خداداد عزیزی و مهدی طارمی هم از تیم ملی خط خوردند

1 دیدگاه

به گزارش ساناپرس، خداداد عزیزی و مهدی طارمی هم از تیم ملی خط خوردند

 اخراج ستاره اسبق پرسپولیس از اردو تیم ملی فوتبال ایران، واکنش‌های زیادی را به همراه داشت؛ به همین بهانه به بررسی مهم‌ترین اخراجی‌های ادوار تیم ملی پرداخته‌ایم.

تمرینات تیم ملی فوتبال ایران با دوربین  شخصی مهدی طارمی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، تیم ملی فوتبال ایران در حالی در نخستین بازی خود در مرحله مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۲۶ موفق شد هنگ‌کنگ را با نتیجه ۴ بر صفر شکست دهد که بعد از این بازی اعلام شد با نظر امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم ملی ایران، احمد نوراللهی هافبک ایران به دلیل مسائل انضباطی و اعتراض به سکونشین شدن در این بازی، از اردوی تیم ملی اخراج شد.

این نخستین باری نیست که یکی از بازیکنان تیم ملی کنار گذاشته می‌شود و از همین رو با هم به بررسی برخی از مهم‌ترین آنها خواهیم پرداخت.

رضا شاهرودی

ستاره اسبق پرسپولیس در خط دفاع در یکی از تمرین‌های تیم ملی به همراه نعیم سعداوی با تاخیر حاضر شدند که همین موضوع باعث عصبانیت سرمربی وقت تیم ملی شد. سعداوی در تماس با کادرفنی از آنها عذرخواهی کرد و به تیم ملی بازگشت اما شاهرودی از عذرخواهی امتناع کرد تا در نهایت اسم او از لیست تیم ملی برای حضور در جام ملت‌های آسیا در سال ۱۹۹۶ خط بخورد و غایب بزرگ تیم ملی در این رقابت‌ها باشد.

خداداد عزیزی و مهدی طارمی هم از تیم ملی خط خوردند
رضا شاهرودی

خداداد عزیزی

با حضور میروسلاو بلاژویچ فقید روی نیمکت تیم ملی ایران، او تصمیم گرفت در یکی از بازی‌های دوستانه بازیکنان اصلی تیم از جمله خداداد عزیزی را روی نیمکت بگذارد. بازیکنانی که در ترکیب اصلی قرار گرفتند طبق قوانین از شماه یک تا یازده را برتن داشتند. علاقه عزیزی به شماره ۱۱ باعث دلخوری او از سرمربی تیم ملی شد و او در ادامه انتقادات شدیدی به سرمربی تیم ملی و شرایط اردو وارد کرد که همین موضوع باعث شد مربی کروات روی نام عزیزی قلم قرمز بکشد.

خداداد عزیزی و مهدی طارمی هم از تیم ملی خط خوردند
خداداد عزیزی

فرهاد مجیدی و مجتبی جباری

دو ستاره و کاپیتان‌های محبوب اسبق استقلال بعد از درخشش در این تیم توسط کارلوس کی‌روش به تیم ملی دعوت شدند. بعد از حضور در اردو، هر دو بازیکن به دلایل مختلف از جمله میدان دادن به جوان‌ها از حضور در تیم ملی امتناع کردند تا مغضوب سرمربی پرتغالی شوند و برای همیشه از تیم ملی خداحافظی کنند.

خداداد عزیزی و مهدی طارمی هم از تیم ملی خط خوردند
فرهاد مجیدی

مهدی رحمتی

به دنبال شکست تیم‌ملی ایران در مرحله مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۱۴، سیدمهدی رحمتی سنگربان وقت تیم ملی با انتشار متنی به طور موقت از تیم ملی خداحافظی کرد. همین موضوع باعث خشم کی‌روش سرمربی وقت تیم ملی شد و او روی نام رحمتی برای همیشه قلم قرمز کشید. بعد از این ماجرا برای بازگشت رحمتی به تیم ملی بارها با سرمربی تیم ملی صحبت شد اما او به هیچ وجه راضی به بازگشت سنگربان استقلال نشد تا او نیز برای همیشه از تیم ملی خداحافظی کند.

خداداد عزیزی و مهدی طارمی هم از تیم ملی خط خوردند
مهدی رحمتی

هادی عقیلی

مهره کلیدی اسبق تیم ملی و شاگرد کارلوس کی‌روش در خط دفاعی، در یکی از اردوهای تیم ملی یکی از نزدیکان خود را به محل تمرین آورد که این موضوع با واکنش تند سرمربی همراه و در ادامه باعث درگیری بین کی‌روش و مدافع تیم ملی شد. بعد از این ماجرا کی‌روش نیز برای همیشه عقیلی را کنار گذاشت و بدون او راهی رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۴ شد.

خداداد عزیزی و مهدی طارمی هم از تیم ملی خط خوردند
هادی عقیلی

رامین رضائیان

با حضور کی‌روش، رضائیان به طور کامل سمت راست خط دفاعی تیم ملی را قبضه کرد و در زمان مارک ویلموتس بلژیکی نیز این روند تداوم داشت اما با حضور دراگان اسکوچیچ ماجرا به کلی تغییر کرد. سرمربی کروات تیم ملی روی نام مدافع راست و ثابت تیم ملی خط کشید و عدم دعوت وی به تیم ملی را به مسائل فنی ربط داد هر چند به نظر می‌رسید این ماجرا بیشتر به دلیل مسائل انضباطی باشد!

خداداد عزیزی و مهدی طارمی هم از تیم ملی خط خوردند
رامین رضاییان

مهدی طارمی

اسکوچیچ روی یک نام مهم دیگر نیز خط قرمز کشید. او در مصاحبه‌ای جنجالی با یک سایت کروات ادعا کرد که بازیکنان ایرانی فاقد تاکتیک‌پذیری هستند که همین موضوع واکنش‌های زیادی را در پی داشت که مهم‌ترین آن اظهارنظر مهدی طارمی مهاجم تیم ملی بود. او با کنایه به سرمربی وقت تیم ملی، مشکل را جایی دیگر دانست که همین موضوع با برخورد اسکوچیچ همراه شد. اسکوچیچ در اردوی تیم‌ملی برای تقابل با لبنان و سوریه در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ طارمی را از تیم ملی خط زد تا نشان دهد با کسی تعارف ندارد.

خداداد عزیزی و مهدی طارمی هم از تیم ملی خط خوردند
مهدی طارمی

محمدحسین کنعانی‌زادگان

کنعانی‌زادگان رکورد جالب توجهی را در این لیست به خود اختصاص داده است. او در ۲ نوبت از تیم ملی کنار گذاشته شد. ابتدا به دلیل حواشی به وجود آمده در اردوی تیم‌ملی در زمان اسکوچیچ با اعلام کمیته اخلاق در ۲ بازی از همراهی تیم ملی محروم شد. همچنین در سال جاری بعد از حواشی به وجود آمده در رقابت‌های کافا و بازی با ازبکستان، قلعه‌نویی روی نام مدافع پرسپولیس خط کشید تا نشان دهد نظم و انضباط برای او در اولویت قرار دارد.

اخبارورزش
پربازدید

1 دیدگاه.

  • بهراد
    2023-11-23 06:19

    الان هم حاج صفی و ابراهیمی و انصاری فرد .و جهانبخش چون دیگه مصدوم و بر گرده دیر شده…

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی