حقوق بازنشستگان به ۹۰ درصد حقوق کارمندان می رسد / خیال بازنشستگان راحت باشد

به گزارش ساناپرس، حقوق بازنشستگان به ۹۰ درصد حقوق کارمندان می رسد / خیال بازنشستگان راحت باشد
طبق تفاهم مجلس و دولت تا پایان ۵ سال اجرای برنامه هفتم توسعه حقوق بازنشستگان به ۹۰ درصد حقوق شاغلان خواهد رسید.

یکی از مهمترین مسائلی که در حال حاضر در اکثر جوامع رو به رشد دنیا مطرح است، افزایش سن برای بازنشستگان و پیر شدن جمعیت است. برای تضمین زندگی بسیاری از این بازنشستگان و جامعه سالمند، باید دولت ها تلاش کنند تا حقوق بازنشستگان را افزایش دهند. با توجه به این که روش زندگی و نیازهای اجتماعی به کلی تغییر کرده‌اند و هزینه‌های سبک زندگی و بهداشتی پا برجا مانده‌اند، بنابراین حقوق بازنشستگان نباید کمتر از سال گذشته باشد. به علاوه، با توجه به مسئله فراروی تورم، دولت باید تلاش کند تا سطح حقوق بازنشستگان را با توجه به نرخ تورم و قیمت‌های جدید مناسب کند. به این ترتیب، افزایش حقوق بازنشستگان، جزء مباحث اجتماعی مهم در تصمیم‌گیری‌های سیاسی و اقتصادی جوامع به شمار می‌رود.

جبار کوچکی‌نژاد، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اعلام کرده است: دولت و مجلس بر سر عملیاتی سازی همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین به تفاهم رسیدند.

بنا به گفته او، طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، محل تامین اعتبار همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین نیز مشخص شده و بنا شد تا از محل اعتبارات مربوط به بخش‌های حمایتی، منابع مالی همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرده؛ همچنین بنا شد تا در بخش دیگری از منابع مالی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از محل اعتبارات تخصیص‌یافته برای خرید دارو به صورت ریالی استفاده شود.

کوچکی نژاد متذکر شده؛ در این حوزه که داروها از خارج و از محل منابع ارزی تامین می‌شود، منابع تخصیص یافته ریالی آن برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان استفاده خواهد شد.

به گفته او، طبق تفاهم مجلس و دولت تا پایان ۵ سال اجرای برنامه هفتم توسعه حقوق بازنشستگان به ۹۰ درصد حقوق شاغلان خواهد رسید.

بنا است تا موضوع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان که در کارگروه تشکیل شده برای این موضوع تعیین تکلیف شده، در جلسه امشب کمیسیون تلفیق به رای گذاشته شود و برای تصویب به صحن مجلس بیاید./منبع: خبر آنلاین

اخباراقتصاد
افزایش حقوق
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی