تصویر معنادار ستاره لیست سیاه قلعه‌نویی!

تصویر معنادار ستاره لیست سیاه قلعه‌نویی!
آیا دعوت نشدن قایدی به تیم ملی دلیل فنی دارد؟ به نظر می‌رسد در روزهای درخشش او مشکل خارج از زمین است.

تصویر معنادار ستاره لیست سیاه قلعه‌نویی!

مهدی قایدی این روزها دوباره به اوج فوتبالش برگشته است؛ بازیکنی که ظاهرا دعوت نشدن به تیم ملی، انگیزه‌اش را برای درخشیدن در لیگ امارات به اوج رسانده است. مهدی این بار در کاپ امارات درخشید و شارجه را با همه ستاره‌هایش کنار زد؛ بازیکنی که در شرایط عادی انتظار می‌رفت همراه تیم ملی در ازبکستان باشد اما هنوز نتوانسته لیست سیاه امیرقلعه‌نویی را ترک کند.

گل صعود
دیدار برگشت با الشارجه در یک‌چهارم‌نهایی جام بانک اسلامی ابوظبی یا همان کاپ امارات، بازی بسیار مهمی برای تیم فرهاد مجیدی بود. الاتحاد کلبا موفق شده بود در بازی رفت با نتیجه ۳ بر ۲ به‌برتری برسد اما این برتری شکننده به‌نظر می‌رسید، آن هم روبه‌روی حریفی که ستاره‌های بزرگی مثل میرالم پیانیچ، کایو و موسی مارگا را در اختیار داشت. این بازی تا اوایل نیمه‌دوم بدون گل بود اما یک فرار فوق‌العاده از مهدی قایدی و ضربه تماشایی او، عملا صعود کلبا به نیمه‌نهایی را قطعی کرد. البته که شارجه بعد از این گل، بازی را به تساوی کشاند اما پسران فرهاد گل دیگری زدند تا بدون دردسر خودشان را در مرحله نیمه‌نهایی ببینند. حالا فرهاد فاصله زیادی با بردن نخستین جامش در فوتبال امارات ندارد؛ موقعیتی که بدون درخشش بموقع مهدی قایدی برای او به‌دست نمی‌آمد.

نیمار روی فرم
مهدی قایدی این فصل در هر ۱۱مسابقه تیمش در ترکیب اصلی قرار داشته است. او به ندرت تعویض شده و حالا دیگر به جرأت می‌توان گفت که این ستاره در حال تبدیل شدن به یک فوتبالیست ۹۰دقیقه‌ای است. ۵گل و یک پاس گل در این فصل، آمار درخشانی برای این بازیکن است؛ بازیکنی که روی ۴۲درصد گل‌های تیمش در لیگ امارات تأثیر مستقیم داشته است. او در ۴بازی آخرش در لیگ امارات ۳گل زده و این روزها در بهترین فرم ممکن قرار دارد. به‌نظر می‌رسد کار کردن با فرهاد مجیدی، امتیاز بزرگی برای قایدی بوده است. دیگر ثابت شده که هر وقت مربیان مهدی به توانایی‌های او اعتماد کنند و به این بازیکن هم اعتماد به نفس بدهند، بهترین نتیجه ممکن اتفاق می‌افتد. در مورد این ستاره جوان اما یک سؤال بزرگ وجود دارد؛ چرا مهدی همچنان جایی در فهرست‌های امیرقلعه‌نویی در تیم ملی ایران ندارد؟

جایی که خالی است
در شرایط عادی علیرضا جهانبخش، علی قلی‌زاده، محمد محبی و مهدی ترابی ۴بازیکن تیم ملی با قابلیت بازی در کناره‌ها هستند. حالا از این ۴نفر، ۲نفر به‌دلیل مصدومیت تیم ملی را همراهی نمی‌کنند و مهدی ترابی هم این اواخر بعد از سرماخوردگی شدیدی که داشته، کمی دور از آمادگی نشان داده است. با وجود این مهدی قایدی حتی در چنین شرایطی نیز به تیم ملی دعوت نمی‌شود. این تصمیم از نظر فنی توجیه خاصی ندارد و شاید فقط بتوان آن را به سلیقه فوتبالی سرمربی تیم ربط داد. قلعه‌نویی از زمان روی کار آمدن در تیم ملی، بارها تأکید کرده که درها را به روی هیچ بازیکنی نمی‌بندد اما این روزها درهای تیم ملی به روی مهدی قایدی بسته شده است؛ بازیکنی که می‌تواند با تکنیک و سرعتش تیم ملی را در فاز هجومی راه بیندازد.

تصویر معنادار ستاره لیست سیاه قلعه‌نویی!

در فهرست فعلی تیم ملی، بازیکنان کمی ویژگی‌هایی مشابه قایدی دارند اما ژنرال دعوت از بازیکنانی با صفر بازی ملی را به دعوت از بازیکن درخشان این روزهای الاتحاد کلبا ترجیح می‌دهد. بعضی‌ها هم این تصمیم را به رابطه نه چندان خوب امیر و فرهاد مجیدی ربط می‌دهند. در این صورت شاید قرار دادن کلمه «بهترین» کنار تصویر فرهاد در استوری اینستاگرامی مهدی نیز کاملا قابل درک باشد! به هر حال تورنمنت کافا، آخرین تجربه حضور قایدی در تیم ملی تحت هدایت قلعه‌نویی بود. پس از آن، این مربی دیگر مهدی را به اردو دعوت نکرد و این روند همچنان ادامه دارد. با این حال اگر قرار به دعوت از آماده‌ترین مهره‌ها به تیم ملی باشد، قایدی جلوتر از بسیاری از نفرات فعلی تیم به‌نظر می‌رسد.

اخبارورزش
پربازدید

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی