دولت اینگونه قانون واردات خودروی مجلس را دور می‌زند

به گزارش ساناپرس؛ دولت اینگونه قانون واردات خودروی مجلس را دور می‌زند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه مانع اصلی واردات خودرو دولت است، گفت: با وجود اینکه مجلس برای این موضوع قانون تصویب کرد، باز هم دولت با تعلل در تصویب آیین‌نامه و اجرای قانون واردات خودروهای نو نشان می‌دهد تمایلی به واردات خودرو ندارد.

جلیل رحیمی جهان‌آبادی درباره تعلل دولت در تصویب آیین‌نامه واردات خودروهای کارکرده، گفت: تا پیش از مصوبه مجلس هر زمان که صحبت از قیمت بالای خودرو و ممنوعیت واردات بود، دولتی‌ها بیان می‌کردند که این قانون است و قانون باید اصلاح شود که به‌رغم همه فشارها، انتقادها و تخریب‌ها مجلس پای کار واردات خودرو ماند و قانون را اصلاح کرد.

این نماینده مجلس یازدهم تصریح کرد: با وجود اینکه مجلس در حوزه واردات خودرو پیش‌گام شده، باز هم تفکرات سابق اجازه واردات خودرو را نمی‌دهد؛ به طور مثال بهانه‌هایی مانند تشخیص منشأ ارز را مطرح می‌کنند. در برابر این افراد باید این سوال را مطرح کرد که در صورتی که خودروسازی‌ها در ایران نمایندگی‌ دایر کنند و مردم بتوانند با ریال خودرو خریداری کنند، مشخص شدن منشأ ارز موردنیاز برای واردات خودرو چه ضرورتی دارد؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: دولت قانون مجلس را با بوروکراسی اداری و مخالفت خود دور می‌زند و عملا نشان می‌دهد که مانع اصلی واردات خودرو دولت است. با وجود اینکه مجلس برای این موضوع قانون تصویب کرد، باز هم دولت با تعلل در تصویب آیین‌نامه و اجرای قانون واردات خودروهای نو نشان می‌دهد تمایلی به واردات خودرو ندارد یا حداقل نمی‌خواهد آثار مثبت واردات خودرو نصیب این مجلس شود.رحیمی جهان‌آبادی تصریح کرد: شاید دولت در اجرای درست و کامل قانون تا زمان روی کار آمدن مجلس بعدی که همفکران خودش است تعلل می‌کند تا افتخار آن نصیب مجلس بعدی شود؛ اما به چه دلیل مردم را قربانی می‌کنند، مردم باید سطح زندگی و رفاهشان و امنیت آنها هنگام استفاده از خودرو تضمین شود؛ ما وظیفه داریم این نیازها را تامین کنیم.

اخباراقتصادخودرو
پربازدیدثبت نام خودرو

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی