجه به دزدی دریایی یک کشتی در آب‌های بین‌المللی، ما قرار دادن نام گروه حوثی ها (انصارالله) در فهرست سازمان های تروریستی را آغاز کرده‌ایم و گزینه‌های دیگری را همراه با متحدان و شرکای خود نیز بررسی خواهیم کرد. ”

تارنمای بی بی سی انگلیسی روز دوشنبه گزارش داد: در پی توقیف یک کشتی باری متعلق به یک تاجر اسرائیلی که توسط یک گروه کشتیرانی ژاپنی اداره می‌شود، وزیر خارجه ژاپن اعلام کرد که این کشور «مستقیماً» درباره توقیف این کشتی با انصارالله یمن تماس خواهد گرفت.

منابع موثق به المیادین اعلام کرده بودند که نیروهای دریایی یمن موفق شدند یک کشتی اسرائیلی را در دریای سرخ توقیف کنند و ۵۲ سرنشین این کشتی بازداشت شدند.

سخنگوی دولت ژاپن گفت که این کشتی در اختیار شرکت نیپون یوسن ژاپن بوده است. دبیر ارشد کابینه ژاپن خاطرنشان کرد در حال تلاش برای آزادی ناو تجاری است.

شرکت نیپون یوسن اعلام کرد کشتی گلکسی لیدر در سواحل یمن در مسیر حرکت به سمت هند متوقف شد.

نیروهای مسلح یمن روز یکشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که براساس مسئولیت دینی، ملی و اخلاقی و با توجه به تجاوز اسرائیلی- آمریکایی به نوار غزه و قتل عام روزانه ،در پاسخ به درخواست ملت یمن و ملت های آزاده و برای یاری ساکنان مظلوم غزه هر کشتی اسرائیلی، کشتی های حامل پرچم رژیم صهیونیستی و کشتی های در اجاره و در اختیار شرکت های این رژیم را هدف قرار خواهند داد.

نیروهای مسلح یمن از همه کشورها خواست که شهروندان شاغل در این کشتی ها را فراخوانده و از حمل بار توسط این کشتی ها و یا همکاری با آن ها خودداری و اعلام کنند که از این کشتی ها فاصله بگیرند.

پیشتر یک منبع نظامی یمنی گفته بود که ارتش این کشور قادر به هدف قرار دادن کشتی‌های رژیم صهیونیستی در هر نقطه‌ای است.

این منبع نظامی یمنی در گفت‌وگو با المیادین تاکید کرد: نیروهای ما توان هدف قرار دادن کشتی‌های صهیونیستی را در دریای سرخ و هر جای دیگری که دشمن فکر نمی‌کند، دارد.

وی گفت: نیروهای مسلح ما به دنبال هدف قرار دادن تمام کشتی‌های اسرائیلی هستند، خواه این کشتی‌ها به سمت فلسطین حرکت کنند یا مکان دیگر.

اخباراقتصاد
بازنشستگیپربازدید
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی