شاخه شونه یحیی برای برانکو! / سرمربی پرسپولیس حریف می طلبد!

به گزارش ساناپرس، شاخه شونه یحیی برای برانکو! / سرمربی پرسپولیس حریف می طلبد!
گل محمدی بالاخره از برانکو پیش افتاد
یحیی گل محمدی یک بازی از برانکو ایوانکویچ پیش افتاد تا رکورددار بیشترین مربیگری پرسپولیس در لیگ برتر را مال خود کرده باشد. از روز دوشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۴ که برانکو ایوانکویچ به پرسپولیس پیوست تا خرداد ماه ۱۳۹۸ که در میان بهت و حیرت هواداران پرسپولیس از این تیم جدا و به الاهلی عربستان ملحق شد، مجموعا ۱۲۶ بار روی نیمکت پرسپولیس نشست تا رکورددار بیشترین مربیگری پرسپولیس در لیگ برتر را مال خود کرده باشد.

حال یحیی گل محمدی این رکورد را جا به جا کرده و بالاتر از پروفسور ایستاده است. داستان از این قرار است بازی با صنعت‌نفت در چارچوب هفته نهم لیگ ۲۳، صدوبیست‌وهفتمین دیداری بود که گل‌محمدی روی نیمکت پرسپولیس نشست تا با این اوصاف این مربی رکورد بیشترین مربیگری پرسپولیس در لیگ برتر را از آن خود کند و جای پروفسور را بگیرد.

از این رو حالا برانکو ایوانکوویچ با ۱۲۶ بازی مربیگری در پرسپولیس رتبه دوم را در اختیار دارد. ضمن این که علی دایی هم با ۸۴ بار نشستن روی نیمکت پرسپولیس در لیگ برتر سرمربی بعدی پرسپولیس از این لحاظ است.

گفتنی است رکورددار بیشترین مربیگری برای پرسپولیس در تمام رقابت‌ها کسی نیست جز علی پروین، چهره تکرار نشدنی تاریخ پرسپولیس که در ۴۶۰ مسابقه هدایت این تیم را بر عهده داشته است؛ رکوردی که بعید است تا مدت‌ها کسی به آن برسد.

لازم به ذکر است آمار ۱۲۷ بازی یحیی گل محمدی مربوط به بازی هایی است که پرسپولیس انجام داده و دیدارهایی که برگزار نشده و نیمه‌کاره مانده و تکلیف آن از سوی کمیته انضباطی مشخص شده، در کارنامه یحیی لحاظ نشده است.

اخبارورزش
پربازدیدپرسپولیسیحیی گل محمدی
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی