جزئیات جدید ارائه خدمت چک الکترونیک بانک‌ها | کدام بانک‌ها این خدمات را ارائه می‌دهند؟

بدون دیدگاه

به گزارش ساناپرس، جزئیات جدید ارائه خدمت چک الکترونیک بانک‌ها | کدام بانک‌ها این خدمات را ارائه می‌دهند؟
معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی درباره چگونگی ارائه خدمت چک الکترونیک بانک‌ها توضیحاتی را ارائه کرد.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مهران محرمیان افزود: مبلغ چک‌های الکترونیک به‌زودی به هزار میلیارد تومان می‌رسد.

وی اضافه کرد: خوشبختانه بانک‌ها به تدریج در حال اضافه شدن به پروژه چک الکترونیکی هستند. پروژه‌های این چنینی در ابتدا مقداری سختی برای بانک‌ها دارد. اکنون این چک‌ها در بین مردم هم جا افتاده و در حال استفاده هستند به دلیل مطالبه مردم هم بانک‌هایی که خدمت چک الکترونیکی را تاکنون ارائه نکردند به پروژه‌های خود سرعت بخشیدند و فکر می‌کنم زمان زیادی طول نکشد تا بانک‌های جدید به این پروژه بپیوندند.

محرمیان در پاسخ به این سئوال که تا پایان سال تمام بانک‌ها خدمت چک الکترونیکی را ارائه خواهند کرد؟ بیان کرد: نمی‌توان زمان داد، بانک‌ها هم زیر فشار پروژه‌های زیادی هستند، ولی بعید می‌دانم مشکلاتی دیگر باشد یعنی مشکلات اولیه هم که وجود داشت خوشبختانه برطرف شده و بانک صادرات در این موضوع پیش رو است.

او در خصوص آمار چک‌های الکترونیکی اظهار کرد: چک‌های صادر شده از ۱۰۰ هزار فقره ظرف چند وقت گذشته عبور کرد و مبلغ چک‌های الکترونیک به‌زودی به یک هزار میلیارد تومان می‌رسد و این یعنی که آرام آرام این چک در بین مردم در حال پیداکردن جایگاه خود است.

پیش از این نیز آمنه نادعلی، سخنگوی قانون چک گفته بود: تا نیمه شهریور امسال ۱۱ بانک صادرات، تجارت، پارسیان، رفاه، کشاورزی، پاسارگاد، رسالت، ملت، گردشگری، توسعه صادرات، توسعه تعاون به سامانه چکاد (سامانه چک امن دیجیتال) متصل شدند و حدود ۳۱ هزار مشتری هم این خدمت را دریافت کرده‌اند.

اخباراقتصاد
پربازدید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بلیط هواپیما

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی