زمان پرداخت سود سهام عدالت به وراث اعلام شد/جزئیات نحوه فعالیت سامانه میراث

به گزارش ساناپرس، زمان پرداخت سود سهام عدالت به وراث اعلام شد/جزئیات نحوه فعالیت سامانه میراث
اقتصادنیوز: مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: انتقال دارایی‌ها از 15 آبان در تمام دفاتر شعبات کارگزاری‌ها و در شعبات بانک‌های منتخب صورت می‌گیرد و تمام سودهایی که در سنوات گذشته به شخص متوفی باید پرداخت می‌شد، در ابتدای سال 1403 به وراث آنها پرداخت می‌شود.

پس از مصوبه شورای عالی بورس مبتنی بر انتقال دارایی های فوت شدگان سهام عدالت به وراث آنها، شرکت سپرده گذاری مرکزی سامانه ای تحت عنوان “میراث” را راه اندازی کرد، تا انتقال دارایی های فوت شدگان به وراث صورت گیرد.

در همین راستا محمد باغستانی، مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی با اشاره به سامانه میراث گفت: انتقال این دارایی ها از روز دوشنبه (15 آبان) مبتنی بر حضور فیزیکی یکی از وراث فوت شده، در تمامی دفاتر شعبات کارگزاری ها و در شعبات بانک های منتخب (تا کنون بانک پارسیان و بانک ملت) صورت می گیرد.

وی ادامه داد که یکی از لازمه های این انتقال، مراجع یکی از وراث فوت شده به شعبات کارگزاری ها است. البته لازم به ذکر است که شخص مراجعه کننده باید سجامی شده باشد ( در سامانه سجام ثبت نام کرده باشد). همچنین گفتنی است شخص مراجعه کننده باید تمامی مدارک لازم از جمله مدارک احراز هویت و برگه انحصار وراثت، شناسنامه فرد فوت شده و مدارک سایر وراث را به همراه داشته باشد و به دفاتر کارگزاری ها ارائه دهند.

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: بعد از سپری شدن این مراحل، فرایند انتقال دارایی ها صورت میگیرد. لازم به ذکر است تمامی این عملیات کاملا به صورت رایگان بوده و هیچ گونه پرداخت وجهی از سوی وراث صورت نمی گیرد.

باغستانی افزود: پیش بینی ما این است که تا انتهای سال فرایند انتقال سهام عدالت 3 میلیون 800 هزار فوت شده به وراث آنها که حدود 15 میلیون نفر می شوند، صورت پذیرد. همچنین بعد از طی شدن فرایند انتقال، تمامی سود هایی که در سنوات گذشته به شخص متوفی باید پرداخت می شد، در ابتدای سال 1403 به وراث آن ها پرداخت شود.

اخباراقتصاد
پربازدیدسهام عدالت
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی