ترامپ برگه سلامتی خود را منتشر کرد

به گزارش ساناپرس، ترامپ برگه سلامتی خود را منتشر کرد
دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان برای انتخابات ۲۰۲۴، برگه سلامتی کامل خود را منتشر کرد.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا و نامزد پیشتاز جمهوری خواهان برای انتخابات 2024، برگه‌ای را منتشر کرد که در آن دکتر سلامت کامل او را تایید کرده است.

براساس گزارش سی‌ان‌ان، پزشک در این برگه اظهار کرده که دونالد ترامپ در سلامت کامل به سر می برد و نتیجه تست های شناختی از او بسیار فوق العاده بوده است.

این نامه توسط دکتر بروس آرون والد نوشته شده که بر طبق اظهاراتش از سال 2021، پزشک شخصی ترامپ بوده است. وی در این نامه نوشت: تازه ترین آزمایش های جامع رئیس جمهور سابق در تاریخ 13 سپتامبر سال جاری انجام شد و در آن سیستم قلبی عروقی کاملا نرمال و طبیعی و غربالگری سرطان در وی منفی بوده است. علاوه بر این ترامپ وزن خود را کم کرده است.

این نامه تایید سلامت پس از آن منتشر شده که لغزش کلامی ترامپ 77 ساله در مرکز توجه مخالفان سیاسی وی قرار گرفت.

ران دیسانتیس فرماندار فلوریدا و جدی ترین رقیب ترامپ در حزب جمهوری خواه برای انتخابات 2024، اظهار کرد ریاست جمهوری برای کسی نیست که به 80 سالگی نزدیک می شود.

با این حال، این نامه، نظرات گسترده‌ای را درباره وضعیت سلامتی او برانگیخته است. در این نامه به نوع آزمایش های گرفته شده از ترامپ و نتایج کامل آنها اشاره ای نشده است. در این نامه حتی اطلاعات اولیه و اصلی درباره وزن و قد دقیق ترامپ، سطح کلسترول و یا فشار خون وی عنوان نشده است.

کمپین پیشین ترامپ برای انتخابات 2016 نیز، نامه مشابهی را در سال 2015 مبنی بر سلامت کامل جسمانی ترامپ منتشر کرده بود که توسط دکتر هارولد بورنستین نوشته شده بود.

وی در این نامه وضعیت سلامتی ترامپ را بسیار عالی خوانده بود. وی در این نامه تضمین کرده بود که اگر ترامپ رئیس جمهور شود، سالم ترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا خواهد بود. اما وی بعدا ادعا کرد که ترامپ او را مجبور به نوشتن این نامه کرده است.

این در حالی است که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا روز گذشته در حالی هشتاد و یکمین سالروز تولد خود را جشن گرفت که توجه افکار عمومی به وضعیت جسمانی او به عنوان مسن ترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا برانگیخته شده است.

براساس نتایج نظرسنجی های انجام شده، بسیاری از مردم آمریکا نگران هستند که بایدن برای انتخاب مجدد به عنوان رئیس جمهور بسیار پیر است.

براساس نتایج نظرسنجی مشترک رویترز/ایپسوس در اواسط ماه سپتامبر، رای دهندگان آمریکایی درباره سن بایدن و آمادگی او برای انجام وظایف شغلی ابراز نگرانی کردند. بر این اساس 77 درصد پاسخ دهندگان از جمله 65 درصد دموکرات ها معتقدند بایدن برای آنکه بار دیگر رئیس جمهور شود بسیار پیر است، در حالی که تنها 39 درصد بر این باورند بایدن آمادگی ذهنی کافی برای کسب دوباره این سمت را دارد.

همچنین 56 درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی اظهار کردند ترامپ برای رسیدن به کاخ سفید بسیار پیر است در حالی که 54 درصد معتقدند ترامپ می تواند چالش های ریاست جمهوری را مدیریت کند.

گفتنی است رئیس جمهور فعلی آمریکا اگر بار دیگر در انتخابات سال آینده پیروز شود، در پایان دوران ریاست جمهوری اش 86 ساله خواهد بود. پیش از وی، رونالد ریگان از حزب جمهوری خواه رکورددار مسن ترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا بود. ریگان دومین دوره ریاست جمهوری اش را در سال 1989 و در سن 77 سالگی به پایان رساند.

اخبارسیاسی
پربازدید

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی