حساب مددجویان بهزیستی شارژ شد / واریز ۱ میلیون هدیه + مشمولان حساب خود را چک کنند

73 دیدگاه

به گزارش ساناپرس، حساب مددجویان بهزیستی شارژ شد / واریز ۱ میلیون هدیه + مشمولان حساب خود را چک کنند
طبق آمار‌های رسیده از سال ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۲ بیش از یک میلیون و سیصد شغل برای مددجویان ایجاد شده است.
به گزارش نبض بازار، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی به ارزیابی عملکرد سیاست‌های حمایتی قانون برنامه ششم توسعه پرداخته است. نتایج این بررسی نشان داد که نه تنها بخش عمده‌ای از این اهداف تحقق نیافته بلکه حتی برخی از آنها نسبت به سال‌های ابتدایی برنامه روند نزولی را طی کرده‌اند. در این میان عدم ثبات متغیرهای اقتصادکلان عامل کلیدی در جهت عدم تحقق این اهداف بوده است.

مواد ۷۸ الی ۸۳ قانون برنامه ششم توسعه، بخش عمده‌ای از تکالیف نهادهای حمایتی را در این قانون تصریح کرده است. ارتقای سطح پوشش نیازمندان جامعه و افزایش سطح حمایت‌های نقدی از مددجویان، ساماندهی و رسیدگی به آسیب‌دیدگان اجتماعی و گسترش بیمه‌های اجتماعی از مهمترین اهداف مصرحه در احکام قانونی فوق است. در این راستا، شاخص‌های متنوعی در متن قانون تعیین شده و اهداف کمّی برای سال پایانی دوره اجرای این قانون یعنی سال ۱۴۰۰ تصریح شده است. با این حال نه تنها بخش عمده‌ای از این اهداف تحقق نیافته بلکه حتی برخی از آنها نسبت به سال‌های ابتدایی برنامه روند نزولی را طی کرده‌اند.

در سال ۱۳۹۵، مبلغ مستمری کمتر از ۹ درصد حداقل دستمزد بوده است اما در سال ۱۳۹۶ این نسبت حدود ۳۵ درصد شده و در سال‌های بعد به طور تدریجی کاهش یافته است. اما آنچه که بهبود یا کاهش سطح رفاه خانوار (به ویژه مددجویان) را بهتر منعکس می‌کند، سهم این حمایت از کل هزینه ماهیانه خانوار است. در پایان دوره اجرایی قانون برنامه ششم توسعه، این سهم نه تنها نتواست به هدف کمی تعیین شده یعنی ۴۹/۳ درصد دست یابد؛ بلکه روند کاهشی نیز داشته است.به نظر می‌رسد تحولات اقتصاد کلان یکی از دلایل اصلی عدم موفقیت در دستیابی به این اهداف باشد. شاخص قیمت مصرف‌کننده در بازه پنج‌ساله ۱۳۹۶ تا ،۱۴۰۰ بیش از ۳۳۷ درصد افزایش و درآمد ملی سرانه در همین بازه ۵/۴ درصد کاهش یافته که به معنی کاهش رفاه نسبی و افزایش هزینه‌های خانوارهاست. طبیعی است در چنین شرایطی به رغم فعالیت بیشتر نهادهای حمایتی، معیشت خانوارهای کم‌درآمد تنگ‌تر شده و دسترسی به مسکن، شغل و درآمد مناسب دشوارتر می‌شود. درواقع فعالیت نهادهای حمایتی مغلوب متغیرهای کلان اقتصادی خواهد شد.

طبق مطالعات اظهار شده دو نهاد حمایتی، در سال‌های ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۰ مجموعا بیش از ۱.۳۶ میلیون شغل برای مددجویان ایجاد شده است. اما از سوی دیگر شواهد نشان می‌دهد در این بازه، جمعیت شاغلان در سه دهک اول کاهش یافته است. در سال ۱۳۹۵ براساس داده‌های هزینه و درآمد خانوار، ۵۱/۸ درصد سرپرست خانوارهای سه دهک اول شاغل بوده‌اند که این نسبت پس از پنج سال به ۴۸/۶ درصد کاهش یافته است. ازطرفی حدود ۴ درصد سرپرستان این خانوارها بیکار بوده‌اند که در سال ۱۴۰۰ به حدود ۳ درصد رسیده است. در نتیجه مجموعا درآمد افزوده شده است. در سال ۱۳۹۵ حدود ۳۸ درصد از سرپرستان خانوارهای کم‌درآمد، غیرشاغل و دارای درآمد بوده‌اند که این نسبت پس از پنج سال به حدود ۴۳ درصد رسیده است یعنی در این بازه بخشی از خانوارهای کم‌درآمد، کاملا از بازار کار خارج شده و از سایر درآمدها مانند مستمری، یارانه یا درآمد بازنشستگی استفاده کرده‌اند.

عدم ثبات اقتصاد کلان به کاهش رشد اقتصادی، کاهش دستمزدها و محدود شدن فرصت‌های شغلی منجر می‌شود. همچنین تورم بالا، توزیع ثروت را نیز به ضرر افراد کم‌درآمد جامعه تغییر می‌دهد. از این رو می‌توان فقر را یکی از پیامدهای بی‌ثباتی در اقتصاد کلان برشمرد. پس ضروری است پیش از تدوین برنامه‌های حمایتی، رشد و ثبات اقتصادی مورد توجه قانون‌گذاران قرار گیرد.

بدون توجه به ابعاد کلان اشتغال، نمی‌توان انتظار موفقیت قابل‌توجهی از برنامه‌های اشتغال حمایتی داشت. کاهش رشد اقتصادی و تورم بالا در این بازه، ظرفیت ایجاد مشاغل پایدار و با درآمد مناسب را محدود کرده است. ازطرفی اگر مشاغل ایجاد شده درآمد پایینی داشته باشند، ممکن است حتی انگیزه مشارکت اقتصادی گروه‌های کم‌درآمد کاهش یافته و فرد مددجو ترجیح دهد از مزایای نقدی و مستمری نهادهای حمایتی استفاده کند و از بازار کار خارج شود. بنابراین لازمه موفقیت برنامه‌های اشتغال‌زایی، ثبات شرایط اقتصاد کلان (از جمله مهار تورم و رشد اقتصادی پایدار) است.

از طرف دیگر، رویکرد برنامه ششم توسعه بیشتر حمایت از فقرا به جای کاهش فقر بوده است. درحالی که سیاست‌های حمایتی باید تا حد ممکن به توانمندسازی و خروج نیازمندان از چرخه حمایت منجر شوند. لازمه این رویکرد، شناخت عوامل ایجادکننده فقر (مانند رکود اقتصادی، تورم، پوشش ناکافی بیمه‌های اجتماعی و درمانی، محدودیت دسترسی به اعتبار برای عبور از شوک‌های مالی و…) و جلوگیری از وقوع یا کنترل آنهاست.

سایر الزامات برنامه‌های حمایتی

با توجه به شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور دستیابی به برخی از اهداف تعیین شده در قانون برنامه ششم در یک بازه پنج‌ساله، آرمانی و دور از واقعیت به نظر می‌رسید. بنابراین لازم است اهداف پیش‌بینی شده در قانون برنامه هفتم، با در نظر گرفتن ظرفیت‌های واقعی و طبق اولویت‌بندی تدوین شوند.

اجرای آزمایشی برنامه‌ها نقش مهمی در تعیین اثربخشی آنها داشته و موجب می‌شود منابع محدود حوزه حمایتی به طور کارا مصرف شده و کاهش فقر و آسیب‌های اجتماعی با سرعت بیشتری رقم بخورد.

همچنین ضروری است تا وضعیت مددجویانی که در مشاغل ایجاد شده فعالیت می‌کنند، قبل و بعد از اشتغال به طور مستمر از سوی یک نهاد ناظر (مانند وزارت رفاه) پیگیری شده تا ارزیابی دقیقتری از میزان موفقیت برنامه‌های اشتغال انجام شود. از همین رو لازم است در قانون برنامه هفتم توسعه، دستگاه‌های ناظر به انجام ارزیابی‌های کارشناسی قبل و بعد از اجرای کامل این برنامه‌ها مکلف شوند تا ارزیابی میزان اثربخشی آنها ممکن شود.

منبع: زنهار

اخباراقتصاد
پربازدید
 

73 دیدگاه.

 • امیران
  2023-11-12 16:29

  چرا الکی میگین

 • جاسم.جیهنی
  2023-11-12 16:55

  الکی ننویسیدکارت مددجوشارژشده دروغ نگیدخدامیزند

 • فاطمه حسینی
  2023-11-12 18:33

  سلام من تحت پوشش بهزیستی هستم چرا الان دوماه که مابه‌التفاوت بهزیستی واریز نشده خواهشن اگه میخواین واریز کنید قشنگ واریز کنید تا حداقل مشکلات ما معلول های بدبخت هم حل بشه ما داخل این مشکلات زندگی موندیم که چه کار کنیم چه برسه به خرج و مخارج درمان ودکتری مچکرم

 • ایمان
  2023-11-12 18:56

  پس چرا واریز نمی کنید ☹️

 • ناشناس
  2023-11-12 19:30

  ناف شماهارابادروغ ودغل بریدن آخه چرا دروغ میگین چقدربیشرف هستید که با همان اندک امیدی هم که داریم بازی میکنیدشماهاازکجا دستورمیگیریدجیره خورکدام ارگان هستید سپاه یاهمان ارگان‌هایی که خون وثروت مردم ایران را مثل انگل میمکندبه خداتوبه کنید پسرم کنیدازاین همه دروغ وخفقانی که درست کردین آیندگان درموردتان چه خواهند گفت البته شماهااینقدرقبیح هستید که بیشترازنوک بینی تان جلوتررانمیبینید

 • خسروی
  2023-11-12 19:35

  با یک تیتر دروغ بازدید سایت رو ببرید بالا . افرین چه نون حلالی میخورید .

 • بیخیال خبر دروغ ندین خوشتون میاد فحش خواهر مادرتون مرده زنده تون فحش بدن همین شما خبرنگار مردم به جون همه دیگه میدازین

 • دوهفته هست ک میگین هدیه
  حق این بیچاره ها بسیار بیشتره
  حداقل 15میلیون
  رشته واقعا ….

 • چرا خبرهای دروغ نشر میدین کو شارژ شده خدا ایشالا معلولت کنه بشینی منتظر بعد خبرهای دروغ یکی دیگه رو بخونی . فقط برا بازدید بیشتر بقیه رو مایوس نکن خجالت برا تو هس

 • سیمین سعادتمند
  2023-11-12 21:17

  سلام واقعا همش الکی همش دروغ حق خودمون بدن نمیخواداضافه بدن بیست وشش سال دارم بچه معلول جمع میکنم معلول ذهنی جسمی حرکتی یابه قول خودتون سی پی دارم پرستاری میکنن هنوز بهم حق پرستاری نمیدن فقط یه مستمری ناچیز من با اون پول چیکارکنم پوشک بگیرم ایزی لایف بگیرم پماد بگیرم دوا دکتر ببرم چیکار کنم قرص ودارو بگیرم کدام یکی چهارتا بچه دارم مستاجرهستم بیکار یعنی حمال کارگر هستم توخونه مردم صبح تاشب میدوم که بچه هام گشنه نمونه وارائه خونه ام عقل نیافته خواهشن دروغ ننویسید لطفا مارا پیش مردم خراب نکنید مردم فکرمیکنند بهزیستی تمام هزینه های زنگی بچم که نه هزینه های زندگی منم پرداخت میکنه والاه همش دروغ فقط یه مستمری ناچیز تموم خلاص ۰۹۳۵۲۶۱۲۹۰۵

 • ناشناس
  2023-11-12 21:34

  پدرسگ چرت و پرت ننویس

 • بهروز
  2023-11-12 22:11

  لازم نیست چک کنیم . اکر پولی واریز کنند اسمسش میاد . فعلا که پولی در کار نیست

 • ج.ل‌.ا.ل
  2023-11-12 22:59

  لعنت به هرچی آدم دروغگو و کثیف که مردمو سر کار نزارید آشغالها ی عوضی

 • ج.ل‌.ا.ل
  2023-11-12 23:00

  آشغال دروغگو

 • علی‌د
  2023-11-12 23:15

  سلام چرا‌دوروغ‌میگین‌به‌خدا‌کناه‌میکنید‌سره‌ما‌معلولین ‌را‌شیره‌نمالید‌خجالت ‌بکشید

 • علی دا
  2023-11-12 23:17

  چرا‌دوروغ‌میگین

 • الف-ع
  2023-11-12 23:36

  خدا لعنتشون کنه ایشالا بچه هاشون مثل ما بشن تا دیگه دروغ ننویسن هرکی حق یه معلول رو پایمال کنه واگذارش میکنیم به خدا

 • خسته نمیشی اینهمه دروغ مینویسی بی ناموس تو چندتا باباداری بی همه چیز

 • rezameir13661366@gmail.com
  2023-11-12 23:50

  بیشرف چرا تیتر الکی. میزنی واسه بازدید از خبر آخه بی همه چیز خدا خودت و بچتو فللج کنه تا معلولین رو مسخره نکنید

 • مجتبی
  2023-11-12 23:58

  سلام مجتبی سبزی هستم از استان کرمانشاه شهرستان هرسین دارای دو فرزند میباشم آرتوروز زانو از بین رفته افتادم خانه مستاجر هستم برای خاطر خداوند متعال هرچه درتوانتان هستکمکم بکنید این شماره حسابم هست کمکم کنید۵۸۹۴۶۳۱۱۶۱۲۸۳۶۱۹ خداوند همیشه سلامتی بهتان بده برای خاطر ه خداوند کمکم کنید بخدا دخترم میخواد بره مدرسه هی گریه میکنه پول دفتری نداشتم براش بخرم خواهران برادران هرچه درتوانتان هست کمکم کنید

 • هاجر علیخانی
  2023-11-13 00:01

  هنوز ما به التفاوت ۵ ماه واریز شده دوباره یه چیز دیگه دراومد

 • فریدکورده
  2023-11-13 02:10

  به قول کوردها.. گمان نیکم فلانی!!!

 • معلول قطع عضو
  2023-11-13 02:52

  خاک تو سرتون مسولین بی لیاقت

 • مردتنها
  2023-11-13 03:00

  بیماری صعب الاعلاج دارم تحت پوشش مستاجر جامانده سهام ناعدالت هرروز یک دروغ تیتر میکنید خدا رو خوش نمیاد مردم آزاری این همه صهیونیستهارو مسخره میکنیم فکر نمی کنم اونا اصلا دروغ بگن چه برسه به اول خودم که بقول شماخداتون منو زده الانم شماهای دروغگوشدید پیغمبرش .

 • فاطمه
  2023-11-13 03:05

  خدا ب همه مسولان یکی یک فرزند معلول بده که درد معلولین را بفهمن و ماده ۲۷ معلولین ک تصویب شده رو چندین ساله نخورن

 • مصطفی‌شالی
  2023-11-13 03:52

  سلام
  میشوددراین‌‌برنامتون‌چطورازبهزستی‌خدمات‌گرفت
  من‌دیابت‌هستم‌کف‌پای‌چپم‌زخم‌بزرگ‌شد‌‌رارفتن‌برام‌سخت‌شده
  مستجرم‌بااین‌شراط‌بیکارم‌حدتا‌برای‌تهیه‌پانسمانه‌پاقادر‌نیستم
  بهزستی‌قزوین‌میگه‌دکترنداریم‌بروخودت‌دنبال‌کارت‌فاکتوربیارمن‌بیکارچ‌کنم

 • سلام من یک معلول عفونی شدید ۷۵ درصدی هستم که ۴نفر نان خور هستیم خدای ای مردم مسلمان هموطن چجور می شود با ماهی یک ملیون ششصد هزار تومان و دوتا بچه مدرسه وبا عفونتی که روزی دو با باید پانسمان بشود زندگی کرد به خداوندی خدا دوخترم به خاطر بی پولی پارسال ترک تعصیل کرد که امسال معلمش خداوند هفزش کند امد با پول خودش ثبت نامش کرد کجای این مسلمانی است که الان باید یک ملیون به حساب مدجویان واریز شود ولی من و خانوادام دریغ از مهیشتی هم نداریم شما را به خدا قسم می دهم شما قضاوت کنید این هم کد ملی من است استلام کنند ۴۱۷۰۷۰۶۱۶۱ من ۵۰ سالم است که ابروی پیش زن و بچهام ندارم چون پول می خواند که بروند مدرسه من از شرمندگی اب می شوم شما را به خدا به گوش مسعولین برسانید ما هم بندگان خداهستیم نزدیک خودتان زیر پاهایتان لهمان نکنید

 • ۰۹۰۳۱۸۷۴۱۷۰ یعنی چون واقیت را من معلول گفتم دیگر تکراری است برای این تکراری است که رسیدگی نمی شود پس من معلول باید با یک ملیون ششص هزارتومان چکار کنم نه کمک مهیشتی نه این جوری که شما می نویسید به خدا معلولین تاجهای ایران هستند بجز من بدبخت خدا کریم مردم قضاون ما باشند

 • کل ایجور خبرگزاری ها نه شرف دارن نه انسانیت به خاطر پول هرچی بگی لذت بیشتری میبرن حکومت باید این چنین سایتها راباید از بیخ نابود کند تا میان حکومت تفرقه افکنی نکنند

 • لال بشن خبرنگاران دروغ صفت …درد وبلای افراد زجرکشیده برجان دروغگوووووو ولاغیر.خجالت بکشید از خودتون …تو خریداری شدی که اراجیف سرتیتر کنی ..؟؟؟ وای بر دروغگویان وای بر خزعبلات….خداوند کور ولال کنه تا دل افراد آسیب دیده رو بدرد نیارین ….

 • مرگ بر دروغگو…

 • ناشناس
  2023-11-13 06:12

  چرا اینقدر چرت می‌نویسی رسانه‌ای لاشخور حکومت آخوندی

 • ناشناس
  2023-11-13 07:05

  خدا نگذره از شما مسئولین

 • یارانه اینماه ابانماه واریز نشده هدیه جای خود

 • ناشناس
  2023-11-13 08:19

  ریدم سر تیتر خبرتون

 • حسین ازتبریز
  2023-11-13 09:50

  انشالاه خودت خانوادت به روز مامعلولان بیفتی تا منتظرواریز چندرغاز پول باشی تا حال مارا بفهمی توف به ذات آدم دروغگو

 • بر پدر و مادر و کل خاندانت لعنت دروغگوی بیشرف

 • گوگل دروعگوشده دیگه نمیسه بهش اعتمادکردبهزیستی هم فقط حرف مفت میزندفکرمیکندمردم خرند

 • خاک دوعالم برسرشمادروغگوهاکه باتیتردرشت نوشتی خوب ایمونولوژی می‌زنید وکاسبی میکنیدبادروغاتون نفرین برشما

 • بیشرف هرزه چرا دروغ میگی

 • کرم کشاورز
  2023-11-13 12:01

  دروغگویی و اراجیف یافتن و سر مردم رو کلاه گذاشتن اساس کاز شماست
  آنشاالله به حق ۵تن به بلایی گرفتار شین که این مردم بیچاره یک عمر باهاش دست وپنجه نرن می‌کنند
  خدا لعنتتون کنه آخه چقد دروغ برای شما راحته

 • نادر ن
  2023-11-13 14:30

  سلام دوستان راستش شما اینقدر دل پری از این همە وعدەووعید های توخالی دارید،چیزی باقی نگذاشتید تا مابگیم، اماهمین قدر عرض میکنم،بعضی دروغها ارثی است،مخصوصا در مواردی کە پای حق و حقوق معلولین در میان است

 • حسن حاجوی
  2023-11-13 14:43

  کی واریز شده حساب کدام مدد جویان ؟

 • بیزاراز دروغگو
  2023-11-13 17:43

  لعنت به مسولای بهزیستی که با پول ما بیچاره ها جم میشن دورهم به بهانه جلسه ها توشهرهای توریستی بعدمیگن بودجه نداریم مابه التفاوتپرداخت کنیم وقتی خودتون همه رو خوردین وحق ماموریت و تفریح کردین پولی نمیمونه انشالله خدازتون نگذره

 • ناشناس
  2023-11-13 18:02

  خدا لعنتتون کنه خبر الکی میزارید

 • علی خداپرست
  2023-11-13 19:03

  بر پدر مادر جد اباد شما حرامزادگان لعنت شما تخم ترکه همون معاویه یزید شمر هستید شاید اونها ۱۰۰درجه از شما بهتر بودن چون میگن اون زمان پول کلانی دادن به کوفیان لاقل مرد بودن شما لچک بسر کنید خیلی بیتره

 • امیر امینی
  2023-11-13 19:40

  حرفای دروغ و تکراری ‌ سایتها و روزنامه ها فقط دوست دارن یه چی بنویسن که مردم سر به سایتها بزنن

 • همیشه دروغ

 • عن کفتار تو دهن پدرو مادر اول تا اخر این حکومت دزد ادمکش و کارکنان این سایت خانه فحشا،

 • ناشناس
  2023-11-13 20:37

  کو یک ملیون ۳۰۰هزار واریز شده بهزیستی میگه بوجه نداریم

 • ناشناس
  2023-11-13 20:37

  دروغگوها

 • کی پس میریزید

  مملکت چاپیدید ندارید

  معدن هاروداددیدبچع هاتون بردن اروپا وامریکا عشق وحال نفت ومیفروشین خرج خودتون چیزی واس ما نمیمونه من الان ام ارای دارم فزیزتراپی استخر دارو ازکجا بیارم

 • تف برشرفتون

 • دروغ گوی کثیف بیشرف

 • دروغو کثیف

 • محفوظ
  2023-11-13 22:43

  شاید تو خواب ریختن بحسابمون اونم چه یک میلیون قران 60سال پیش.

 • شایع نکنین لطفا
  کو‌پس شما مستمری مددجویان بهزیستی رو ۱۰۰ درصد کنین جهازیه و مسکن وام بلاعوض رو پرداخت کنین خودش هدیه هست ،چیزی فرق نکرده

 • خدالعنتون‌کنه.بااین‌همه‌دروغ‌ازبس‌‌موجودی‌گرفتم‌چشمهام‌بابا غوری‌شده.خدازمین‌گرم‌تون‌بزنه..انشالله

 • سلام،واقع شما انسانی این همه دروغ تحویل ما د ماندگان میدیدبی انصافها۴

 • محمد حسین زاده
  2023-11-14 10:20

  چرادروغ میگیدیارانه که ندادن خوشحال شدم رفتم حداقل نون بگیرم نونوایی بدون کارت نون نمیده به‌ هرکی گفتم ۵تومن برام کارت بکشه من نقدی بهش بدم یانداشت یانمیشد.وقتی باامیدجلوعابرمیری بعدمیزنه موجودی کافی نیست اونایی که رفتن میدونن چه حسی دس میده نمیخوام عجز ناله وداستان بگم مال همه مثل همه قربون معرفت این شماره کارتمه 5892101477993006 هرکی خواست برام یکم بزنه نون بگیرم من یه پاندارم سخته صف واستم دمتتونگرم

 • ناشناس
  2023-11-14 17:25

  به جای دیده گاه ما ریده گاه ما به قبر پدرتون

 • هاتفی
  2023-11-14 18:03

  با اونکه می‌دونیم دروغگو هستین و پولی واریز نشده اما بازم یه ذره امید پیدا میکنیم و…. خدا گواهه با چه سختی و مشقتی امورات زندگیمون رو میگذرونیم من معلولیت نخاعی شدید دارم با سه فرزند(دو دختر ویک پسر)که محصل هستند تمام مبلغ پرداختی بهزیستی واسه اقلام درسی و هزینه سرویس بچه‌هام میره با اونکه همسرم به خاطر مراقبت و رسیدگی از من و بچه‌ها باید تمام وقت منزل باشه اما گهگاهی میره سر کار خونه واسه چند نفر از آشناها اما درآمدش کفاف ده روز هم نمیشه،از خیرین خواهشمندم ابتدا بیان تحقیق و شرایط زندگی ما رو ببینند بعد مایل بودن کمک کنن من ساکن یزد هستم شماره تلفن و کارتم رو میزارم
  09032209607
  6037701646946589

 • ناشناس
  2023-11-14 18:05

  ایی دروغی ک نوشتین راسته

 • بدبخت روزگار
  2023-11-14 20:53

  خداوکیل خجالت نمیکشید که خبر دروغ برای معلولین میگذاری،،، اینو چی اسمش بزاریم؟ از معلول بدبخت تر گیر نمیاد؟ خدا بالای سر نظاره گره

 • فاتمه ول
  2023-11-15 10:24

  این همه دروغ را از کجا سرهم می کنید لعنت به پدر و مادرتون خدا انشاالله یک عضو از خانواده تونو معلول کنه تا این همه دروغ و کلاهبردا ری ۴۴ ساله را دیگه کم تکرار کنید من تحت پوشش بهزیستیم ضایعه نخاعی شدید دارم نه سهام ناعدالت دارم و از سال ۱۳۹۹ سه بار جراحی کردم در تهران و شهرستان مریوان فاکتور تحویل دادم خداوکیل که این بی شرف و بی ناموسها دروغ و چرت وپرت میگن یه ریال بهم ندادن خدا روسیاهتان کنه همین میگم

 • حق ناس میدونی یعنی چه؟
  متاسفانه باتیرتهای آنچنانی مردم رواداری استفاده ازاخباردروغین شمامیکنید،باروح وروان این فرشتگان بازی نکنید. والله خوب نیست

 • تف ب دروغاتون میدونین مادر همه ی گناه ها دروغه مثلا میخایید سایتتون بازدید زیاد داشته باشه با دروغ براتون واقعا متاسفم

 • ابوالفضل
  2023-11-16 00:40

  سلام : خدمت مسئولین محترم سازمان بهزیستی، اینجانب عضو مددجویان بهزیستی استان تهران هستم و دچار جسمی و حرکتی می باشم ، آخه خودتان با دین و وجدان تان قضاوت کنید چرا اینقدر دروغ میگوئید هنوز مابه التفاوت ۶ ماه سال واریز نشده است و اگر واریز شده است پس چرا بانک رفاه در حق معلولان ظلم میکند و نمی پردازد از شهروندان عزیز خواهشمندم کمی برای کمک درمانی سلامتی ما یاری نمایند با تشکر
  6104337228141566 شماره کارت ام است

 • سلام من خودم معلول شدید جسمی هستم،کدام واریز، حداقل مردم را بااین دروغ ها،از مسئولان بدبین نکنید،

 • ناشناس
  2023-11-17 12:41

  لعنت به هرچی دروغ خدا ازتون نگذر دل معلولین خون می کنید

 • ناشناس
  2023-11-17 12:41

  لعنت به هرچی دروغ خدا ازتون نگذر دل معلولین خون می کنید این شد خبر

 • مرتصی
  2023-11-17 15:59

  سلام همه عاشقان امیرالمومنین میدانندکه دروغ بسیارکارخوب وبزرگی، هست بهمین دلیل به ناتوانان ومعلولین هم رحم نمی‌کنند واین قشرناتوان رابرای پخش خبردروغ خود سرکارمیگذارندوترسی هم ندارند زن وبچه وپدر ومادرشان،موردلطف وعنایت، معلولان قرار بگیرند آنهم لطف درجه یک

 • ناشناس
  2023-11-18 23:42

  سلام چی میزنی مصرفت چیه حرفهای دورغ مینوسی شرف نداری مسلمان نیستی تف به زاتت

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی