فرصت تاریخی بازار مسکن / اکنون بهترین زمان برای خرید مسکن است

بدون دیدگاه

فرصت تاریخی بازار مسکن / اکنون بهترین زمان برای خرید مسکن است
یک کارشناس بازار مسکن اعلام کرد: اکنون بهترین زمان خرید خانه است.بهترین زمان برای خرید مسکن به شرایط شخصی و بازار ملکی وابسته است. در برخی بازارها، فصل بهار و تابستان به عنوان بهترین زمان برای خرید مسکن شناخته شده‌اند، زیرا در این فصول تعداد بیشتری از خریداران به دنبال خرید مسکن هستند و این باعث افزایش قیمت‌ها می‌شود. در برخی بازارها، فصل پاییز به عنوان بهترین زمان برای خرید مسکن شناخته شده‌است، زیرا در این فصل تعداد کمتری از خریداران به دنبال خرید مسکن هستند و این باعث کاهش قیمت‌ها می‌شود. البته در حال حاضر عوامل دیگری بر بازار مسکن تاثیر گذاشته است که شرایط را به طور کلی تغییر داده است.

یک کارشناس بازار مسکن با اشاره به ثبات نسبی و رکود تورمی بازار مسکن گفت: اکنون بهترین زمان خرید خانه است.

فرشید پورحاجت در خصوص آخرین وضعیت بازار مسکن در کشور اظهار کرد: با توجه به اینکه بازار مسکن در شرایط رکورد تورمی قرار دارد اکنون بهترین فرصت و زمان خوبی برای خرید خانه از سوی مردم است.

وی افزود: شرایط رکورد تورمی موجود در بازار مسکن، یک فرصت تاریخی است که مردم در بازار مسکن ورود کرده و با خیال راحت خانه بخرند.

این کارشناس بازار مسکن گفت: با توجه به اینکه در بازار تورم وجود دارد. پیش‌بینی وقوع تورم بالاتر برای سال آینده و یا در پایان امسال نیز وجود دارد و از این رو اکنون که هنوز تورم بیشتری رخ نداده، شرایط خرید و فروش مسکن برای مردم راحت‌تر است.

پورحاجت عنوان کرد: در شرایط فعلی بازار مسکن مردم هرچه سریعتر خرید کنند، کمتر مشمول خسارت ناشی از تورم می‌شوند و از این رو باید گفت بهترین شرایط برای خرید خانه برای مردم وجود دارد تا در صورت توانایی مالی مسکن مورد نیاز خود را خریداری کنند.

وی افزود: شرایط رکود تورمی باعث شده بازار به یک ثبات نسبی برسد و به نوعی بی‌ثباتی وجود نداشته باشد و از این رو سازنده نیز با خیال راحت تری واحدهای خود را به فروش می‌رساند زیرا وضعیت بازار در ثبات قرار دارد.

رئیس انجمن انبوه‌سازان مسکن خوزستان با اشاره به بحث کمبود نقدینگی مردم برای خرید مسکن گفت: در شرایطی که بازار دارای ثبات و رکود است، سازندگان نیز با شرایط بهتری و نه با قیمت کمتر حاضر به فروش واحدهای خود هستند و در نحوه خرید و پرداخت‌ها و… با مردم همکاری بیشتری خواهند داشت.

اخباراقتصاد
پربازدیدقیمت مسکن
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed