اولین توضیحات علی مطهری برای دست آوردن جواز نمایندگی مجلس!

1 دیدگاه
به گزارش ساناپرس، اولین توضیحات علی مطهری برای دست آوردن جواز نمایندگی مجلس!

علی مطهری: سطل آشغالی آتش نزدم!/ ممکن است با نظر ولی ‌فقیه در موضوعی موافق نباشیم این به معنی عدم وفاداری به ولایت فقیه نیست

نماینده ادوار مجلس نوشت: ممکن است با نظر ولی‌ فقیه در موضوعی موافق نباشیم و این مخالفت را ابراز کنیم؛ این هم به معنی عدم وفاداری به ولایت فقیه نیست.

علی مطهری: سطل آشغالی آتش نزدم!/ ممکن است با نظر ولی ‌فقیه در موضوعی موافق نباشیم این به معنی عدم وفاداری به ولایت فقیه نیست

به گزارش منیبان، متن نامه علی مطهری نماینده ادوار مجلس به هیئت نظارت استان تهران در اعتراض به رد صلاحیتش برای انتخابات مجلس دوازدهم در پی می آید:

هیئت نظارت بر انتخابات مجلس شورای اسلامی استان تهران

با اهداء سلام، عطف به نامه شماره ۲۵۶۵۲۲  مورخ ۱۴۰۲/۸/۱۸ هیئت اجرایی مرکز حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس مبنی بر عدم احراز صلاحیت اینجانب علی مطهری برای مجلس دوازدهم به استناد بند ۲ و بند ۴ ماده ۳۱ قانون انتخابات مجلس، چند نکته را به عرض می‌رساند.

۲.  استناد به بند ۲ ماده ۳۱ به این معنی است که بنده التزام عملی به نظام جمهوری اسلامی ندارم. عدم التزام عملی به نظام جمهوری اسلامی یا با اقدام مسلحانه ثابت می‌شود و یا با ایجاد آشوب و تخریب. بدیهی است که اینجانب نه اقدام مسلحانه داشته‌ام و نه سطل آشغالی آتش زده‌ام و اساساً این کارها را بلد نیستم.

۳.  استناد به بند ۴ ماده ۳۱ به این معنی است که اینجانب به قانون اساسی و اصل ولایت فقیه وفادار نیستم. عدم وفاداری به این دو نیز فقط با اقدامات عملی ثابت می‌شود نه با اظهارنظرها. ممکن است به اصلی از اصول قانون اساسی ایراد داشته باشیم و خواهان اصلاح آن باشیم. این به معنی عدم وفاداری به قانون اساسی نیست. همچنین ممکن است با نظر ولی‌فقیه در موضوعی موافق نباشیم و این مخالفت را ابراز کنیم. این هم به معنی عدم وفاداری به ولایت فقیه نیست. خود مقام رهبری چند بار فرموده‌اند «ممکن است کسی در موضوعی نظری مخالف نظر من داشته باشد، باید آزاد باشد حرفش را بزند». البته اگر کاتولیک‌تر از پاپ و کاسه داغتر از آش باشیم مانند هیئت اجرایی این اظهارنظرها را مصداق عدم وفاداری به ولایت فقیه تلقی می‌کنیم و اساساً ولایت فقیه را منافی با آزادی بیان و مردم‌سالاری می‌دانیم، ولی تصور من از ولایت فقیه چنین چیزی نیست و نظر بزرگانی چون امام خمینی(ره) و آیت‌الله مطهری(ره) و خود رهبر انقلاب نیز همین است.

مستدعی است اعتراض اینجانب بررسی شود.

با تقدیم احترام

۱۴۰۱/۸/۲۱  – علی مطهری

اخبارسیاسی
پربازدید
 

1 دیدگاه.

  • جمشید
    2023-11-12 21:04

    صفی نادان مثل تو برود مجلس چه کند

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.