از کدام صرافی، ارز دیجیتال تلگرام (TON) بخریم؟

با افزایش تقاضا برای فناوری غیرمتمرکز کریپتو، ارز دیجیتال تلگرام با نام Toncoin (TON) به عنوان پلتفرمی ‌ظهور کرده که کاربرد و موارد استفاده عملی زیادی دارد. به خصوص با ادغام کیف پول Web3 توسط تلگرام از طریق بنیاد TON، بسیاری از سرمایه گذاران مشتاق هستند تا نسبت به خرید تن کوین اقدام کنند.

ما در این مقاله نحوه خرید تن به کمک ویژگی خرید آسان صرافی ارز دیجیتال اکسیر را توضیح می‌دهیم. اما قبل از خرید بیایید در مورد این شبکه ارز دیجیتال بیشتر بدانیم.

ارز دیجیتال تلگرام چیست؟

شبکه TON به عنوان یک پلتفرم اینترنتی غیرمتمرکز و جامع، از اجزای خاصی تشکیل شده است: TON Blockchain، TON Storage، TON DNS و TON Sites. بلاک چین TON دیگر بخش‌ها را با هم ادغام می‌کند و اکوسیستم TON را تشکیل می‌دهد.

هدف این شبکه افزایش قابلیت همکاری متقابل زنجیره‌ای در یک محیط مقیاس‌پذیر و امن است که مشتاق پشتیبانی از صدها میلیون کاربر و مدیریت میلیون‌ها تراکنش در ثانیه (TPS) خواهد بود.

اما تن کوین دقیقا چیست؟

Toncoin یا TON یک بلاک چین لایه 1 منحصر به فرد جامعه محور است که به عنوان توکن بومی ‌این شبکه شناخته می‌شود. این شرکت که در سال 2018 توسط بنیانگذاران نیکولای دوروف و پاول دوروف راه اندازی شد، دارای تراکنش‌های سریع، ارزان و کم مصرف است.

مقیاس پذیری و قابلیت اطمینان بلاک چین TON از مکانیسم اجماع اثبات سهام آن ناشی می‌شود. با پشتیبانی از برنامه‌های شخص ثالث، TON به کاربران اجازه می‌دهد تا به طور ایمن وجوه خود را ارسال، دریافت و ذخیره کنند.

اکوسیستم تن چیست؟

اکوسیستم TON یک محیط غیرمتمرکز برای ذخیره سازی و ارائه خدمات، یک سیستم نام دامنه (DNS)، یک پلتفرم پرداخت فوری، یک شبکه ناشناس و پردازش سریع تراکنش‌ها را شامل می‌شود. بلاک چین تن 55000 TPS را پردازش می‌کند.

پلتفرم ارز دیجیتال تلگرام از ساختار چند سطحی مبتنی بر شاردینگ بهره می‌برد که هر قطعه وظایف خاصی را انجام می‌دهد. این طراحی نوآورانه به کاهش تاخیرها، جلوگیری از تجمع بلوک‌های تایید نشده و تسریع تراکنش‌ها کمک می‌کند.

عناصر منحصر به فرد اضافی، مانند مکانیسم بلاک چین عمودی خود ترمیم شونده و کیف پول Toncoin، به سرعت، قابلیت اطمینان و مقیاس پذیری سیستم کمک می‌کند.

در نهایت، ابزار TON به فضای ذخیره سازی TON گسترش می‌یابد و امکان رمزگذاری خصوصی از طریق کلید کیف پول مالک را فراهم می‌سازد.

TON DNS بر روی یک سیستم نام غیرمتمرکز عمل می‌کند و وب‌سایت‌های سنتی را قادر می‌سازد تا در شبکه TON کار کنند و پروکسی TON دسترسی به بلاک چین TON را از طریق VPNهای غیرمتمرکز فراهم می‌کند.

چه عواملی بر قیمت تن کوین تاثیر می‌گذارد؟

مانند هر ارز دیجیتال دیگری، قیمت TON تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد:

ابزار شبکه : ابزار Toncoin در اکوسیستم TON نیز می‌تواند بر قیمت آن تاثیر بگذارد. این خدمات می‌تواند تقاضای TON را افزایش دهد و قیمت آن را بالا ببرد. به عنوان مثال، همکاری بنیاد TON با اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام تنها در یک ماه قیمت را نزدیک به 90 درصد افزایش داده است و بلاک چین یک اکوسیستم Web3 را برای یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های پیام‌رسان در جهان ساخته است.

پذیرش کیف پول Toncoin : کیف پول Toncoin که برای تسهیل تراکنش‌های سریع، ارزان و کم مصرف طراحی شده است، بخشی حیاتی از اکوسیستم TON به شمار می‌رود. اگر به دلیل مزایای منحصر به فرد آن به طور گسترده مورد استفاده قرار گیرد، می‌تواند به افزایش قیمت تن کوین کمک کند.

پذیرش و استفاده : ارز دیجیتال تلگرام به بسیاری از خدمات TON مانند TON Storage و TON DNS قدرت می‌دهد که رمزگذاری خصوصی و یک سیستم نام‌گذاری غیرمتمرکز را ارائه خواهد داد. با افزایش محبوبیت این خدمات و پیوستن کاربران بیشتر، تقاضا برای Toncoin ممکن است افزایش یابد و قیمت آن را بالا ببرد.

احساسات کلی بازار : مانند هر ارز دیجیتال دیگری، احساسات کلی در بازار کریپتو می‌تواند به شدت بر قیمت TON تاثیر بگذارد. اخبار مثبت در مورد TON یا بازار گسترده‌تر کریپتو می‌تواند سرمایه‌گذاری را افزایش داده و قیمت را بالا ببرد.

اخبار نظارتی : در نهایت، مقررات کریپتو می‌تواند بر قیمت TON تاثیر بگذارد. اخبار نظارتی مثبت می‌تواند اعتماد سرمایه گذاران را افزایش دهد، در حالی که اخبار منفی می‌تواند باعث کاهش قیمت شود.

پیش بینی قیمت TON تا 2030

بیایید نگاهی اجمالی به برخی از نکات کلیدی بیندازیم که یک نمای کلی از پیش‌بینی قیمت Toncoin تا سال 2030 را ارائه می‌کند:

این توکن در روزهای اخیر پس از اعلام تلگرام افزایش یافته است و اکنون 86 درصد در ماه گذشته و 108 درصد از ابتدای آگوست افزایش یافته است. چنین پیش‌بینی می‌شود که اگر شرایط بازار مطلوب باقی بماند، تن کوین تا پایان سال 2023 می‌تواند به بیش از 3 دلار برسد.

با نگاهی به سال‌های 2024 و 2025، با احساسات مثبت بازار و افزایش تعامل توسعه دهندگان در اطراف Toncoin، این سکه می‌تواند به ترتیب به بالاترین قیمت بالقوه 4.50 و 7 دلار برسد.

تا سال 2030، با توجه به رشد پیش بینی شده بخش بلاک چین و ارتقای استراتژیک Toncoin، به علاوه عملکرد تلگرام، قیمت توکن ممکن است در شرایط مساعد به حدود 25 دلار افزایش یابد.

خرید تون از صرافی اکسیر

یکی از بهترین و معتبرترین صرافی‌های ایرانی برای خرید ارز دیجیتال TON ، اکسیر است. در این صرافی شما می‌توانید با روشی ساده و امن توکن‌های خود را خریداری کرده و بعدها نسبت به فروش آنها اقدام کنید. تنها کافی است کیف پول خود را با تومان یا ارز تتر و حجمی از تن کوین را که مد نظر دارید انتخاب کرده و روی گزینه بررسی سفارش کلیک کنید.

سپس وارد حساب کاربری خود شده و بر گزینه «خرید آسان» کلیک نمایید. به همین راحتی می‌توانید صاحب توکن‌های تن کوین شوید.

جمع‌بندی

Toncoin در هفته‌های اخیر پس از اعلام همکاری بزرگ با تلگرام، رشد باورنکردنی را نشان داده است. این برنامه پیام‌رسان که نزدیک به 800 میلیون کاربر دارد، کل اکوسیستم Web3 خود را توسط بنیاد TON ساخته است.

این مشارکت می‌تواند به مشارکت‌های دیگری منجر شود و همچنین برای پروژه‌هایی که بر پایه بلاک چین TON ساخته می‌شوند، مزایایی را به همراه داشته باشد و کاربرد و محبوبیت آن را بیشتر کند.

ارز دیجیتالکسب و کار
پربازدید
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی