حقوق بازنشستگی با ۳۵ سال خدمت اعلام شد

17 دیدگاه

به گزارش ساناپرس،حقوق بازنشستگی با ۳۵ سال خدمت اعلام شد
​قادری گفت: حقوق ۳۰ روز با ۳۵ سال خدمت در قانون افزایش سن بازنشستگی لحاظ می‌شود. جعفر قادری، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی درباره قانون افزایش سن بازنشستگی گفت: افرادی که هم‌اکنون به‌جای ۳۰ سال، ۳۵ سال خدمت می‌کنند حقوق ۳۰ روز را می‌گیرند لذا در قانون افزایش سن بازنشستگی، چیزی به حقوق بازنشستگان اضافه نمی‌شود.

وی ادامه داد: فرمول افزایش سن بازنشستگی یک مقدار پیچیده بود که پیشنهاد دادیم سقف سنوات برای آقایان از ۳۰ به ۳۵ سال برسد و برای خانم‌ها هم از ۲۵ به ۳۰ سال برسد و فرمول آن خیلی ساده است و تقسیم‌بندی و پلکانی شدن معنی ندارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد: امیدوارم شورای نگهبان مصوبه افزایش سن بازنشستگی را تایید نکند و به مجلس بازگردد تا آن را اصلاح کنیم تا قابل فهم باشد و مثل شرایط فعلی شبیه قضیه فیثاغورس نشود.

نماینده مردم شیراز در مجلس ادامه داد: الان در سیستم پلکانی تفاوت‌ها و تبعیض‎‌هایی وجود دارد مثلا گفتند آن‌ها که ۲۸ سال سابقه دارند از افزایش خدمت معاف هستند، به آن‌هایی که بین ۲۵ تا ۲۸ سال سابقه دارند هر سال دو ماه اضافه می‌شود و به آن‌هایی که بین ۲۰ تا ۲۵ سال سابقه دارند برای هر سال باقی‌مانده ۳ ماه اضافه می‌شود و برای بین ۱۰ تا ۲۰ سال سابقه برای هر سال باقی‌مانده ۴ ماه اضافه می‌شود و برای بین صفر تا ۱۰ سال سابقه برای هر سال باقی‌مانده در حدود ۵ ماه اضافه می‌شود لذا پلکانی شدن خیلی منطقی نیست.

قادری گفت: منطقی این است که بگوییم برای همه افراد به این صورت باشد که سن بازنشستگی برای آقایان از ۳۰ به ۳۵ سال و برای خانم‌ها از ۲۵ به ۳۰ سال برسد.

وی اضافه کرد: منطقی‌ترین شکل ممکن این است که این فرمول را ساده کنیم تا برای همه قابل فهم باشد، چون اگر قابل فهم نباشد ممکن است تعابیر مختلفی شود و ابهاماتی به‌وجود بیاید. تماس‌هایی که مردم می‌گیرند نشان‌دهنده این است که فرمولی که در مجلس تصویب شده خیلی پیچیده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار کرد: در ناترازی که صندوق‌های بازنشستگی دارند چند کار باید انجام می‌شد که یکی از آن‌ها این بود که سن بازنشستگی را بالا ببریم دلیلش هم این است که امید به زندگی افزایش پیدا کرده است و این اقدام نه فقط در کشور ما بلکه در کشورهای غربی هم اتفاق افتاده است، چون در این کشورها به‌دلیل افزایش مراقبت‌های بهداشتی، پیشرفت پزشکی و بهبود وضعیت تغذیه و بهبود درآمد سرانه مردم امید به زندگی افزایش پیدا کرده است.

قادری تصریح کرد: امید به زندگی در ایران قبل از انقلاب زیر ۴۰ سال بود، اما الان به بالای ۷۵ سال رسیده است که نشان می‌دهد در این حوزه موفق شدیم و شانس زنده ماندن یک فرد نسبت به گذشته خیلی افزایش پیدا کرده است.

وی بیان کرد: در دنیا اگر یک نفر از گردونه کار خارج شود شش نفر دیگر اضافه می‌شوند، اما در کشور ما این موضوع چهار به یک است لذا منابع صندوق‌ها نمی‌تواند پاسخ‌گو باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار کرد: شرکت‌های وابسته به صندوق‌های بازنشستگی را مکلف کردیم سهامشان را به‌گونه‌ای واگذار کنند که سهمشان در هر شرکت بیش از ۲۰ درصد نباشد، چون سوءمدیریت‌ها در سال‌های گذشته منابع صندوق‌ها را تحلیل برده است.

قادری با بیان اینکه جای قانون افزایش سن بازنشستگی در برنامه پنج ساله نبود بلکه در قوانین دائمی بود، گفت: افزایش سن بازنشستگی برای کارکنان لشکری و کشوری است مگر اینکه رهبر انقلاب با اعمال این قانون برای کارکنان نیروهای مسلح مخالفت کنند، اما اگر مخالفت نکنند این قانون برای کارکنان نیروهای مسلح هم اجرا می‌شود.

اخباراقتصاد
بازنشستگانپربازدید
 

17 دیدگاه.

 • محمد
  2023-11-24 19:03

  باشین تا بیام رای بدم بهتون سیر از گرسنه سواره از پیاده بی درد از بادرد خبر نداره

 • ناشناس
  2023-11-26 15:25

  ای خدا ریشه ی ظلمتونو بسوزونه ، شما خودتون توی ناز و نعمتید درکی از بقیه ندارید الهی دچار مرض لاعلاج بشید به حق خدا

 • ناشناس
  2023-11-26 18:26

  خجالت بکشید شما اجازه ندارین برای کارگرانی که سفرشون هر وروز کوچیکتر میشه تصمیم بگیرید شما نماینده ما نیستید این رو بفهمین شما نماینده ۴درصد از مردم ایران هستین

 • بقیت الله
  2023-11-26 21:10

  امیدوارم تا اون موقع اتفاق قشنگتری بیفته.رفتنتون

 • محمود
  2023-11-27 10:05

  حرف های این فرد نشان می دهد اندازه اولاغ هم سواد و فهم نداره و یا این که خودش را زده به خریت تا مردم را شاکی تر کنه

 • شمس اله نیک روش
  2023-11-27 13:59

  تعطیل شدن مجلس هم به نفع دولت مردم وکشور هست هزینه های کشور کم شود بدهی دولت کم می شود وقتی دولت بدهی نداشته باشد ویا کم شود ارزش پول بیشتر می شود وارزش پول که زیادتر شود تورم کاهش پیدا می کند وزمانی که تورم کاهش پیدا کند زندگی مردم بهتر می شود چقدر شما مجلسی ها ظلم به مردم می کنید کجای قرار بیمه مردم دولت ومجلس هستند که آنرا بدون رضایت صاحبان که شاغلین هستند تغییر می دهید بعد شما نماینده مردم هستین چرا شاغل 35سال کار کند وحقوق 30روز دریافت کند چراشاغل برای یک حقوق باید هزار جا مالیات بدهد چرا هزینه های زندگی مردم با دلار هست ودرامدشان با ریال پس شما در مجلس که برای مردم هست چه کاره هستین

 • عبدالله
  2023-11-27 17:30

  اینها با این اقدامات انقلاب را نشانه گرفته و میخواهند مردم را به نظام مقدس جمهوری اسلامی بی اعتماد کنند

 • حسن روحانی
  2023-11-27 18:11

  اینا تا تو طویله مشغول بخور بخورن درکی از بیکاری نداری فقر و….. ندارن

 • حسین
  2023-11-27 19:30

  شما نماینده مردم تومجلس هستین یانماینده صندوقهای بازنشستگی ؟
  اگه تا قبل از تصویب این لایحه تو مجلس نظرم رای دادن برای انتخابات مجلس بود امروز نظرم عوض شده ودیگه رای نمیدم
  همشون به مجلس که راه پیدا میکنن یادشون میره به مردم چه وعده هایی دادن

 • از خودتان که نیست چنار بره.

 • مرتیکه الاغ از کدام کیسه خیرات میکنی میگی سن بازنشستگی بشه برا همه 35سال تا دیگه پیچیده نباشه ،ازکدوم طویله فراگردی اومدی تو اون مجلس بی خاصیت

 • خیام
  2023-11-27 23:30

  چطور برای محاسبه سن بازنشستگی با کشورهای غربی مقایسه می کنید اما برای حقوق به دلار و مقداری که آنها دریافت می کنند توجه نمی شود
  در ضمن افزایش امید به زندگی به پیشرفت علم پزشکی مربوط است نه به سلسله خاص یا حاکم خاصی بروید خودتان هستید

 • الان توی این بدبختی گرونی مشکلات آدم مگه چقدمیخوادعمرکنه ۳۵سال کارکنه بازنشست شه

 • ناشناس
  2023-11-28 22:03

  وقتی بچه بودم تو کتاب تاریخ نوشته بود طرف مجلس رو به توپ بسته حالا میفهمم چی کشیده بوده

 • ناشناس
  2023-11-29 10:40

  ما که راضی نیستیم. خدا ازتون نگذره

 • ناشناس
  2023-11-29 15:29

  یکی نیست به این قادری بی خدا بگه تو اربابی میخوای ریاست کنی مردم چه گناهی کردن که باید تاوان بی کفایتی شماو امثال شما رو بپردازند

 • منصف
  2023-11-29 16:56

  مرتیکه الاغ 35 سال کار کنیم اما حقوق 30 سال بگیریم ؟ اصلا موقعی که بیمه تامین اجتماعی رو قبول کردیم با پیش فرض و قرارداد 30 سال بود حروم خور حالا تعهدی رو که دادین علنی دارین می زنین زیرش تو روز روشن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی