آخرین خبرها درباره پرداخت پاداش بازنشستگی معلمان

به گزارش ساناپرس، آخرین خبرها درباره پرداخت پاداش بازنشستگی معلمان
معلمان بازنشسته از واریز نشدن پاداش پایان خدمت و اعمال رتبه‌بندی در حقوق بازنشستگی خبر می‌دهند همچنین برخی معلمان شاغل همچنان منتظر اعمال رتبه جدید خود هستند.

در کنار مسائل معیشتی و صنفی معلمان غیررسمی که در روزهای اخیر در قالب گزارشی با عنوان «چند هزار نفر از معلمان آموزش‌وپرورش از مهر ماه تا به امروز “یک ریال حقوق” دریافت نکرده‌اند!» به آن پرداختیم، معلمان بازنشسته و شاغل رسمی نیز با مشکلات و مسائل مختلفی مواجه هستند.

واریز پاداش پایان خدمت معلمان بازنشسته سال ۱۴۰۱ و اعمال مزایای رتبه‌بندی در حقوق آنها هنوز محقق نشده است.

امروز تعداد زیادی از معلمان بازنشسته سال ۱۴۰۱ در تماس با خبرگزاری تسنیم نسبت به تأخیر در واریز پاداش پایان خدمت آن هم ۱۴ ماه پس از بازنشستگی اعتراض داشتند.

به گفته آنها در حالیکه روز گذشته وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد، ۳۰ درصد پاداش بازنشستگان پرداخت خواهد شد اما تا به امروز این اتفاق نیفتاده است و همچنان ۱۴ ماه پس از بازنشستگی منتظر پرداخت پاداش پایان خدمت خود هستند!

یکی از فرهنگیان بازنشسته از شهرستان خاش استان سیستان و بلوچستان در این‌باره به خبرنگار تسنیم گفت: ۱۴ ماه بعد از بازنشستگی همچنان چشم انتظار پرداخت پاداش پایان خدمت خود هستم؛ به فردی بدهکار هستم و فقط می‌خواهم بدانم آیا ۳۰ درصد پاداشی که وزیر آموزش و پرورش وعده پرداخت آن را داده است تا پایان آبان ماه پرداخت خواهد شد تا بتوانم حداقل بخشی از بدهی‌ام را پرداخت کنم.

خبری از پاداش و رتبه‌بندی بازنشسته‌ها نیست
یکی دیگر از فرهنگیان بازنشسته از استان مازندران به تسنیم گفت: همچنان چشم‌انتظار دریافت پاداش پایان خدمت هستیم و بعد از ۱۴ ماه تازه می‌گویند که ۳۰ درصد آن را پرداخت می‌کنیم و همین هم هنوز محقق نشده است.

در حالیکه در رتبه‌بندی، رتبه ۴ را کسب کردم اما سازمان بازنشستگی هنوز حقوق بازنشستگان را بر اساس احکام رتبه‌بندی واریز نمی‌کند؛ بعد از بازنشستگی ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می‌کنم که واقعاً در این شرایط، گذران زندگی دشوار است.

در کنار فرهنگیان بازنشسته، تعدادی از معلمان شاغل از استان سیستان و بلوچستان هم در تماس با خبرگزاری تسنیم از صادر نشدن احکام رتبه‌بندی بعد از ثبت اعتراض خبر دادند.

رتبه جدید معلمان شاغل هم اعمال نشده است!
یکی از معلمان در این‌باره گفت: «در حالیکه وزیر آموزش و پرورش می‌گوید تمام اعتراضات معلمان بررسی و احکام جدید صادر شده است اما هنوز احکام جدید من و همسرم صادر نشده است.

رتبه یک را کسب کرده بودم که بعد از اعتراض، به رتبه سه تغییر یافت، همسرم هم با ۱۷ سال سابقه رتبه سه را کسب کرده بود که بعد از اعتراض رتبه ۴ شد اما همچنان خبری از اعمال رتبه‌ها و صدور احکام جدید نیست!»

علی فرهادی؛ معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره واریز ۳۰ درصد از پاداش پایان خدمت معلمان بازنشسته گفت: تخصیص اعتبار توسط سازمان برنامه و بودجه انجام شده است و در مرحله تأمین نقدینگی در خزانه است، به محض تأمین توسط خزانه، آماده پرداخت ۳۰ درصد از پاداش پایان خدمت را داریم.

وی افزود: معمولاً کار وقتی به خزانه می‌رود، اعتبار تأمین می‌شود و ممکن است واریز آن به بعد از حقوق آبان ماه موکول شود.

فرهادی درباره واریز کامل پاداش پایان خدمت مطرح کرد: در حال پیگیری هستیم و باید سازمان برنامه و بودجه، اعتبار را تأمین کند.

پیگیری‌ها از وزارت آموزش و پرورش درباره چرایی عدم اعمال رتبه‌بندی در حقوق معلمان بازنشسته مشخص کرد که آموزش و پرورش تمام بدهی را به صندوق بازنشستگی واریز کرده است اما هنوز سازمان بازنشستگی برای اصلاح احکام، اقدام نکرده است و نهادهای نظارتی همچون دیوان محاسبات نیز به موضوع وارد شده‌اند.

مرداد امسال، صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرده بود که اجرای رتبه‌بندی برای ۶۳ هزار معلم بازنشسته سال ۱۴۰۰، ۵۱ هزار بازنشسته سال ۱۴۰۱ و ۸۰ هزار بازنشسته سال ۱۴۰۲ حدود ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و سازمان برنامه و بودجه تعهد داده تا دو ماه آینده کل مبلغ را وصول کند و تا قبل از شهریور، رتبه‌بندی معلمان بازنشسته اجرا شود.

همچنین محمد وحیدی؛ عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفته بود: آموزش و پرورش بابت بازنشستگان سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ حدود ۴۳۰۰ میلیارد تومان به صندوق بازنشستگی کشوری بدهکار بود که این بدهی پرداخت شده است.

با این حال هنوز اعمال رتبه‌بندی در حقوق فرهنگیان بازنشسته عملیاتی نشده است.

منبع: تسنیم

اخباراقتصاد
پربازدیدحقوق معلمان
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی