خبر مهم و فوری / دارندگان سهام عدالت بخوانند / خبر تازه درباره واریز سود سهام عدالت

18 دیدگاه

به گزارش ساناپرس؛ خبر مهم و فوری / دارندگان سهام عدالت بخوانند / خبر تازه درباره واریز سود سهام عدالت

مهدی سعادتی رئیس فراکسیون سهام عدالت مجلس سود سهام عدالت امسال برای برخی از سهامداران تحت پوشش، از یک تا دو میلیون تومان است و برای برخی دیگر از سهامداران هم مبلغ ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزارتومان برآورد شده است.

سال ۱۴۰۱ سود سهام عدالت مربوط به سال ۱۴۰۰ طی دو مرحله واریز شد. روند پرداخت مرحله اول از روز ۳۰ آذرماه ۱۴۰۱ آغاز و تا سوم دی ماه ادامه یافت. در مرحله نخست سهامدارانی که در پرتفوی سهام خود ۴۵۲، ۴۹۲ و ۵۳۲ هزار تومان داشتند به ترتیب ۵۱۰، ۵۵۵ و ۶۰۰ هزار تومان و افرادی که پرتفوی یک میلیون تومانی در اختیار داشتند، مبلغ یک میلیون و ۱۲۸ هزار تومان سود علی‌الحساب دریافت کردند.

فرآیند پرداخت مرحله دوم نیز روز ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ انجام گرفت. در اسفندماه نیز سهامدارانی که در پرتفوی سهام خود ۴۵۲، ۴۹۲ و ۵۳۲ هزار تومان دارایی داشتند، به ترتیب ۶۱۳، ۶۶۷ و ۷۲۱ هزار تومان سود دریافت کردند. همچنین افرادی که پرتفوی یک میلیون تومانی در اختیار داشتند، مبلغ یک میلیون و ۳۵۶ هزار تومان سود به ایشان تعلق گرفت.

پرداخت سود سهام عدالت همچون سال گذشته

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در پاسخ به سوال دیگری درباره نحوه و جزییات پرداخت سود سهام عدالت نیز اظهار کرد: سود سهام عدالت با توجه به اینکه شرکت‌ها به صورت تدریجی این کار را انجام می‌دهند اختلاف چند ماهه را شاهد هستیم و هنوز نهایی نشده است، اما احتمالا در تاریخ‌های مشابه سال گذشته، سود سهام عدالت پرداخت خواهد شد.

اگر سود سهام عدالت واریز نشد چه کنیم؟

وی همچنین درباره افرادی که تا کنون سود سهام عدالت دریافت نکردند و آیا سود آنها برای سال‌های گذشته باطل و سوخت شده، گفت: قطعا کسانی که در سامانه سهام عدالت و سجام ثبت نام کردند و شماره حساب کردند سود سنوات گذشته برای افراد واریز شده و اگر فردی در این دو سامانه ثبت نام نکرده و سود سهام عدالت را دریافت نکرده و بخواهد امروز ثبت نام کند، سود آن از سال ٩٨ و به صورت یکجا واریز خواهد شد و سود افراد سوخت نشده، محفوظ است و به محض ثبت نام واریز می‌شود.

سهام عدالت جاماندگان

درباره سهام عدالت جاماندگان نیز سال گذشته حدود ۳.۵ میلون نفر به عنوان جاماندگان سهام عدالت شناسایی شدند و قرار بود به هرکدام از این افراد مبلغ ۱۰ میلیون تومان سهام عدالت اختصاص پیدا کند. اما رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد که تحقق این موضوع به ۳۵ هزار میلیارد تومان منابع نیاز دارد که چنین منابعی فعلا موجود نیست. اواسط شهریور امسال هم احسان خاندوزی ـ وزیر اقتصاد – اظهار کرد که مراحل تصویب و تخصیص سهام عدالت به جاماندگان باید از طریق هیات دولت طی شود.

سود سهام عدالت ۱۴۰۲ دو مرحله‌ای پرداخت می‌شود؟

چندی پیش احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص زمان و چگونگی واریز سود سهام عدالت گفت: صورت‌های مالی سال ۱۴۰۱ شرکت‌های سهام عدالت به تازگی رسیده و اگر همزمان سودها پرداخت شود عدد آن افزایش می‌یابد.

وی افزود: اما اگر مانند سال گذشته سود برخی شرکت‌ها مانند پتروشیمی خلیج‌فارس با تاخیر مواجه شود پرداخت سود سهام عدالت دو مرحله‌ای خواهد شد.

برای دریافت سهام عدالت متوفیان چه کنیم؟

حسنلو تصریح کرد: شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در فرآیند تسهیم و انتقال هیچ گونه پیامکی از سرخط‌های شماره‌دار و بدون ماسک ارسال نمی‌کند و از نظر ما این پیامک‌ها بی‌اعتبار است و مردم نباید به این پیامک‌ها توجه کنند.

معاون سمات گفت: وراث سهام عدالت برای دریافت جدول زمان بندی و تشکیل پرونده به درگاه ذی‌نفعان بازار سرمایه به آدرس ddn.csdiran.ir و برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای این طرح ملی به سایت اینترنتی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به نشانی csdiran.ir مراجعه کنند.

اخباراقتصاد
پربازدیدسهام عدالت
 

18 دیدگاه.

 • ناشناس
  2023-11-05 03:50

  تحت پوششنهادهای دولتی بیماری صعب الاعلاج مستاجر جامانده سهام عدالت همش واریز واریز کدوم واریز این همه دروغو ازکجا میارید

 • فراهانی
  2023-11-05 04:56

  با سلام بیماری صعب العلاج دارم تحت پوشش کمیته امداد هستم دهک یک جامعه هیچ سهام عدالتی تا کنون نداشتم تو سامانه سجاد ثبت نام کردم ولی تا کنون یک ریال برام سهام عدالت واریز نشده اصلا معلوم نیست چه جوری این سهام توزیع میشه به نظرم هیچ نظارتی ندارن دل به خواهی میریزن مثل قرعه کشی خانمها تو خونه به هر کی افتاد شانسی

 • ناشناس
  2023-11-05 11:04

  ای بابا گدا بازی دوریال میخوان بدن که هنوزم ندادن تازه هر دقیقه توی سایتهااییییین همه هی میگن فردا پس فردا دوماه دیگه پایان چمیدونم آذر ۴۰۰ تومن برای الان پول دوتا نون و یه دبه ماستم نیست.

 • من واسم همیشه جای تعجبه چرا اسمش سهام عدالت گذاشتند در صورتی که این سهام عدالت باید به همه تعلق بگیرد ولي ۵۰درصد دارند ۵۰درصد ندارند و همون ۵۰درصد که هم دارند هم برگه سهامشون و هم سود سهامشون با بقیه فرق داره بعد چرا اگه عدالت اسمشو گذاشتند اول تحت‌ پوششها و بقيه اصلی خوانوادهای شهدا و جانبازان در اولیت هستند چرا در آخر به مابقی می‌دهند و چرا بقیه که ندارند با شعار توخالی دلخوششون میکنید و و با یک بیت شعر حرف دلمو به پايان میرسانم. سرم را سرسری متراش ای استاد سلمانی.که من هم در سرای خود سری دارم و سامانی…به امید روزی که مثل عربها هم دارای سهام برابر و سود ماهیانه برابر و هم سبد معشیت و هم تامین وسایل بهداشتی و هم یارانه هفتگی برابر و هم ماشين بدون حق گمرکی و مالیات و هم خانه آماده برای حق ازدواج جوانان فراهم بشود…

 • مرتضی زحمتکش
  2023-11-05 16:02

  قوچان

 • ناشناس
  2023-11-05 16:52

  این سهام عدالت گی واریز میشه

 • سلام من سهام عدالت چند سال نگرفتم یک هفته پیش رفتم ثپت نام کردم ولی برام واریز نشده باید چکار کنم

 • عبدالله حیدری پور
  2023-11-05 23:26

  ای بابا کجا سهامی است اینها از اول سال هی دارن میگن سهام عدالت من خودم مستمری بهزیستی هستم باور کنید برا ی نان شب محتاجم با شیش تا بچه دانش آموز دارم پول ۵تا دقتر میخان بدن یک سال انقدر میگن. امروز فردا حساب تان را چک کنید واریزشد خجالت بکشین به شعور مردم دارین توهین ميکنید

 • مرتضی
  2023-11-05 23:30

  گدا بازی ها چیه واسه ۱ملیون دهن مردم رو اسفالت کردین بریزید لامصب رو دگه

 • مرتضی
  2023-11-05 23:31

  لطفاً واریز کنید از طرف ی بی خانمان

 • مرتضی
  2023-11-05 23:32

  گدا بازی ها چیه واسه ۱ملیون دهن مردم رو اسفالت کردین بریزید لامصب رو دگه مرتضی احمدی قوچان

 • طاهره رحمانی
  2023-11-06 09:13

  این چه سهام عدالتی ایست به یکی میدن ۳۰۰ به یکی دیگه میدن ۱۲۰۰۰۰۰برای بعضی ها هم هیچی نمیدن من پسرم متولد ۸۶ هستش ثبت نامش کردم تا حالا هیچ سهامی بهش تعلق نگرفته چرا؟

 • فک کنم سهام ناعدالتو میگن بنده خدا نه سهام عدالت

 • مدینه صحرانورد
  2023-11-06 11:31

  سلام من ۴۷ ساله هستم خانم مطلقه و جضانت پسرم ۱۲ ساله بامن هستم من خودم سهام عدالت دارم ولی پسرم نداره چطور برای اون سهام عدالت ثبت نام کنم

 • ناشناس
  2023-11-06 12:40

  سلام ب نظر من باید سود سهام عدالت با یارانه هر ماه بریزن حالا یا کم یا زیاد اینجوری بهتر اینا هر وقت دوست داشته باشن میریزن

 • من از اول هرچی رفتم ثبت نام گفتن سایت نیست. جاماندگانی هرگز نزاشتن ثبت نام کنیم ـنیازمند هم هستیم

 • همایون رهنمون کرمانشاه
  2023-11-06 22:36

  باسلام.به خدا ما مردم هنوز در اشتباه داریم سیر میکنیم.بابا هنوز به قول شاعر اندرخم یک کوچه ایم.کی می‌خوایم بفهمیم واز خواب قفلت بلند شیم.گفتن سهام عدالت می‌دیم.دمتون گرم ای دولت مردان من مردم قبول میکنم کی بدش میاد از سهام که من بدم بیاد آیا اسم این میشه بذارین سهام عدالت کدام عدالت اون عدالتی که اسمش میذارین اینه .کمیته امداد .بهزیستی.خانواده محترم شهدا.آقایان ایثار گر .وخیلی های دیگر اسم همه هست غیر از من ایرانی که انگار جزهیچ گونه دهک ودستکی نیستم باید سر بذارم بمیرم .به خدا اونی که ازش دم می‌زنیم عدالت علی که متاسفانه حتی بازیگرهای خوبی هم نیستین که نقششم بازی بکنید.به امید ظهور هرچه زودتر آقا امام زمان ..اللهم عجل لولیک الفرج..

 • ناشناس
  2023-11-07 07:04

  هرروز چرامینویسین سهام عدالت کوخسته شدیم والاه مثل اینکه چقدرسهام میدن دارن تبلیغ میکنن ازگرونی خبرندارین 😭😭😭

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.