واریزی بزرگ برای مردم ایران هفته اول آذرماه/ مبالغ مشخص شد

24 دیدگاه

به گزارش ساناپرس، واریزی بزرگ برای مردم ایران هفته اول آذرماه/ مبالغ مشخص شد

​مهدی سعادتی رییس فراکسیون سهام عدالت مجلس از پرداخت سود قطعی ۱۴۰۲ به دارندگان سهام عدالت خبر داد و افزود سود سهام عدالت ۱۴۰۲ تا پایان آذرماه امسال پرداخت می‌شود. اختلاف‌نظر برسر نحوه برگزاری مجامع عمومی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، آزادسازی‌ سهام عدالت را با چالش مواجه کرده است با این حال آنطور که مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت گفت: شورای بورس درحال بررسی موضوع است.

زمان دقیق واریز سود سهام عدالت مشخص شد. سود سهام عدالت سال آینده چقدر می شود. افزایش سود سهام عدالت در سال آینده. آیا در تاریخ تعیین شده سود سهام عدالت واریز خواهد شد؟ مشمولان سود سهام عدالت چه کسانی هستند؟
سهام عدالت با هدف گسترش سهم بخش تعاون در اقتصاد ایران عرضه شد. سهام عدالت در مرحله اول به برخی افراد تحت پوشش کمیته امداد ، بهزیستی و رزمندگان بیکار فاقد شغل تقسیم شد.سهام عدالت در ابتدا ارزشی حدود ۵۰۰ هزارتومان داشت که بعد ها به یک میلیون تومان افزایش یافت. به تازگی اخباری مبنی بر باز شدن سامانه ثبت نامی جاماندگان سهام عدالت منتشر شده است که تا کنون از طرف دولت تایید و اطلاع رسانی دقیق نشده است و جاماندگان سهام عدالت همچنان منتظر ثبت نام هستند.

آزادسازی سهام عدالت به یک مسئله چالش برانگیز تبدیل شده است. این سهام برای اولین بار در دهه ۸۰ به مشمولان واگذار شد، اما از آن زمان تاکنون، به جز یک مقطع کوتاه در سال ۱۳۹۹، امکان معامله آن‌ها به صورت محدود فراهم نشده است.

در این دوره نیز طبق تعیین سازو کار اجرایی که برای سهام عدالت درنظر گرفته شد، مشمولان به ۲دسته مستقیم و غیرمستقیم تقسیم‌بندی شدند. در روش مستقیم، افراد می‌توانند بدون واسطه برای معامله یا نگهداری سهام عدالت خود تصمیم بگیرند. اما در روش غیرمستقیم، سهامی که به مشمولان واگذار شده در واقع در اختیار شرکت سرمایه‌گذاری استانی است و به بیان دیگر هر فرد به اندازه دارایی خود در سهام عدالت، مالک بخشی از سهام شرکت سرمایه‌گذاری استانی است.

مهدی سعادتی رئیس فراکسیون سهام عدالت مجلس از پرداخت سود قطعی ۱۴۰۲ به دارندگان سهام عدالت خبر داد و افزود سود سهام عدالت ۱۴۰۲ تا پایان آذرماه امسال پرداخت می‌شود.

مجید عشقی رئیس سازمان بورس نیز به تازگی درباره شرایط و نحوه پرداخت سود سهام عدالت گفت: با توجه به اینکه شرکت‌ها به‌طور تدریجی این کار را انجام می‌دهند، اختلاف چندماهه را شاهد هستیم و هنوز نهایی نشده اما احتمالا در تاریخ‌های مشابه سال گذشته یعنی همان آذرماه، سود سهام عدالت پرداخت خواهد شد.

مبلغ سود سهام عدالت امسال

به‌گفته سعادتی، سود سهام عدالت امسال برای برخی از سهامداران تحت پوشش، از یک تا دو میلیون تومان است و برای برخی دیگر از سهامداران هم مبلغ ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزارتومان برآورد شده است.

سال ۱۴۰۱ سود سهام عدالت مربوط به سال ۱۴۰۰ طی دو مرحله واریز شد. روند پرداخت مرحله اول از روز ۳۰ آذرماه ۱۴۰۱ آغاز و تا سوم دی ماه ادامه یافت. در مرحله نخست سهامدارانی که در پرتفوی سهام خود ۴۵۲، ۴۹۲ و ۵۳۲ هزار تومان داشتند به ترتیب ۵۱۰، ۵۵۵ و ۶۰۰ هزار تومان و افرادی که پرتفوی یک میلیون تومانی در اختیار داشتند، مبلغ یک میلیون و ۱۲۸ هزار تومان سود علی‌الحساب دریافت کردند.

فرآیند پرداخت مرحله دوم نیز روز ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ انجام گرفت. در اسفندماه نیز سهامدارانی که در پرتفوی سهام خود ۴۵۲، ۴۹۲ و ۵۳۲ هزار تومان دارایی داشتند، به ترتیب ۶۱۳، ۶۶۷ و ۷۲۱ هزار تومان سود دریافت کردند. همچنین افرادی که پرتفوی یک میلیون تومانی در اختیار داشتند، مبلغ یک میلیون و ۳۵۶ هزار تومان سود به ایشان تعلق گرفت.

سود سهام عدالت امسال دومرحله‌ای واریز می‌شود

مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت: به احتمال زیاد سود سهام عدالت امسال هم مانند سال گذشته دومرحله‌ای واریز خواهد شد.

از هفتۀ گذشته سامانه سهام عدالت متوفیان آغاز به‌کار کرده و ۳ هزار نفر مراجعه و سهام آنها تعیین تکلیف شد.

سود سهام عدالت متوفیان چه زمانی پرداخت می‌شود؟

حاجی وند دستیار ویژه رئیس سازمان بورس گفت: اگر مراحل اداری توسط وراث به درستی انجام شود، اصل سهام عدالت در بازه زمانی کوتاهی به آنها منتقل خواهد شد و احتمالا چند روز کاری بیشتر زمان نخواهد برد.

وی افزود: برای واریز سود انباشت شده، باید شماره حساب، شماره موبایل و سایر اطلاعات ورثه به بانک مرکزی انتقال داده شود و ممکن است مراحل راستی آزمایی حساب بانکی، کمی زمانبر باشد.

حاجی وند گفت: تا پایان امسال زمان زیادی باقی نمانده؛ اما حتما تلاش میشود با توجه به نیاز مالی که وجود دارد، در نیمه اول ۱۴۰۳ سود انباشت شده به حساب ورثه واریز شود.

پرداخت سود سهام عدالت همچون سال گذشته

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در پاسخ به سوال دیگری درباره نحوه و جزییات پرداخت سود سهام عدالت نیز اظهار کرد: سود سهام عدالت با توجه به اینکه شرکت‌ها به صورت تدریجی این کار را انجام می‌دهند اختلاف چند ماهه را شاهد هستیم و هنوز نهایی نشده است، اما احتمالا در تاریخ‌های مشابه سال گذشته، سود سهام عدالت پرداخت خواهد شد.

اخباراقتصاد
پربازدید

24 دیدگاه.

 • بخوره تو سرتون کثافتها

 • واریزی بزرگ ادم خندش میگره ۵۰۰تومان همش 🤣🤣

 • واریزی بزرگ 😂😂😂برای ۵۰۰تومان شارژ نمیشه

 • سهیلا
  2023-11-22 02:18

  همش دروغ.ایشالا برید لای گلل

 • مستاجر بیجاره
  2023-11-22 02:26

  خدا وکیلی اقای ریسی تکلیف جاماندگان چیشد بعد از این همه سال ایا دیگه بس نیس تا کی باید منتظر ثبت نام باشیم

 • ناشناس
  2023-11-22 05:17

  سلام مگه اجناس قیمت هایشان با سال گذشته یکی است که سود هم مشابه سال قبل واریز کنند

 • ناشناس
  2023-11-22 12:45

  سال گذشته قبض آب ماهانه نهایت ۲۵هزارتومان بودامسال شده ۱۲۶هزارتومان سودسهام عدالت چون اسمش عدالت است قسم خورده اضافه نشه چون عدالت است

 • ناشناس
  2023-11-22 15:12

  من دخترم ۱۴ سالشه هنوز سهام عدالت نداره جامانده کی تکلیفش معلوم میشه

 • ناشناس
  2023-11-22 15:14

  دخترم ۱۴ سالشه هنوز سهام نداره کی تکلیفش معلومه

 • پروین ترکمانی
  2023-11-22 15:49

  کمتر دروغ بگین هر روز اعلام میکنید بسه دیگه

 • ناشناس
  2023-11-22 15:51

  آخه کو کجا وبه حساب کی ریختین کمتر دروغ بگین

 • یک ایرانیه خسته از دروغ شنیدن
  2023-11-22 18:28

  آقا کشیدن خجالت تفریحی ضرر ندارد ، دیگه بسه دروغ خجالت بکشید ، واقعاً چطور روتون میشه این همه زرت و زرت با آب و تاب اعلام کنید… واریزی بززززززززززززرگ !؟ کو ؟ کجا ؟ کی دیده ؟ پارسال بنده کرایه خونم ۱۲۰۰ بود با ۳۰ تومن پیش ، امسال خدارو شاهد میگیرم که دروغ نمیگم ۳۲۰۰ با ۱۰۰ میلیون پیش !!! حالا سالی ۴۰۰ تومن سود سهام خدا وکیلی میخاد چه مشکلی حل کنه ، اونم بدید به مردم قزه خیال همه رو راحت کنید ،،، ما ملت مظلوم ایران زورمون به شما که نمیرسه چون واقعاً دارید حق و حقوقمون رو میخورید ، من از طرف خودم و همه اون هایی که باهام موافق هستند واگزارتون میکنم به خدا و مامورتون بشه ابوالفضل ، امیدوارم به حق سیدالشهدا همگیتون ریشه کن بشید… همه بگین الهی آمین

 • علی دادگر
  2023-11-22 21:02

  من خاک بر سر 5ماه رفتم جبهه داوطلب در 15سالگی دریغ از ا امتیاز یا که مزایایی دیگر خاک بر سرم

 • ,😠😠😠

 • مستاجر زیر صفر
  2023-11-23 00:09

  پس چرا به ما نمی‌دید با این همه بدبختی و بیچارگی به داد ما برسید ترو خدا ،عوضشو ببینید انشالله یا علی

 • محمود
  2023-11-23 01:34

  مردم به اندازه ی کافی و وافی گرفتار هستن،شما هم با اخبار دروغ پار رو اعصابمون میزارید.چندر غاز سهام به اصطلاح عدالت که یک صدم حق مردمه بازیچه کردید و ملتو آزار میدید،بس کنید این جفنگیات و دروغارو.

 • محمود
  2023-11-23 01:35

  مردم به اندازه ی کافی و وافی گرفتار هستن،شما هم با اخبار دروغ پار رو اعصابمون میزارید.چندر غاز سهام به اصطلاح عدالت که یک صدم حق مردمه بازیچه کردید و ملتو آزار میدید،بس کنید این جفنگیات و دروغارو.این اولین دیدگاه منه،دروغ نگید لطفأ.

 • ناشناس
  2023-11-23 01:47

  بهتر است بااین گرونی که روز به روز‌داره بیشترمی شود هرسه ماه به سه ماه سودسهام پرداخت شودبلکه به قسطهای عقب افتاده زندگی بتوان سر وسامان داد

 • ناشناس
  2023-11-23 07:23

  اونای که ثبت نامد نکردن چی میشه
  ما کلا خانوادگی دیر جنبیدیم گفتن مهلتش تمومه
  واونای که تازه به دنیار اومدن کی سهامشون میدن

 • ناشناس
  2023-11-23 09:02

  دزدان کثیف

 • محمدرضا عبدی پور
  2023-11-24 07:09

  ما خانواده 4نفری هستیم پسر بزرگم دانشجوست جز جا ماندگانیم پس کی تکلیف ما روشن میشه چندین سال وعده دروغ میدید

 • رزمنده معسر.
  2023-11-25 01:58

  س .رزمنده معسری هستم بدون شعل که تا بحال سهام عدالت دریافت نکردم. خواهشمندم دو فرزند دختر در منزل دارم ومستاجر میباشم. سهام من را به حساب معسری بانک سپه واریض نماید رزمنده ایثارگر معسرین. با شکر

 • رزمنده معسر.
  2023-11-25 01:59

  س .رزمنده معسری هستم بدون شعل که تا بحال سهام عدالت دریافت نکردم. خواهشمندم دو فرزند دختر در منزل دارم ومستاجر میباشم. سهام من را به حساب معسری بانک سپه واریض نماید رزمنده ایثارگر معسرین. با تشکر

 • رزمنده معسر.
  2023-11-25 02:05

  ببخشید من ایمیل ندارم نمیتونم درست کنم راهنمای کنید. شماره تلفن میزارم. خوهشن ارسال کنید

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی