خبر جنجالی درباره سن بازنشستگی / تغییرات بزرگ در راه است / سن بازنشستگی ۱۲ سال زیاد شد؟

به گزارش ساناپرس؛ خبر جنجالی درباره سن بازنشستگی / تغییرات بزرگ در راه است / سن بازنشستگی ۱۲ سال زیاد شد؟

سن بازنشستگی در ایران طی دوره های مختلف بنا بر پنجره جمعیتی آن دوره تعیین شده است. با توجه به آنکه جمعیت ایران رو به پیری می رود احتمال کاهش سن بازنشستگی در سالهای آینده دور از انتظار است. سن بازنشستگی به تازگی تغییر کرده و برای افرادی که تازه شروع به کار کرده اند با افزایش قابل توجهی همراه شده است. سن بازنشستگی در ایران برای زنان و مردان متفاوت است. برای اطلاع از تازه ترین خبرها درباره سن بازنشستگی با ما همراه باشید.

خانه ملت با تکذیب افزایش ۱۲ سال سن بازنشستگی اعلام کرد افرادی که به‌تازگی شروع به کار کنند به میزان سنوات خدمت آن‌ها حداکثر ۵ سال اضافه می‌شود.

خانه ملت اطلاعیه داد، از ابتدای صبح امروز متنی یکسان به‌صورت ناگهانی در تعداد زیادی از کانال‌های خبری درحال انتشار است که حاوی ادعایی دربارۀ مصوبۀ مجلس برای سن بازنشستگی است.

در این متن ، ادعا شده که سن بازنشستگی در ایران 12 سال افزایش یافته، درحالی‌که این ادعا خلاف واقع بوده و براساس مصوبۀ مجلس، اولاً میزان افزایش سنوات خدمت پلکانی است و بیشتر افراد در حد چند ماه به سنوات خدمتشان اضافه می‌شود و ثانیاً افرادی که به‌تازگی شروع به کار کنند به میزان سنوات خدمت آن‌ها حداکثر 5 سال اضافه می‌شود.

براساس مصوبۀ مجلس که روز گذشته توسط سخنگوی کمیسیون تلفیق و نیز رئیس مجلس شورای اسلامی نیز صراحتاً تشریح شد، حداکثر سنوات خدمت 35 سال یا 62 سال سن برای مردان و 30 سال سنوات خدمت یا 55 سال سن برای زنان است

اخباراقتصاد
بازنشستگانپربازدید

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی