خوشحالی برخی هموطنان از حکم AFC برای سپاهان!

بدون دیدگاه

به گزارش ساناپرس، خوشحالی برخی هموطنان از حکم AFC برای سپاهان!
پس از مدت‌ها انتظار رأی بازی لغوشده سپاهان و الاتحاد اعلام شد و تیم سپاهان علاوه بر سه بر صفر بازنده شدن، ۲۰۰هزار دلار جریمه و محکوم به انجام سه بازی خارج از نقش جهان شد.

غبسیاری از رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور پس از لغو بازی اظهار کردند که نصب تندیس سردار سلیمانی عامل لغو این بازی بوده است و تیم سپاهان می‌بایست جریمه شود. حال با توجه به لابی قوی سعودی‌ها با AFC تیم سپاهان متحمل جریمه سنگینی شد و بلاشک اگر فدراسیون فوتبال و باشگاه سپاهان پیگیر مسئله نشوند، وضعیت فوتبال ما اسفناک‌تر از این می‌شود.از این صحبت‌ها که بگذریم، اتفاقی که پس از اعلام حکم رخ داد و می‌توان گفت که تلخ‌تر از خودِ حکم اعلام‌شده بود، خوشحالی عده‌ای از طرفداران فوتبال از محرومیت و باخت سپاهان بود.درباره این مسئله لازم است چند نکته را یادآور شوdم:

۱- خوشبختانه یا متأسفانه ورزش و سیاست همواره پیوند تنگاتنگی دارند و ما ممکن است در بسیاری از نقاط دنیا شاهد حضور چهره‌های سیاسی در ورزش باشیم؛ نمونه بارز آن حضور امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه کنار کیلیان امباپه در فینال جام جهانی.
۲- در بسیاری از ورزشگاه‌های کشورهای حوزه خلیج فارس عکسی از مقامات سیاسی آن کشور در بالای سکوی تماشاگران هست.

۳- یادمان که پس از بازی ایران با انگلیس و آمریکا در دور گروهی جام جهانی، عده‌ای از باخت و در ادامه حذف ایران فریاد شادی سر دادند و با افتخار خوشحالی خود را ابراز کردند.

سوال اصلی اینجاست که این خوشحالی‌ها چه نفعی برای ما دارد! این خوشحالی‌ها به گسسته شدن پیوندهای اجتماعی و افزایش جدل‌ها منجر شده و این در ادامه باعث فروپاشی جامعه می‌شود. با حذف تیم ملی، جریمه سپاهان و به‌طور کل ناکامی تیم‌های ملی و باشگاهی در تورنمنت‌های مختلف، کشور ما و علی‌الخصوص جامعه فوتبال ایران متضرر می‌شود و این مسئله بسیار غم‌انگیز و تلخ است.به امید روزی که تعیین‌کننده نتایج بازی‌ها عیار فنی دو تیم باشد، نه چیز دیگری.

اخبارورزش
پربازدید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed