کام بازنشستگان با این خبر شیرین شد/ حقوق‌ها چقدر افزایش پیدا کرد؟

22 دیدگاه

به گزارش ساناپرس؛ کام بازنشستگان با این خبر شیرین شد/ حقوق‌ها چقدر افزایش پیدا کرد؟

نمایندگان مجلس در ادامه بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه دولت را مکلف کردند نسبت به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تا ۹۰ درصد حقوق شاغلان اقدام کند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت صبح یکشنبه و در ادامه بررسی گزارش کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه، بند الحاقی بند خ ماده ۲۹ لایحه را به تصویب رساندند.

بر اساس بند الحاقی بند خ ماده ۲۹ لایحه؛ به منظور کاهش ناترازی صندوق های بازنشستگی و تقویت توان صندوقها در انجام تکالیف محوله:

۱. بیمه پردازانی که ۲۸ تا ۳۰ سال سابقه خدمت دارند به سنوات اشتغال آنها برای بازنشستگی اضافه نمی گردد.

۲. بیمه پردازانی که ۲۵ تا ۲۸ سال سابقه خدمت دارند به سنوات اشتغال آنان به ازای هر سال تا زمان بازنشستگی دو ماه اضافه می گردد.

۳‌. بیمه پردازانی که ۲۰ تا ۲۵ سال سابقه خدمت دارند به سنوات اشتغال آنان به ازای هر سال تا زمان بازنشستگی سه ماه اضافه می گردد.

۴. بیمه پردازانی که مطابق قوانین ۱۰ تا ۲۰ سال سابقه خدمت دارند به سنوات اشتغال آنان به ازای هر سال تا زمان بازنشستگی چهارماه اضافه می گردد.

۵. بیمه پردازانی که مطابق قوانین تا ۱۰ سال سابقه خدمت دارند به سنوات اشتغال آنان به ازای هر سال تا زمان بازنشستگی پنج ماه اضافه می گردد.

تبصره -۱ اجرای تمام یا بخشی از احکام فوق الذکر مشروط بر آن است که سن بیمه شده در زمان بازنشستگی برای مردان از ۶۲ سال و برای زنان از ۵۵ سال بیشتر نباشد.

تبصره -۲ اصلاحات فوق در قوانین صندوقرهای بازنشستگی به استثنای صندوق هایی که حداقل سن بازنشستگی بیمه شدگان آنها از ارقام مذکور در تبصره (۱) بیشتر است به صورت دائمی اعمال می گردد.

تبصره -۳ ایثارگران و مشمولان قوانین سخت و زیان آور مشمول قوانین خاص خود هستند.

تبصره -۴ اشخاص موضوع این حکم با رضایت خود و موافقت دستگاه های ذی ربط می توانند بدون نیاز زمان های مذکور در بندهای(۲) الی(۵) تا سقف سن موضوع تبصره(۱) حسب مورد به خدمت ادامه دهند. خدمت مازاد بر اساس قوانین و مقررات مربوطه امکان پذیر است.

تبصره-۵ چنانچه دستگاه ها به خدمات برخی از کارکنان نیاز نداشته باشند حسب مورد می توانند بدون لحاظ زمان های مذکور با پیشنهاد بالاترین مقام دستگاه و موافقت معاون اول رئیس جمهور بر اساس قوانین مربوط نسبت به صدور احکام بازنشستگی آنان اقدام کنند.

تبصره ۶_ افرادی که تقاضای خود مایل به بازنشستگی زودتر از موعد فوق الذکر باشند، بازنشستگی آنها مطابق قوانین مربوطه و بدون رعایت بندهای(۱) تا (۵) بلامانع است و حقوق بازنشستگی آنان مطابق احکام این سند برقرار خواهد شد.

همچنین رئیس مجلس شورای اسلامی بند خ ماده ۲۹ لایحه را بر خلاف اصل ۸۵ قانون اساسی تشخیص داد و آن را قابل طرح ندانست. در بند خ ماده ۲۹ لایحه آمده بود که به منظور ایجاد نظام تأمین اجتماعی پایدار و تضمین حقوق بیمه شدگان جدید از ابتدای اجرای برنامه، نظام تأمین اجتماعی بیمه شدگان جدیدالورود بر اساس اصول ذیل توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری سازمان و دستگاه های ذی ربط تهیه می شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

تعیین شرط سن ۶۵ سال برای مرد و ۶۰ سال برای زن و سابقه بازنشستگی ۳۵ سال برای مرد و ۳۰ سال برای زن؛ مستخدمین موجود با رضایت کتبی خود نیز می‌توانند مشمول حکم این جزء قرار گیرند.

اخباراقتصاد
بازنشستگانپربازدید
 

22 دیدگاه. Leave new

 • محمد مهدی خاکباز
  2023-11-23 05:58

  بیست چهار سال بیمه‌ یک سال نیم در معدن کار کر ده ام شصت سال با کمرکج یک دختر هم در خانه دارم تکلیف من جی میشود

 • ناشناس
  2023-11-23 13:16

  لطفا این قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری را دایمی انجام داده نه فقط برای چند سال ،قانونی بنویسید که ضمانت اجرایی شدن داشته باشد

 • ناشناس
  2023-11-23 14:31

  باید چند برابر بده بابت گرانی که در پیش است این خوشحالی ندارد باید باز نشسته ها گریه کنند

 • اینقدر همسان سازی را کش بدهید تا عمرشان به سررسد کش ندهید

 • سیروس اصغری اردلانی
  2023-11-23 16:17

  قصیرکجایی بازنشستگان را کشتند وبعدوعده چهارساله زنده میشه

 • ناشناس
  2023-11-23 18:50

  همش دروغغغغغ هر وقت پولی به حساب واریز شد اخبار کنید

 • قانونگذار مینویسد کوعمل؟اگر افزایش طبق تورم یعنی ماده ۹۶عملی شودوتورم صددرصدی با افزایش بیست درصدی اول سال جبران شود نتیجه همین میشود والا نیازی به این قانون برای سه سال بعد که بازنشسته کرده نماینده ودولت فعلی شرکت نیست ارزشی ندار

 • وعده سرخرمن
  فقط دروغ همش دروغ

 • ناشناس
  2023-11-23 21:40

  بزک نمیر بهار میاد.هی چرت وپرت بنویسید

 • حالمون دیگه بهم میخوره از این چرت و پرت ها و وعده های دروغی…

 • خواننده
  2023-11-24 00:44

  خبرنگار دستت درد نگنه

 • محمدعلی اسماعیلی
  2023-11-24 07:35

  بازهم تورم جلو میزنه از حقوق این قانون مقطعی اثردارد

 • ناشناس
  2023-11-24 09:38

  انقدر زرزر نکنید دروغگو ها جوابتونو فقط خدا بده قدیمی ها مثال خوبی گفتن سواره از پیاده خبر نداره سیر از گشنه انقدر خودتون وخانوادتون راحت زندگی کنید تا اون دنیا جواب همه ملت ایران وباید بدید

 • ناشناس
  2023-11-24 09:40

  از چی ماهی همسان سازی داده میشه

 • غلام احمد غفاری
  2023-11-24 10:07

  فقط به ضرر مردم نمایندگان قانون تصویب میکنند بیشتر مردم به ۶۰ سالگی نمیرسن

 • ناشناس
  2023-11-24 11:17

  سلام گرانی زیاد حقوق ها بازنشتگی جوابگو این روزهای زندگی نمیباشد….

 • ناشناس
  2023-11-24 11:36

  سلام.کارمندهای.بودیم.هستیم.انقلاب.کردیم.جبهه.رفتم.غدا.نخورین.برای.رضای.خدا.جای.حرف.نزنین.اجره.شما.ضایع.میشه.اسم.حقوقم.نگرین.مرد.عرب.گرسنه.هستند.بوجه.مجلس.برای.کائنان.معبد..بقیه.انسان.نیستن..ضلم.ستم.تبغیض.چقدر.عدالتی.ازش.حرف.میزنید.کجا.ست.ادرس.بدین.اقایان.ظلم.پایدار.نیست.از.خدا.بترسید

 • با عرض سلام خدمت بینندگان عزیز به خداوند یکتا این آقایان که می شناسید غیر ااز دروغ هیچ بلد نیستند ولشون میخاد همه باز نشستگان بمیرند وهمان که آن دجال رقاص مخبر گفته اینها گوششان بدهکار نیست ما که از بدبختی داریم زجر کش شدیم ورفتیم کشاورزی میکنیم واگذارشده را کردیم به حضرت عباس

 • ناشناس
  2023-11-24 12:04

  با بی لیاقتی و ناسالم بودن مدیران صندوقهای بازنشستگان را نابود کردند الان کارمندان و کارگران بیچاره باید کارکنند جبران غارت صندوقها را بپردازند

 • مستمری بگیر
  2023-11-24 23:05

  تف به اون مسئولی که ۵سال بالابرده بیمه پردازی را .فقط اون مسئول خودش راضیه .مردم راضی نیستند .بی خاصیت .

 • سید پنجعلی گوجه فرنگی زاده
  2023-11-26 01:25

  شیرین علی متن گلر برگردان یعنی آقای شیرین علی از روستا می آید برود پیش فامیلهای در دوایر دولتی استخدام شود

 • اکبری
  2023-11-26 17:55

  تا زمانی که این قانون عملی نشه و حکم دست باز نشسته نرسیده خواهشمند است دیگر تیتر نزنید حقوق بازنشسته ها زیاد شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed