مردم با این محصول خوشمزه هم خداحافظی کردند!

به گزارش ساناپرس، مردم با این محصول خوشمزه هم خداحافظی کردند!
اخبار نامناسب ناشی از مواد مضر در شیر، همچنین گران بودن قیمت لبنیات، باعث شده بسیاری از خانوارها و به ویژه خانم‌ها که در معرض بیشتر پوکی استخوان هستند شیر مصرف نمی‌کنند و مصرف لبنیات نیز به حداقل رسیده است.

همشهری آنلاین: رئیس انجمن متخصصین غدد ایران به تاثیر منفی برخی از توصیه‌های غیرکارشناسی فضای مجازی بر سلامت جامعه اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات اصلی در زمینه بیماری‌های غدد درون ریز و متابولیسم باورهای غلطی است که از طریق فضای مجازی در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

وی گفت: مصرف نمک‌های غیریددار با اسامی نمک‌های سنتی، آبی، صورتی و غیره سبب شده که درصدی از خانواده‌های ایرانی از منافع نمک یددار بهره‌مند نشوند و توجه به این امر مهم است.

به گفته عزیزی در ۳۰ سال گذشته مصرف نمک یددار سبب شد که کمبود ید جامعه برطرف شود و عوارضی مانند اثر کمبود ید در رشد عصبی و ذهنی جنین و کودکان و نوجوانان از بین برود. همچنین در این سال‌ها ۹۰ میلیون ضریب هوشی به کودکان و نوجوانان اضافه و از بروز ۳۰ میلیون گواتر و هزاران اعمال جراحی تیروئید پیشگیری شده است.

رئیس انجمن متخصصین غدد ایران تاکید کرد: مصرف نکردن نمک یددار برای هر خانواده این خطر را دارد که اختلالات رشد ذهنی، هوشی و عصبی در فرزندان آنها ظاهر شود و اختلالات دیگر کمبود ید مانند کم‌کاری تیروئید و بزرگ شدن حجم تیروئید دوباره ظاهر شود. به همین دلیل به خانواده‌ها اکیدا توصیه می‌شود که فقط و فقط از نمک‌های تصفیه شده یددار استفاده کنند.

رئیس انجمن متخصصین غدد ایران بیان کرد: برای پیشگیری از بروز پوکی استخوان موارد زیادی توصیه می‌شود که مهم‌ترین آنها دریافت کافی کلسیم و ویتامین D (دی) و فعالیت بدنی مناسب است، اما با اخبار نامناسب ناشی از مواد مضر در شیر و نیز گران بودن قیمت لبنیات، بسیاری از خانوارها و به ویژه خانم‌ها که در معرض بیشتر پوکی استخوان هستند شیر مصرف نمی‌کنند و مصرف لبنیات نیز به حداقل رسیده است.

عزیزی ادامه داد: کمبود ویتامین D نیز در همه کشورها شایع شده زیرا بدن انسان کمتر در معرض تابش اشعه خورشید قرار می‌گیرد و این امر در کشور ما نیز در زمه عوامل تشدید پوکی استخوان است. حال آن که با مصرف یک قرص ۵۰ هزار در واحد در ماه و یا مصرف روزانه قرص‌های ۱۰۰۰-۲۰۰۰ واحدی می‌توان ویتامین D کافی دریافت کرد. پیش‌بینی می‌شود که شیوع پوکی استخوان در حال افزایش باشد. لذا توصیه می‌شود که دریافت کلسیم از طریق مصرف شیر و لبنیات و مصرف ویتامین D را همه افراد جامعه و به ویژه دختران و زنان بسیار جدی بگیرند.

رئیس پژوهشکده غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین درباره برگزاری کنگره بین‌المللی بیماری‌های غدد درون ریز و متابولیسم گفت: آنچه در این کنگره مورد نظر است این است که تازه‌های بیماری‌های غدد درون ریز و نحوه و تشخیص و درمان آنان مورد بررسی قرار گیرد.

گفتنی است چهاردهمین کنگره بین‌المللی غدد درون ریز و متابولیسم در روزهای اول تا ۳ آذر در مرکز همایش‌های دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.

اخبارسبک زندگیسلامت
پربازدید
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی