نکونام: به خاطر بازی تیم ملی مقابل ازبکستان عذرخواهی می‌کنم

به گزارش ساناپرس، نکونام: به خاطر بازی تیم ملی مقابل ازبکستان عذرخواهی می‌کنم/ به بازیکنان گفتم تمارض کردند توپ را بیرون نزنید/ با قلعه‌نویی به جام جهانی می‌رفتیم
جواد نکونام که حالا هدایت استقلال را بر عهده دارد، ۱۱ سال قبل در چنین روزهایی موثرترین مهره خط میانی این تیم و البته کاپیتان تیم ملی فوتبال کشورمان بود.

نکونام طی مصاحبه‌ای که ۳۰ آبان ماه سال ۹۱ در خبرورزشی منتشر شد، پیرامون نکات جالبی صحبت کرد. این مصاحبه پس از پیروزی ارزشمند استقلال مقابل سپاهان در اصفهان و البته چند روز بعد از ناکامی خانگی تیم ملی مقابل ازبکستان و گره خوردن روند صعود ما به جام جهانی ۲۰۱۴ گرفته شد. نکونام در ابتدا با اشاره به ناکامی تیم ملی در ورزشگاه آزادی گفت: ابتدا می‌خواهم به عنوان کاپیتان تیم از همه مردم بابت شکست مقابل ازبکستان عذرخواهی کنم. وقتی قرار بود با کره جنوبی بازی کنیم، همه جامعه فوتبال با تمام وجود برای پیروزی انگیزه پیدا کرده و یکدل بودند اما این فضا هنگام تقابل با ازبکستان وجود نداشت. البته هنوز هم باید از تیم ملی قاطعانه حمایت شود و کارلوس کیروش به عنوان سرمربی دلگرم باشد. وقتی در مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های ۲۰۰۷ به کره جنوبی باختیم و حذف شدیم، خیلی‌ها می‌گفتند امیر قلعه‌نویی باید برود اما من تاکید داشتم که او باید بماند. هنوز هم اعتقاد دارم که در آن مقطع باید قلعه‌نویی را حفظ می‌کردیم. باور کنید اگر او می‌ماند ما به جام جهانی ۲۰۱۰ راه پیدا می‌کردیم.

نکونام در بخش دیگری از صحبت‌های خود با خبرورزشی به اتفاقاتی که داخل زمین هنگام تقابل استقلال و سپاهان به وقوع پیوست اشاره کرد و با انتقاد از تمارض برخی بازیکنان تیم حریف که خودشان را به روی زمین می‌انداختند، اضافه کرد: در فوتبال اروپا هم از تمارض بدشان می‌آید و مربیان قبل از شروع بازی با یکدیگر صحبت می‌کنند و می‌گویند فقط در مواردی که احتمال دارد اتفاق ناگواری در زمین رخ بدهد، باید توپ را به بیرون زد و مسابقه را از جریان انداخت. متاسفانه چنین مسئله‌ای در فوتبال ایران زیاد دیده می‌شود و سرعت مسابقه را به طور غیرعادی می‌گیرد. یک نفر خودش را روی زمین می‌اندازد و وقتی توپ را به بیرون می‌زنیم، بازیکن تیم حریف برای پس دادن توپ، آن را ۶۰ متر آن طرف‌تر می‌فرستد و سرعت مسابقه گرفته می‌شود. من خودم در داخل زمین به بازیکنان استقلال گفته‌ام اگر دیدید بازیکنان تیم حریف به خاطر تمارض خودشان را روی زمین انداختند، توپ را بیرون نزنید.

خبرورزشی‌گردی| نکونام: به خاطر بازی تیم ملی مقابل ازبکستان عذرخواهی می‌کنم/ به بازیکنان گفتم تمارض کردند توپ را بیرون نزنید/ با قلعه‌نویی به جام جهانی می‌رفتیم

اخبار
استقلالپربازدید
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی