دستور ویژه دولت برای واگذاری زمین به این افراد

به گزارش ساناپرس، دستور ویژه دولت برای واگذاری زمین به این افراد
دولت برای واگذاری زمین به حاشیه‌نشین‌های چابهار برنامه های ویژه ای را در دستور کار دارد. معاون بنیاد مسکن با اشاره به برنامه‌ریزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای رفع حاشیه‌نشینی در چابهارگفت:‌ بنیاد مسکن وام ساخت به حاشیه نشین ها پرداخت می‌کند

مجید جودی اظهار کرد: بنیاد مسکن در بافت‌های ناکارآمد ۵ نقطه استان سیستان و بلوچستان در حال فعالیت است که یکی از این مناطق ساماندهی بافت‌های حاشیه چابهار است.

وی تصریح کرد: حدود ۳ سال است که این کار شروع شده است و برنامه‌های مختلفی برای این منطقه داریم.

جودی یادآور شد: چابهار یکی از مناطقی است که بالاترین حاشیه‌نشینی را در کشور دارد، از این رو برای رفع این مشکل، اراضی را از متصرفان گرفته و برای آنها سند صادر کردیم.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: بر اساس یک دستورالعمل این زمین‌ها را به مردم واگذار می‌کنیم، از سوی دیگر یک سری اصلاح معبر نیز انجام شده است.

جودی با اشاره به تشکیل جلسه و انجام سفر به چابهار برای حل مشکل زمین ۱۰۷۰ هکتاری حاشیه این شهر، گفت:‌ به جز مرادآباد که مسائل آن در اختیار وزارت راه وشهرسازی است، مابقی اراضی (۱۰۷۰ هکتار) در حال ساماندهی از سوی بنیاد مسکن است.

وی با بیان این‌که تاکنون حدود ۴۰۰ قطعه واگذار کرده‌ایم و برای ساخت هم وام هم پرداخت می‌کنیم در خصوص نحوه واگذاری این زمین‌ها افزود:‌ بر اساس دستورالعمل مربوطه با تخفیف‌های خیلی ویژه برای افرادی که از قبل بوده‌اند، یعنی بومی‌ها اراضی واگذار می‌شود.

اخباراقتصاد
پربازدید
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی