استخدام جدید در دولت/ تاریخ و جزئیات

به گزارش ساناپرس، استخدام جدید در دولت/ تاریخ و جزئیات
معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور اعلام کرد: ١٧ آذرماه امسال آزمون سراسری استخدامی در کشور برگزار می‌شود.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور گفت: ماهانه ۱۱۰ تا ۱۵۰ هزار میلیارد تومان صرف پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان دولت می‌شود اگر این مبلغ در ارزش افزوده داشته باشد، باید افزایش یابد اگر نه باید توجه ویژه‌ای به آن شود. باید ببینیم بهره‌وری ما در در حوزه محیط‌زیست و نگهداشت از مواهب طبیعی که خداوند به امانت در اختیار ما قرار داده چگونه است؟

معاون رئیس‌جمهوری همچنین اعلام کرد: نتایج ارزیابی را شفاف در اختیار همگان قرار داده‌ایم و سامانه دولت سنج راه‌اندازی شده و نمره دستگاه‌های مختلف و کارکنان به همراه مستندات وجود دارد.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور با اشاره به برگزاری آزمون جذب در دستگاه‌های اجرایی گفت: همچنین در حوزه جذب نخبگان در مشاغل اختصاصی دست مدیران باز است و آیین نامه‌ای را با همکاری بنیاد ملی نخبگان تهیه کرده‌ایم که در آن برای به کارگیری در مشاغل تخصصی، معیارهای نخبگی نیز مشخص است.

لطیفی با بیان اینکه در حوزه حقوق و دستمزد ۴ ناترازی داریم و ۲ سال است که درگیر این موضوع هستیم، افزود: برای رفع این ناترازی ۲۷ اقدام صورت گرفته و طی نامه‌ای به رئیس‌جمهوری این مسائل را اعلام کرده‌ایم.

وی درباره احکام حقوقی کارمندان دولت گفت: در نامه‌ای به رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور درخواست کردیم تا افزایش‌ها در احکام گنجانده شوند بر این اساس قرار شد امسال احکام تقویت شود، البته در تمام این اقدامات باید ملاحظات ۶ میلیون کارمند دولت را لحاظ کنیم.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور با اشاره به برقراری فوق العاده ویژه برای دستگاههایی که شرایط آن را دارند، تاکید کرد: رئیس‌جمهوری و مجموعه دولت دغدغه معیشت همکاران را دارند، مشکلات یک شبه حل نمی‌شود اما اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.

اخبارجامعه
استخدامپربازدید
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی