تیم یحیی به بن‌بست تاکتیکی خورده/ این فوتبال در شأن پرسپولیس نیست

به گزارش ساناپرس، تیم یحیی به بن‌بست تاکتیکی خورده/ این فوتبال در شأن پرسپولیس نیست

پیشکسوت پرسپولیس گفت: متاسفانه بازی در تاجیکستان مشخص کرده پرسپولیس و سرمربی اش به یک بن‌بست تاکتیکی رسیده اند که این اصلاً برای تیم بزرگ و پرطرفدار پرسپولیس خوب نیست.

 حمید درخشان، بازیکن و سرمربی اسبق تیم پرسپولیس در گفتگو با مشرق، درباره تساوی این تیم و بازی دور از انتظار پرسپولیس برابر استقلال تاجیکستان اظهار داشت: به نظر من پرسپولیس به هیچ عنوان بازی خوبی از خودش ارائه نکرد. با توجه به اینکه عنوان می‌شد که برخی از بازیکنان بیمار هستند ولی ما باید نفرات جایگزین دیگری را به جای آنها به میدان می‌فرستادیم تا از این شرایط لطمه نخوریم و بازی با کیفیت‌تری را به نمایش بگذاریم.

سرمربی اسبق پرسپولیس تاکید کرد: برای من جای تعجب است که ما در این بازی هیچ موقعیتی خلق نکردیم! عجیب بود که ما نمی‌توانستیم برای خودمان حتی یک موقعیت ایجاد کنیم. در بازی قبل مقابل صنعت نفت هم همین وضعیت بود. جلوی تیمی که ۱۰ نفره بود هم نمی‌توانستیم موقعیت خلق کنیم.

بازیکن اسبق پرسپولیس خاطرنشان کرد: در بازی مقابل استقلال تاجیکستان هم اگر بیرانوند نبود حداقل سه بر یک باخته بودیم و یک شکست مفتضحانه می آوردیم. علیرضا با رشادت تمام چند بار ناجی دروازه شد و واکنش‌های فوق العاده‌ای نشان داد. علیرضا موقعیت‌هایی را مهار کرد که هر دروازه‌بان دیگری بود آنها را گل می‌خورد. یک دروازه‌بان خوب در بعضی مواقع تیمش را نجات می‌دهد که در دیدار با استقلال تاجیکستان او واقعاً پرسپولیس را نجات داد.

وی اضافه کرد: متاسفانه ما موقعیتی ایجاد نکردیم که بعداً تأسف آن را بخوریم که ای وای، ۵ بار موقعیت داشتیم ولی از آنها استفاده نکردیم و گل نزدیم. آنها بهتر از ما بازی کردند. حتی استحقاق برد داشتند. ما خوب نبودیم و در مجموع الان ۳ بازی است که ما خوب نیستیم. از بازی ملوان شروع شد، در بازی صنعت نفت ادامه داشت و در این بازی دیگر بدتر شد.

بازیکن قدیمی پرسپولیس تأکید کرد: ما هیچگونه طرح و برنامه‌ای برای رسیدن به گل نداشتیم و نتوانستیم کارهای تاکتیکی تیم را پیاده کنیم. پرسپولیس این روزها فقط به دنبال این است بازیکنان شاخصی که دارد خلاقیتی از خودشان نشان بدهند و یک حرکت و اقدامی بکنند تا تیم به نتیجه برسد. این شکل کار برای پرسپولیس و سرمربی اش یک گپ خیلی بزرگ است

درخشان گفت: این جمله را نمی‌خواستم به کار ببرم اما مجبورم بگویم که «پرسپولیس به بن‌بست تاکتیکی رسیده است». متاسفانه پرسپولیس در بحث تاکتیکی به جایی رسیده که نمی‌تواند آن را توسعه بدهد. باز هم می‌گویم من نمی‌خواستم این را بگویم اما دیگر نمی‌توان راجع به این مسائل صحبت نکرد. به نظرم اگر پرسپولیس می‌خواهد با این وضعیت جلو برود قطعاً در بازی‌های حساس و سنگین پیش رو به مشکل بر خواهد خورد. این شکل بازی در شأن این تیم پرطرفدار نیست و در دیدارهای حساس بعدی با سپاهان و النصر به مشکلات بیشتر بر می خورد.

وی درباره نیمکت نشینی شهاب زاهدی بعد از شروع گلزنی‌هایش گفت: نمی‌توان هیچ توجیهی برای این اتفاق پیدا کرد. هرچتد چون من در تمرینات نیستم، نمی‌دانم وضعیت به چه ترتیب است. ولی تا جایی که می‌دانستیم این بازیکن تازه شکل گرفته بود و توانسته بود از آن روزهای گل نزدن جدا شود. شهاب تازه خودش را پیدا کرده بود تا بتواند به تیم پرسپولیس کمک کند اما حالا می‌بینیم که او را نیمکت نشین کرده‌ایم! بعد به جای او بازیکنی را به میدان آورده‌ایم که ۹۰ دقیقه بازی کرده ما فقط سه بار اسم او را شنیدیم. در واقع آن دو یا سه مرتبه هم به این دلیل اسم او را شنیدیم که گزارشگر بازی (جواد خیابانی) از بازی او ناراحت بود و اسمش را به زبان آورد وگرنه ما این بازیکن را در جریان بازی اصلاً ندیدیم و فکر می‌کنم این یک لطمه بزرگ به خط حمله پرسپولیس می‌زند.

درخشان در این باره که پرسپولیس کار تاکتیکی انجام نداد و فقط روی یک ضربه ایستگاهی به گل رسید گفت: این به خاطر آن است که ما خلق موقعیتی نداشتیم. فقط یک بار روی ضد حمله توانستیم توسط مهدی ترابی توپ را به بغل دروازه بکوبیم. من بازی را جز به جز دیده‌ام و می‌دانم که هیچ کار خاصی انجام ندادیم.

حمید درخشان درباره بازگشت وحید امیری به ترکیب اصلی بعد از ۴۹ روز دوری از میادین گفت: قطعاً مقصر اصلی پزشکان تیم هستند و این اصلاً به سرمربی تیم ربطی پیدا نمی‌کند. چون سرمربی اطلاعاتش را از کادر پزشکی می‌گیرد و اگر آنها اطلاعات غلط به گل محمدی داده باشند قطعاً او هم روی حرف آنها برنامه‌ریزی کرده است. اینکه وحید امیری روز جمعه ام آر آی داده و روز سه شنبه به میدان رفته واقعاً جای سوال و پرسش دارد. چون روال کار این است که سرمربی به پزشک مراجعه می‌کند و درباره بازیکن می‌پرسد. اگر کادر پزشکی جواب منفی بدهد او هم از بازیکن استفاده نمی‌کند.

اخبارورزش
پربازدیدپرسپولیس